Naujienos pensijų gavėjams 2012 metais

Senatvės pensijos senjorams ir negalią turintiems žmonėms, mokamos iš „Sodros“ biudžeto, nuo 2012 m. bus visiškai atkurtos, t.y. visu 100 proc., kaip ir buvo žadėta anksčiau.

Pažadas, kad kitais metais žmonės gaus tokio pat dydžio pensijas, kokias gavo iki jas laikinai, dvejiems metams, sumažinant, bus ištesėtas ir minėtos išmokos bus tokio pat dydžio kaip ir 2009 m.

Visgi sumažinimas ir toliau lieka galioti valstybinėms pensijoms. Šioms pensijoms Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo, pagal kurį laikinai buvo mažinamos visos išmokos, galiojimas pratęstas dar vieniems metams – iki 2012-ųjų gruodžio 31 d. „Sodros“ teritoriniai skyriai administruoja trijų rūšių valstybines pensijas – nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų bei I ir II laipsnio.

Nuo kitų metų pradedamas palaipsniui ilginti senatvės pensijos amžius. Nuo 2012 m. sausio 1 d. senatvės pensijos amžius moterims yra 60 metų 4 mėn., vyrams – 62 metai 8 mėn. Išėjimo į pensiją amžius bus ilginamas kasmet moterims pridedant po 4 mėn., vyrams – po 2 mėn., kol 2026 m. pensijos amžius ir vyrams, ir moterims bus 65 metai.

Kitąmet supaprastinamos kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos sąlygos. Nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigalioja Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų išankstinio mokėjimo įstatymo pataisos, numatančios, kad skiriant išankstines senatvės pensijas nebebus reikalaujama, kad žmogus būtų registruotas bedarbiu.

Iki šiol teisė į išankstinę senatvės pensiją buvo įgyjama tik tuo atveju, jei žmogus iki kreipimosi dėl tokios pensijos skyrimo dienos nepertraukiamai 12 mėnesių buvo registruotas bedarbiu.

Išankstinė senatvės pensija gali būti skirta tik nuolatiniam Lietuvos gyventojui, kuris kreipimosi dėl išankstinės pensijos dieną atitinka šias sąlygas:
iki senatvės pensijos amžiaus yra likę ne daugiau kaip 5 metai (2012 m. atveju moterims turi būti ne mažiau nei 55 metai ir 4 mėn., vyrams – ne mažiau nei 57 m. ir 8 mėn.);
turi ne mažesnį nei 30 metų socialinio pensijų draudimo stažą;
negauna kitų pensijų ar išmokų;
nedirba pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu, nedirba savarankiškai, nėra ūkininkas ar jo partneris, taip pat negauna užsienio valstybėje pajamų, susijusių su darbo santykiais.

Dar viena gera žinia, kad 2012 m. birželio mėnesį numatoma išmokėti senatvės ir invalidumo pensijų nepriemokas 1995–2002 m. dirbusiems pensininkams, gavusiems ne viso dydžio senatvės ar invalidumo pensiją. Šios nepriemokos bus išmokėtos žmonėms, kurie 2008 m. sausio 1 d. (2007 m. lapkričio 6 d. Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir invalidumo pensijų dalies išmokėjimo įstatymo dieną) nebuvo sulaukę 70 metų (vyresniems šių pensijų nepriemokos jau yra išmokėtos) bei šios nepriemokos iki 2008 m. sausio 1 d. mirusių šių pensijų gavėjų paveldėtojams.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, nepriemokas birželį gaus 88,3 tūkst. žmonių, tam į kitų metų „Sodros“ biudžetą įtraukti 263 mln. litų.

„Grąžinti neišmokėtas pensijų dalis – nepriemokas 1995–2002 m. dirbusiems pensininkams yra valstybės įsipareigojimas, todėl šis pažadas ir bus ištesėtas. Minėtu laikotarpiu šios išmokos jiems nebuvo išmokėtos dėl to meto sudėtingos ekonomikos situacijos. Dalis nepriemokų jau buvo grąžinta ankstesniais metais, 2012 m. birželį jos bus išmokėtos likusiems žmonėms ir taip galutinai su jais bus atsiskaityta“, – tvirtino D.Jankauskas.


Šiame straipsnyje: 2012: ką reikia žinoti?

NAUJAUSI KOMENTARAI

ttt

ttt portretas
Kada numatoma grąžinti dviejų metų,laikinai sumažintų pensijų,skirtumas,kuris buvo išskaičiuotas iš priskaičiuotos realios pensijos?Ir kodėl tai nepaminėta,apie tai nerašoma?Būtų įdomu sužinoti .:):):)
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių