Neįvykusią diskusiją dėl energetikos „krikščionys“ vadina akibrokštu

Seimo Krikščionių partijos frakcijos organizuota diskusija dėl Lietuvos energetikos problemų šiandien, kaip planuota, neįvyko.

Frakcijos nariai tai vadina akibrokštu – esą likus keliolikai minučių iki susitikimo energetikos ministerijos atstovai pranešė nedalyvausią.

Krikščionių partijos frakcijos nariai sako prieš mėnesį susitikę su energetikos ministru negavo visų reikalingų atsakymų. Ilgai, pasak jų, derinta diskusija pirmiausia buvo tikimasi sužinoti ministerijos atstovų nuomonę dėl atominės elektrinės poreikio Lietuvai.

„Staiga prieš pat šį susitikimą man paskambino viceministras ir pasakė, kad į šį renginį jie neatvyks. Mano nuomone, tai yra didelis akibrokštas ir, švelniai tariant, nekorektiškumas. Aš manau, kad tai – bandymas suvaržyti parlamentarizmą“, – kalbėjo Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

Į diskusiją neatvyko ne tik ministerijos, bet ir pagrindinių energetikos įmonių atstovai. Susirinkę specialistai pritaria, kad neatsakytų klausimų – daugybė, todėl tokios diskusijos leistų Vyriausybės atstovams paviešinti, kaip būtų sprendžiami iššūkiai, su kuriais susidurtume, pavyzdžiui, pastačius naują atominę jėgainę. Dėl to ministerijos atstovų neatvykimą jie vertina taip pat neigiamai.

„Vertinu ypatingai blogai, nes demokratinėje valstybėje, kiek yra kę susidurti kitose valstybėse, visų pirma Skandinavijoje arba Šiaurės Amerikoje, toks nejautrumas valstybės problemoms yra svetimas tų valstybių vyriausybėms. Toks pavyzdys Lietuvoje yra labai neigiamas“, – komentavo asociacijos „Antimonopolinis Lietuvos piliečių sąjūdis“ vadovas Vygantas Sidzikauskas.

Tuo metu energetikos ministerijos atstovai sako visuomet dalyvaujantys frakcijų susitikimuose, o į daugumą klausimų jau buvo atsakyta susitikime prieš mėnesį, taip pat ministras esą raštu pateikė atsakymus į papildomus klausimus praėjusią savaitę.

„Mielai bendrautumėme, bet kai paskutinę minutę paaiškėja, kad yra 91 papildomas klausimas apie šilumą, apie efektyvumą, apie įmones, peršasi mintis, kad tokiose diskusijose nėra jokio konstruktyvumo. Kai numatomų klausimų ratas yra toks platus, diskusija praranda prasmę. Be to, egzistuoja ir žmogški faktoriai, mūsų ministras serga“, – energetikos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Jauniškis.

Pasak V. Žiemelio, tokių akibrokštų kartotis negali, todėl bus svarstoma, kokiomis teisinėmis priemonėmis tam būtų galima užkirsti kelią.


Šiame straipsnyje: energetikaatominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

herna

herna portretas
Palaikau V. Žiemelį, tai šios kadencijos vienas padoriausių Seimo narių.

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
Šiluma - gamybos proceso sąnauda (išdava), todėl energetikos klausimas turi būti sprendžiamas sistemiškai su pramonės įmonių paleidimu. Turi veikti kuro aparatūros gamykla, elektronikos bei radijo gamyklos, staklių, grąžtų, mašinų, baldų, plastmasės dirbinių, chemijos, degtukų, duonos, kultūrinių prekių, nes rinkai reikia gamybos produktų, reikia sukurti biudžetą. Visuomet reikia galvoti sistemiškai ir stipriai sugniaužti kumščius, kad bet koks niekšas nesugriautų gyvenimo.

ELŽBIETA

ELŽBIETA portretas
Ką norėjote, tą ir gavote ? Kūrėte kūrėte, o dabar visos valstybinės grandys, taip nesiskaito su žmonėmis, o dabar ir su PAČIAIS ? Kur besikreipsi į bet kokią valstybinę instituciją - šnipštas ? Nesiskaitymas labiausiai, nes Jie žino,kad rytoj gaus atlyginimą stabilų, o ką daryti Verslininkams - tu kaip KARE, nežinai ar rytoj bus užsakovų ? Reikia stengtis ...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių