„Nordea“ išleidžia naują obligacijų emisiją

„Nordea Bank Lietuva" iki šių metų kovo 10 dienos platins obligacijų emisiją „BRIK + Afrika“, susietą su Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos ir Afrikos bendrovių akcijomis.

Anglų kalboje akronimas BRIK buvo įvestas dar 2001 m., sparčiai augant besivystančių šalių ekonomikoms. Jis apima keturias šalis su sparčiai besivystančiomis ekonomikomis - Braziliją, Rusiją, Indiją ir Kiniją.

Šiandien šių šalių ekonomikos taip pat yra vienos stipresnių, kadangi finansų krizės sukelta recesija stipriausiai paveikė išsivysčiusias valstybes. Tuo tarpu dauguma kylančių rinkų grupei priskiriamų šalių greitai atsistatė po pirminio šoko ir grįžo į spartaus augimo kelią. Labai tikėtina, kad Vakarų valstybėse bus fiksuojama nuosaiki plėtra, o kylančios rinkos ir toliau nepaliaus stebinusios įspūdingais augimo tempais.

BRIK šalių gyventojai sudaro 40 proc. viso pasaulio gyventojų, o užimama teritorija 25 proc. visos sausumos teritorijos, todėl neabejojama, kad šių šalių  vaidmuo pasaulio ekonomikoje ir toliau stiprės, be to, BRIK šalyse sukaupta apie 40 proc. visų valiutos rezervų.

„BRIK + Afrika“ obligacija – tai palanki galimybė išnaudoti ekonomikų augimo potencialą ir turėti kapitalo garantiją vienu metu, jei šių šalių rinkos svyruotų ateityje. Pastarųjų metų įvykiai Afrikos regione turėjo įtakos akcijų kainoms visuose pasaulio regionuose, todėl nukritus akcijų kainoms yra palanki galimybė investuoti lėšas pigesnėse pasaulio rinkose, kurių ekonomikos augimui prognozuojamas šviesesnis rytojus“, - teigia „Nordea Bank Lietuva" Taupymo ir investavimo produktų vadovas Modestas Plakys. Anot jo, bankas „Nordea“ prognozuoja, kad per 2011 ir 2012 m. Kinijos ir Indijos BVP augs apie 9 proc., Rusijos virš 5 proc., o Brazilijos apie 4,5 proc.

„Kalbant apie Afrikos regioną - prognozuojame, kad ir toliau stiprės kylančių rinkų (ypač Kinijos) susidomėjimas Afrikoje glūdinčiais gamtinių išteklių klodais, todėl Afrika tampa svarbiu visam pasauliui ekonominiu regionu“, - tvirtina M. Plakys.  Pasak jo, bankas „Nordea” nebe pirmus metus platina su finansinėmis priemonėmis susietas obligacijas, į kurias investavus galima gauti daugiau pelno nei padėjus terminuotąjį indėlį. Be to, investuotojams suteikiama kapitalo garantija, t. y. užtikrinama, kad jie atgaus nominaliąją obligacijų vertę, arba investuotą sumą („Basic“ atveju), net jei obligacijų išpirkimo dieną minėtų maisto prekių vertė bus nukritusi.

Šį kartą bankas “Nordea” platina 5 metų trukmės obligacijas „Basic“ ir „Extra“ (su papildoma rizikos priemoka). Svarbu pabrėžti, kad pelnas gali svyruoti, o praeities rezultatai negarantuoja teigiamų rezultatų ateityje. Investuotojas gali prarasti investuotų lėšų dalį, viršijančią nominalią vertę - pavyzdžiui, „Ekstra“ obligacijų atveju tai sudarytų apie 10 proc. Jei akcijų krepšelio vertė krenta arba išlieka tame pačiame lygmenyje - grąža lygi 0 proc. Termino pabaigoje investuota suma bus grąžinta pilna nominalia verte net jei akcijų krepšelio vertė ir krito.

„Basic“ obligacijos labiau tinka atsargiems investuotojams. Jos pajamingumas termino pabaigoje sudaro 70 proc. nuo akcijų krepšelio vertės padidėjimo pagal emisijos sąlygas.
 
„Extra“ obligacijos yra tinkamos riziką toleruojantiems ir didesnės grąžos siekiantiems investuotojams. Jos pajamingumas termino pabaigoje sudaro 130 proc. nuo akcijų krepšelio vertės padidėjimo pagal emisijos sąlygas. Išpirkimo dieną emitentas bet kuriuo atveju grąžina nominalų obligacijos kapitalą, ir jei yra - išmoka prieaugį.  Susietos obligacijos yra be garantijos, todėl investicijai priskiriama banko „Nordea“ mokumo rizika. „Nordea“ banko kredito reitingas yra Aa2 (Moody´s) arba AA- (Standard & Poor’s).


Šiame straipsnyje: Nordeaobligacijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių