N.Udrėnas: norint suvaldyti šilumos kainas, reikia investicijų

Centralizuotos šilumos kainas turėjusias sumažinti įstatymo pataisas inicijavusios šalies prezidentės patarėjas sako, kad esama priemonių suvaldyti šilumos kainas, tačiau tam reikia investicijų bei pačių gyventojų iniciatyvos.

„Yra tų priemonių, kad suvaldyti šitas (šilumos - BNS) kainas, tačiau tam reikia investicijų, tam reikia kryptingo darbo“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė vyriausiasias prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.
Pasak jo, siekiant geresnio valdymo, savivaldybės galėtų pareikalauti, kad į šilumos įmonių valdybas ir stebėtojų būtų skiriami nepriklausomi nariai, o gyventojai gali ieškoti techninių priemonių mažinti šilumos sąskaitas - burtis į bendrijas, subalansuoti šildymo sistemas, karšto vandens ruošimą „priartinti“ prie buto.

N.Udrėnas kalbėjo, jog galima būtų galvoti ir apie „energetinio efektyvumo apynasrį“.
„Tam tikros savivaldybės, kurios pagal turimus objektyvius duomenis šilumos tiekimo srityje galėtų dirbti efektyviau, tačiau tas joms nesiseka, galbūt valstybė tada galėtų priimti tam tikrus sprendimus ir įlieti dalį kapitalo - kaip pavyzdžiui, Kaune “Lietuvos energija" siūlo savo investicijas, kad būtų padidinta konkurencija šilumos tiekimo srityje.

Taip kad ir kontroliuojančias institucijas, ir metodikas galbūt reikėtų peržiūrėti, kad tikrai būtų orientuojamasi į efektyvų šilumos tiekimo modelį, kad tie kurie daro investicijas - iš tiesų taupo energiją", - kalbėjo vyriausiasias prezidentės patarėjas.

Pernai rudenį, priimant prezidentės inicijuotas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, teigta, kad jos atpigins šilumą vartotojams. Pataisos įsigaliojo nuo lapkričio 1-osios, tačiau šildymo sąskaitos kai kuriuose miestuose, ypač Vilniuje, smarkiai išaugo.
Energetikos inspekcija šiuo metu aiškinasi, kodėl lapkritį Vilniuje net 17 proc. išaugo šildymo suvartojimas, o kartu ir gerokai išaugo sąskaitos už šildymą.

Prezidentės patarėja Solveiga Cirtautienė gruodį žadėjo, kad Šilumos ūkio įstatymo pataisos netrukus sumažins šilumos kainas ir Vilniuje, kur lapkritį jos smarkiai išaugo dėl, kaip teigiama, 17 proc. padidėjusio suvartojimo. Teigta, jog pataisos turėtų sumažinti šilumos kainą, išspręsti šilumos punktų valdymo problemas, o vartotojams garantuoti teisę pasirinkti, kiek šilumos jie nori pirkti iš šilumos tiekėjo.

Dabar šilumos kainų reguliavimo metodikas bei viršutines kainų ribas nustato Kainų komisija. Seimas gruodį pritarė prezidentės D.Grybauskaitės veto Energetikos įstatymo pataisoms, pagal kurias Vyriausybė, o ne Kainų komisija tvirtintų kainų skaičiavimo metodikas.


Šiame straipsnyje: šildymasšilumos kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensininkas

Pensininkas portretas
Kiek teko dalyvauti "Kauno energijos" rengiamuose susitikimuose su gyventojais, savivaldybės atstovo Vaitiekūno niekada juose nesimatė. Jis tik aktyviai dalyvavo savo Ramanausko-Vanago Nr3 namo renovacijoje. Aplamai, keista, kad šie dabar už šildymą moka po 30 litų, kai analogiškuose moka po 200 litų. Kažkoks nerealus taupumas. Butinas tame name valstybinis auditas.

NEPAMIRŠKIME

NEPAMIRŠKIME portretas
Kad nuostoliai lauko trąsose nesumažėjo, kurie sudaro apie 25% pagaminamos šilumos. Aplamai, kas juos tiksliai nustatys? Dujas perka šilumą gaminantį įmonė, kuri ir parduoda tą šilumą "kauno energijai", o kiek nuostoliai sudaro jos pačios tinkluose ir kiek pasiekia gyventojus tiksliai nėra apskaičiuojama. Be to, visvien už tuos nuostolius tinkluose "Kauno energija" nemoka - sumoka gyventojai. Jeigu "kauno energija" mokėtų už nuostolius savo tinkluose - ji seniai būtų bankrutavusi.O kas nori būti baudžiamas už blogą tinklų priežiūrą? Be to, tiekiamo šilumnešio parametrus reguliuoja KATILINĖ, o ne "Kauno energija".

Santechnikas

Santechnikas portretas
"Kauno energija" perka šiluma iš katilinės pagal katilinės rodmenis. Už nuostolius trasose sumoka gyventojai, nes į kainą iskaičiuota viskas. Jeigu gyventojai moketų tik už šilumą namo įvade, be šilumnešio transportavimo nuostolių ir kaštų, šiluma būtų per pusę pigesnė. Aplamai, transportavimo kaštai priklausytų TIEKĖJUI, nes VARTOTOJAS perka gryna produktą namo įvade.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių