Nori pigesnės nuomos – lauk lapkričio

Artėjant šildymo sezonui, būstą išsinuomoti norintys gyventojai trina rankomis - būtent jie žiemą dažnai diktuoja sąlygas ir kainas butą išnuomoti norintiems žmonėms. Vis dėlto, nekilnojamo turto ekspertai tikina, kad mažesnių kainų dar teks palaukti, o norintys gauti gyvenamą vietą tik už komunalinių mokesčių apmokėjimą, neturėtų būti optimistais: tokie pasiūlymai reti ir dažnai – nevertingi.

Aruodas.lt portalo duomenis, buto nuomos kainos, piką pasiekusios dar pavasarį, jau nuo liepos mėnesio pradėjo kristi. Vis dėlto, daugelis būstą išsinuomoti norinčių žmonių žino, kad ir rudeniop reiktų neskubėti dairantis tinkamų pasiūlymų, nes tuomet į didžiuosius miestus suvažiuoja studentai, ieškantys gyvenamosios vietos ir turintys laiko sparčiai kreiptis dėl geriausių pasiūlymų.

Kantriausieji laukia bent jau spalio vidurio – tai laikas, kai daugelis atvykėlių jau būna radę vietą gyventi, o šildymo sezono besibaiminantys nuomotojai po truputį mažina kainas. Vis dėlto, nors statistiniai duomenys rodo, kad kainos keičiasi nuomininkų naudai, nekilnojamo turto specialistai pataria taupiausiems neskubėti. Pasak jų, kainos dar kris, bet tikėtis būstą išsinuomoti tik už komunalinius mokesčius nevertėtų. Tą kol kas rodo ir nekilnojamo turto nuomos skelbimai, kuriuose vos vienas kitas siūlo bute apsigyventi tik už tai, kad gyventojas sumokės komunalinius mokesčius.

Pigi nuoma – ne dėl artėjančios žiemos

Nekilnojamo turto portaluose skelbimų, kuriuose butai būtų nuomojami tik už komunalinius mokesčius, nėra daug. Dažniausiai šie būstai siūlomi ne sostinėje, o mažesniuose miestuose, kur ir norinčių išsinuomoti gyvenamąją vietą yra mažiau. Paskambinus keletui tokius skelbimus pateikusių žmonių paaiškėjo, kad nuomininkams naudingus pasiūlymus jie siūlo ne tik baimindamiesi artėjančio šildymo sezono.

Klaipėdoje gyvenanti moteris pasakojo, kad ją nebrangiai atiduoti būstą nuomotojams verčia teisinės aplinkybės – butas priklauso dviems žmonėms, iš kurių vienas jame ir gyvena. Kitas kambarys – stovi tuščias. „Ten niekas negyvena, aš irgi neturiu jokių interesų ten gyventi. Moku už orą, kuriuo nekvėpuoju“, - paaiškino ji. Moteris sako, kad butą tik už komunalinius mokesčius nuomoja ir vasarą, tačiau nejaučia didelio susidomėjimo maža kaina.

„Nepasakyčiau, kad daug kas kreipiasi. Man atrodo, kad žmonės nenori papildomai dalintis su kitu žmogumi mokesčių už patalpų aptarnavimą. Nenori, kad gyventų dar kažkas, nori atskirai“, - sakė ji. Klaipėdietė paaiškino, kad butą bandžiusi nuomoti ir už papildomą mokestį, tačiau žmonės nebuvo susidomėję. „Buvo situacija, kai buvo ir toks pats analogiškas skelbimas, bet paprasčiausiai, ar jauni, ar studentai, jie, mano nuomone, dalintis paprasčiausiai nenori. Ir aš nenorėčiau pati, kad dar kažkas gyventų tame pačiame bute“, - sakė ji.

Norėdamas išvengti papildomų išlaidų visais sezonais tik už komunalinius mokesčius butą internete siūlo ir Anykščiuose gyvenantis nuomotojas. „Pardavinėjame butą, o niekas neperka, taigi, kol parduosime, galėtų jame kas ir gyventi. Ir anksčiau taip dariau, bet niekas neperka jau trečius metus“, - sakė jis. Panašių pasiūlymų gali rasti ir Kėdainiuose, Obeliuose, Zarasuose.

Nuomotis už mokesčius – neverta

Nekilnojamo turto ekspertų teigimų, tikėtis, kad žiemai pavyks rasti nebrangų būstą tik už komunalinius mokesčius, nereikėtų. „Ober-haus“ Vilniaus Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada jo ieškoti apskritai nepatartų.

„Ir šildymo išlaidos didžiulės, ir daiktas labai ne koks. Aš kažkaip sunkiai įsivaizduoju: jeigu kalbame apie nekilnojamą turtą, jo vertę, tai kalbame ne apie vieno tūkstančio litų vertę. Toks turtas turi nešti kažkokias pajamas, - nuomininkų sprendimais nuomoti tik už komunalinius mokesčius, stebėjosi jis. - Bet tokiu atveju, kad nuomotų tik už komunalinius, tai turi būti labai nelikvidus daiktas. Galbūt užmiestyje, miesto pakraščiuose ar pats turtas labai blogos būklės. Tam, kad kažkas nuomotų tik už komunalinius mokesčius, tai turėtų būti kiauras namas su centriniu šildymu“.

„Diginet LT“, kuriai priklauso NT skelbimų tinklalapis aruodas.lt, direktoriaus pavaduotoja Viktorija Steponavičiūtė sakė skelbimų, kuriuose būtų teikiama tokie pasiūlymai, apskritai pastebinti retai. „Tikrai nemačiau tokių pasiūlymų, kad turtas būtų nuomojamas tik už mokesčius, šildymą ar vandenį. Galbūt toks variantas yra populiaresnis, kai nuomojama pažįstamiems žmonėms, tarkim patikimam žmogui. Tada viešai neskelbiama, kad ieškoma nuomotojo ir butas nuomojamas pažįstamui, kai žinoma, kad jis ieško nekilnojamo turto ir galbūt susitaria už mažą kainą t.y. už mokesčius“, - sakė ji.

V. Steponavičiūtės teigimu, rasti tokį nebrangų nuomos variantą galima nebent mažesniuose miestuose. „Abejoju tokia tendencija - manau, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose vis dėl to yra imamas mėnesinis mokestis už būsto ar ploto nuomą, bei papildomai prašoma atsiskaityti už komunalinius mokesčius. Galbūt mažesniuose miestuose galima rasti pasiūlymų, kad turtas nuomojamas ir tik už komunalinius mokesčius“, - kalbėjo specialistė.

Ji sakė, kad gali būti, jog tokių skelbimų padaugės artėjant žiemai. „Galbūt galima tikėtis, kad tokių skelbimų atsiras žiemą, kai jau tikrai prasidės šildymo sezonas ir vartotojai žinos, kokių kainų už šildymą gali tikėtis, turbūt jos bus dar didesnės negu pernai“, - kalbėjo ji.

Mažesnių kainų dar teks palaukti

Nors spalį nuomos kainos ir mažesnės nei rugsėjį, nekilnojamo turto specialistai sako, kad jos nuomininko naudai keisis ir toliau. „Nuomos rinka yra dar pakankamai aktyvi ir tas kainos mažėjimas paprastai būna labiau apčiuopiamas lapkritį, gruodį, sausį, vasarį. Šildymo sezonas įsibėgėja ir savininkai, kurie vis dėl neišnuomojo būsto, būna labiau motyvuoti, desperatiški išnuomoti ir yra linkę lengviau derėtis ir mažinti kainą“, - sakė M. Čiulada.

Vis dėlto, jis pritarė, kad vos prasidėjus šildymo sezonui nuomos kainos iš tikrųjų sumažės. „Yra tam tikri susitarimai, kad šildymo sezonu nuomos kaina keliais šimtai litų mažesnė. Tą šildymo naštą solidariai pasidalina ir savininkas, ir nuomininkas. Tokiu būdu ir nuomininkui lengviau pakelti tą žiemos „skausmą“, ir nuomotojas ramus, kad nuomininkas vidury žiemos nesakys, kad per brangu“, - sakė M. Čiulada.

Jo manymu, prasidėjus šildymui, kainos gali nukristi 5 – 10 proc., ne daugiau kaip 100 ar 200 litų. „Jei daiktas yra vertas pinigų ir populiarus, nuomojamas, nutraukus sutartį ir nuomininkui išėjus, juk nebus taip, kad žiemą niekas neišsinuomos. Vyksta labai paprasti pasiūlos ir paklausos rinkos dėsniai“, - šnekėjo specialistas.

Jam pritarė ir V. Steponavičiūtė. „Iki kovo mėnesio galima tikėtis tendencijų, kad kainos truputį mažėja, bet tai - kalbant apie senos, o ne naujos statybos butų nuomą. Jau pavasariop, kai baigiasi šildymo sezonas nuomotojai ne retai pakelia kainas, bet tai nėra didelis pokytis, irgi iki 10 – 15 proc. Nėra taip, kad masiškai, prasidėjus šildymo sezonui kardinaliai nukrenta kainos ir pasibaigus šildymo sezonui jos vėl kyla. Tai yra 100 – 200 litų korekcijos“, - kalbėjo ji.

V. Steponavičiūtės manymu, kai kurių būstų nuomos kainos gali net išaugti. „Ko gero, galima kalbėti iki 15 proc. sumažėjusią kainą. - sakė ji. - O tas turtas, kuris yra su autonominiu šildymu, su savarankiškai reguliuojamu šildymu gali kaip tik išlaikyti tokias pat kainas ar jos gali padidėti“.


Šiame straipsnyje: būstasnuomaNT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Norgas

Norgas portretas
Isnuomuojamas 3 k butas su baldais Kaune ,Siaures pr 12/11 a. Moketi tik mokescius.Pageidautina seima.Rasykite i el.pasta gintarass@info.lt .Gyvename uzsienyje,butas laisvas.Kita savaite nuo ketvirtad. busiu LT.Palikti tel nr paste
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių