Nedarbo lygis pernai - 2,4 karto didesnis nei 2008 m.

Nedarbo lygis Lietuvoje pernai buvo 13,7 proc., arba 2,4 karto didesnis nei 2008-aisiais, pranešė Statistikos departamentas, remdamasis gyventojų užimtumo tyrimo duomenimis.

Didžiausias nedarbas - 2001-aisiais

Pasak statistikų, didžiausias nedarbo lygis Lietuvoje buvo 2001 metais - 17,4 proc., o mažiausias - 2007 metais - 4,3 procento.

Vien pernai ketvirtąjį ketvirtį nedarbo lygis Lietuvoje siekė 15,6 proc. ir, remiantis Baltijos šalių statistikos tarnybų duomenimis, buvo mažesnis už Latvijos (19,7 proc.), bet didesnis už Estijos (15,5 proc.) nedarbo lygį.

Pranešime teigiama, kad nedarbo lygis pernai didėjo ir Lietuvoje, ir Latvijoje, ir Estijoje - 2009-ųjų ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu užpernai, nedarbo lygis visose Baltijos šalyse išaugo beveik du kartus.

Statistikos departamento atstovai BNS sakė, jog Latvija ir Estija dar nepaskelbė visų 2009-ųjų duomenų apie nedarbą, todėl palyginti metinių Baltijos šalių nedarbo lygių rodiklių negalima.

Sparčiau didėjo vyrų nedarbas

Anot statistikų, pernai Lietuvoje vyrų nedarbas didėjo sparčiau nei moterų. Vyrų nedarbo lygis praėjusiais metais buvo 17 proc. ir per metus išaugo 2,8 karto, o moterų - padidėjo 1,9 karto iki 10,4 procento.

Mieste nedarbo lygis pernai buvo mažesnis nei kaime ir siekė 12,6 proc., kaime - 16,5 proc., arba atitinkamai 2,2 karto bei 2,7 karto didesnis nei 2008-aisiais, kai nedarbo lygis Lietuvos miestuose buvo 5,7 proc., o kaime - 6,1 procento.

Pasak statistikų, vis sunkiau darbą rasti jauniems, darbo patirties neturintiems asmenims. Dėl to didėja jaunimo (15-24 metų) nedarbo lygis, kuris, išankstiniais duomenimis, pernai išaugo iki 29,3 proc. ir pasiekė 2000-2001 metų nedarbo lygį.

Kas 11-as jaunas žmogus - bedarbis

Pernai kas 11-as jaunas žmogus Lietuvoje buvo bedarbis, o 2008-aisiais - kas 24-as. Žemiausias jaunimo nedarbo lygis šalyje buvo 2007 metais - 8,2 procento.

Išankstiniais Statistikos departamento gyventojų užimtumo tyrimo duomenimis, pernai Lietuvoje buvo 224,9 tūkst. bedarbių - 131 tūkst., arba 2,4 karto daugiau nei 2008 metais. Tiek bedarbių, pasak statistikų, buvo 2002-aisiais. Daugiausia bedarbių Lietuvoje buvo 2001 metais - 284 tūkst., o mažiausiai - 2007 metais - 69 tūkstančiai.

Pernai darbo neturėjo kas dvyliktas 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojas, 140 tūkst. vyrų ir 85 tūkst. moterų, mieste bedarbių buvo 149 tūkst., o kaime - 76 tūkstančiai.

Gruodį - 269 tūkst. bedarbių

Lietuvos darbo biržose 2009-ųjų gruodį buvo už registruota 269 tūkst. bedarbių, o 2008-ųjų pabaigoje - 95 tūkst. bedarbių.

Statistikos departamento vertinimais, Lietuvoje mažėja užimtų gyventojų skaičius. Pernai dirbo 1,416 mln. gyventojų, arba 104 tūkst. mažiau nei 2008 metais. Ypač užimtųjų skaičius sumažėjo ketvirtąjį 2009-ųjų ketvirtį - iki 1,384 milijono.

Darbo jėgai priskiriamų asmenų pernai Lietuvoje buvo 1,641 mln., per metus jų skaičius išaugo 26 tūkst. Gyventojų aktyvumo lygis 2009-aisiais buvo 69,8 procento.

Gyventojų užimtumo lygis, anot statistikų, pernai sumažėjo iki 60,1 proc., o 2008 metais jis siekė 64,3 proc. Žemiausias užimtumo lygis Lietuvoje buvo 2001 metais - 57,2 procento.

Atliekant gyventojų užimtumo tyrimą, paskutinįjį ketvirtį pernai buvo apklausta 14,9 tūkst., arba 0,5 proc. 15 metų ir vyresnių gyventojų.


Šiame straipsnyje: nedarbasbedarbiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas
  Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas

  Vieno ekonomiškai silpniausių šalyje Pietryčių Lietuvos regiono, kuriame yra Vilniaus ir Šalčininkų rajonai, plėtros fondas kol kas nebus steigiamas. ...

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  48
 • Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams
  Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams

  Smarkiai išaugusios importo galimybės užtikrina elektros sistemos adekvatumą visą žiemą. Planuojama, kad naujausios tarptautinės jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“ dirbs visus ateinančius tris mėnesius. 2015 m. žiemą ...

 • Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių
  Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių

  Artėjant didžiausioms metų šventėms, aplanko ne tik jaukus laukimo jausmas, bet ir dovanų pirkimo karštinė: ką dovanoti? Daugiau nei pusė apklaustų lietuvių atvirauja labiausiai nenorintys gauti keraminių statulėlių ir puodelių (32,...

 • Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų
  Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų

  Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse jau įdiegti bekontakčio mokėjimo terminalai, tačiau 46 tūkst. bekontaktes mokėjimo korteles įsigijusių gyventojų dar priversti jomis atsiskaitinėti kaip įprastomis, rašo "Lietuvos žinios"....

  1
 • Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama
  Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama

  Prekybininkai sako – į madą grįžta mediniai žaislai. Jų paklausa kasmet auga, ypač prieš didžiąsias šventes. Tačiau gamintojai konstatuoja, kad medinių žaislų Lietuvoje lieka nedaug. Didžioji jų dalis eksportuojama į užsien...

 • Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka
  Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka

  Statistika rodo, kad jauni žmonės nuo 18 iki 29 metų Lietuvoje ieško darbo pasitelkdami socialinius tinklus, savo ruožtu darbdaviai lygiai taip pat ieškodami darbuotojų naudoja šias priemones. Anot Lietuvoje trečius metus veikiančio...

 • Būstui įsigyti – valstybės parama
  Būstui įsigyti – valstybės parama

  Naujoji Lietuvos valdžia žada paspirtį jaunoms šeimoms, kad šios galėtų lengviau įsigyti savo pirmąjį būstą. Anot paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio, pajamų tam žada ieškoti didindama per biudžetą perskirstomą bendrojo ...

  8
 • Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų
  Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų

  Pirmoje dienos pusėje nutaręs svarstyti valdančiųjų pataisas dėl dalies socialinio modelio nuostatų atšaukimo arba jų įsigaliojimo atidėjimo, Seimas ketvirtadienio pavakarę priėmė svarstyti dar vieno naujojo Darbo kodekso pataisų glėbį. ...

  6
 • Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja
  Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja

  Remiantis statistika, darbo užmokestis Lietuvoje šiais metais augo. Tiesa, ekonomistai dėl to nerimauja – jų teigimu, kuo didesnės bus algos, tuo mažiau konkurencinga bus Lietuvos ekonomika. Mat konkuruoti su kitų šalių gamintojais, ...

  2
Daugiau straipsnių