N.Mačiulis: tikimybė, jog Lietuva įsives eurą 2014 metais, padidėjo

Tikimybė, jog Lietuva įsives eurą 2014 metais, per pusmetį padidėjo ir siekia daugiau nei 50 proc., teigia vieno didžiausių Lietuvos komercinių bankų "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas.

"Tikimybė yra didesnė nei 50 proc. Pavasarį ta tikimybė buvo mažesnė nei 50 proc.", - BNS antradienį sakė "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Anot jo, kitąmet pensijų atstatymui būtini maždaug 600 mln. litų sukurs kelių dešimtujų procento infliaciją, tačiau lėtėjanti pasaulio ekonomika mažins infliaciją.

Tačiau įsivesti eurą nuo 2014 metų, anot N.Mačiulio, vis dar gali sutrukdyti kitas Mastrichto rodiklis - ne didesnis kaip 3 proc. BVP fiskalinis deficitas, kurio Lietuvai gali nepavykti pasiekti.

"Todėl būtina mažinti kitas išlaidas. O ar Lietuvos politikai (artėjant rinkimams - BNS) tai sugebės, ryšis padaryti - klausimas", - spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Pasak jo, 2012-2013 metais Lietuvai reikės refinansuoti apie 1,4 mlrd. eurų anksčiau išleistų euroobligacijų (4,834 mlrd. litų vertės). Finansų rinkos, jei pastebės neatsakingą politikų išlaidavimą, gali Lietuvą skaudžiai "nubausti".

Anot ekonomisto, jei išsipildytų niūriausios prognozės ir pasaulį užkluptų antroji recesijos banga, Lietuvos ekonomika kitąmet galėtų žengti kitu keliu ir susitraukti keliais procentais, tačiau galėtų to ir išvengti - Lietuva dar nėra pasiekusi savo augimo galimybių ribos, be to, kitąmet turėtų atsigauti vartojimas.

"Swedbank" prognozuoja, jog infliacija kitąmet Lietuvoje turėtų siekti 2,5 proc., valdžios sektoriaus deficitas - 3 proc. BVP. Valdžios sektoriaus bendroji skola 2012-aisiais turėtų siekti 38 proc. BVP.

Mastrichto infliacijos kriterijus, N.Mačiulio manymu, gali būti apie 2 proc. arba šiek tiek didesnis.

Dėl per didelės infliacijos Lietuvai nepavyko įsivesti euro 2007 metais. Vyriausybė tikisi, kad bendrą ES valiutą šaliai pavyks įsivesti 2014 metais.

Į euro zoną gali stoti šalis, kurios fiskalinis deficitas yra ne didesnis nei 3 proc . bendrojo vidaus produkto (BVP), o viešojo sektoriaus skola neviršija 60 proc. BVP. Be to, vidutinė metinė infliacija negali viršyti ribos, kuri apskaičiuojama prie trijų mažiausių infliacijų ES valstybėse vidurkio pridėjus 1,5 procentinio punkto.


Šiame straipsnyje: euraseuro įvedimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

RV

RV portretas
Tas N.Mačiulis nesuvokia kas yra globalus ir integralus pasaulis. Maitina tautą kažkokiais mistiniais pažadais. Neturės ta Lietuva to euro., nes ne užkalnų ES griūtis, o jis čia apie eurą kalba. Man patinka kitus recesija lies, o Lietuvą ne. Kas prognuozoja "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas , tai kad ta griūtis laukia ne tik ES , o ir viso pasaulio, o ypač bankų , pinigų spausdinimas, dar niekam neišprendė problemos. O JAV jau dabar ant defolto ribos, jie neturi sprendimų, kas darosi akcijų biržose, juk bankai ir ten įkišę pinigus. Tai štai grius JAV ekonomika, grius ir viso pasaulio ekonomika ir bankams galas, o tai bus žiemą. Nes ta ES ir buvo sukurta, kad konkuruotų su JAV, bet sąjunga tik tada gali išsilaikyti, jei visi veikia vieningai ir joje svarbūs visi jos nariai, t.y. šalys ir paskirstymas t.b. vienodas, o čia valdo ir diktuoja sąlygas stipriausieji. Nebus vienybės, priešingu atveju laukia krachas, ką jau ir dabar matome ES. Laukia svarbesni dalykai Lietuvos, kaip išgyventi ir nuraminti žmones, nes masės išeis į gatves, o ne paisčiojimai apie euro įvedimą. Nustosite bankų klerkai vieną kartą lobti žmonių sąskaita, tą jau dabar jaučiate, nes rašote su tikrove neatitinkančių straipsnių. Visa pasaulis turės susivienyti, tada ir problemos išsispręs. Tik kartu mes visi esame stiprūs!

darius

darius portretas
nejau manote kad vis dar reikia to euro?taip aisku jis tik pablogins padeti.nebukime kvaili priesinkimes tam...

Joukum Darbs

Joukum Darbs portretas
Tuoj perims valdžią socdemai,taip, kad Lietuvai ne tik euro bet ir Baltarusijos rublio įsivesti nepavyks.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių