Netiesa, kad MMA didinimas leidžia valstybei uždirbti

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė atmeta teiginius, esą minimalios mėnesio algos(MMA) didinimas leidžia valstybei uždirbti.

„Vyriausybė yra pateikusi savo pasiūlymus profesinėms sąjungoms. Manau, kad tai yra derybų klausimas. (...) Netiesa, kaip teigia kai kurie prelegentai, kad MMAdidinimas leidžia valstybei uždirbti, nes, matyt, valstybė išleidžia tiek pat arba net šiek tiek daugiau negu kad surenka papildomų mokesčių, didinant minimalią algą, nes viešajame sektoriuje, ypač savivaldybių lygiu, yra gana daug žmonių, dirbančių už minimalią arba artimą jai algą. Dėl tos priežasties valstybei kažkokio piniginio pelno nereikėtų ieškoti ir nereikėtų klaidinti žmonių, kad keistai elgiasi Vyriausybė, atsisakydama papildomų pajamų“, - žurnalistams penktadienį po investuotojams skirto renginio Vilniuje sakė ministrė.

Ministrės nuomone, dėl finansų rinkose vyraujančio netikrumo dėl ekonomikos plėtros didesnis nei 50 litų MMA didinimas galėtų neigiamai paveikti nekvalifikuotus darbuotojus.

„Kita vertus, tai yra ekonominis klausimas, kalbant apie pasekmes, kurios galėtų būti, jeigu, tarkime, minimali alga, kuri suprantama kaip alga už mažiausiai kvalifikuotą darbą, būtų labai stipriai padidinta. Veikiausiai tai labiausiai pakenktų žmonėms su mažiausia kvalifikacija, nes prie padidėjusio netikrumo dėl ekonomikos plėtros, tai, ko gero, visiškai atbaidytų darbdavius nuo tokių žmonių samdymo“, - sakė I.Šimonytė.

Lietuvos profesinės sąjungos labiausiai nepatenkintos, kad joms nepavyksta išsiderėti iš Vyriausybės MMA susieti su skurdo riba ir artimiausiu metu ją didinti iki 1000 litų.

Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius - 670 litų. Paskutinį kartą minimali alga 100 buvo didinama 2008-ųjų pradžioje.


Gairės: MMA

Komentarai 7 Rašyti komentarą

nu

nu portretas
toks vaizdas, kad laiku neapsizenijus tikrai sarabanai susisuka...

as

as portretas
jei toki atlyginima paziureciau kaip pragyventu ir mokescius sumoketu uztektu vieno menesio gal i prota ateitu

Ž

Ž portretas
Juk prie Rusų visi išmoko skaičiuoti (aritmetikos) Vientik sodros atsirieksite papildomai 160 Lt nuo būsimo 1000 litų argi tai nepinigai?

MNPD Lietuvoje 30000litų

MNPD Lietuvoje 30000litų portretas
Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... *** * (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly !!! Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams *** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) *** *** Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Bet ... Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt metų) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. Vienykimės reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD žmogui Lietuvoje 30 000 litų. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių