Nauja kainų metodika šildymą atpigins tik tolimesnėje ateityje

Vyriausybė tikisi, kad naujai patvirtinta šilumos kainų nustatymo metodika ilgainiui prisidės prie šių kainų mažėjimo.

Tačiau užsimenama, kad artėjančiam šildymo sezonui, kai prognozuojama nemenkas kainų šuolis, esminės įtakos ši metodika neturės. Todėl šilumos kaina ateinančią žiemą tikriausiai smarkiai šoktelės.

Ketvirtadienį Vyriausybės pasitarime iš esmės pritarta Šilumos kainų nustatymo metodikos principų projektui, kurį parengė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK). Šiuo projektu, pasak Vyriausybės išplatinto pranešimo spaudai, "siekiama įdiegti tokią šilumos kainų skaičiavimo metodiką, kuri lemtų skaidresnę kainodarą bei skatintų investicijas ir konkurenciją šilumos ūkyje“.

„Tokie pakeitimai ilgainiui prisidės prie šilumos kainų mažėjimo“, - priduriama pranešime.

VKEKK pirmininkės pavaduotojas Danas Janulionis paaiškino, kad priimtieji pakeitimai yra „susiję su ilgalaikiu požiūriu“. Tai reiškia, kad nauja metodika greičiausiai kol kas neturės esminės įtakos artėjančio šildymo sezono kainoms.

Tuo tarpu prognozuota, kad artėjančiame šildymo sezone dėl trečdaliu išaugusių gamtinių dujų kainų šiluma gali pabrangti 14-15 procentų.

D.Janulionis patvirtino, kad kol kas žaliavos kainos didėja, todėl prognozės dėl artimiausioje ateityje didėsiančių šilumos kainų yra pagrįstos.

„Bet ilgalaike prasme metodikos turėtų keisti kainas. Naujoje metodikoje yra ir prievolė kiekvieną kartą keisti kainas, kai keičiasi kuro kainos. Tad, ateityje, jeigu mažėtų kuro kaina, vartotojas iškart pajustų, kad mažėja ir šilumos kaina. Jeigu kuro kaina didėtų, tai irgi vartotojas pajustų iškart. Šilumos kaina būtų keičiama kiekvieną kartą, kai keistųsi kuro kaina. Tuo tarpu dabar labai retai keičiasi ir tuomet keičiasi šuoliais. Pavyzdžiui, Vilniuje šilumos kaina nekito jau 12 mėnesių“, - sakė jis.

Vyriausybės pranešime spaudai paaiškinta, kad naujoje metodikoje numatyti šeši šilumos sektoriaus kainodaros reguliavimo pokyčiai. Šiuo dokumentu numatyta patvirtinti reguliuojamos veiklos apskaitos principus, sukurti apskaitos atskyrimo mechanizmą, nustatyti sąnaudų sisteminę klasifikaciją, ribojančių veiksnių sąrašą, investicijų grąžos dydžio reguliavimo principus ir pareigas šilumos tiekėjui koreguoti paslaugų kainas atsižvelgiant į kuro kainų pasikeitimus.

„Pritarus tokioms principinėms nuostatoms, reguliuojamos veiklos teisinė ir ekonominė aplinka taps prognozuojama, todėl investicijos į šilumos ūkį turėtų išaugti, o tai reikštų didesnę konkurenciją atskiruose šilumos ūkio segmentuose“, - nurodoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Vadovaudamasi šilumos kainų nustatymo metodikos principais, VKEKK dar turės parengti ir patvirtinti naują Šilumos kainų skaičiavimo metodiką, taip pat kitus teisės aktus, reikalingus įgyvendinti šios metodikos principus - apskaitos atskyrimo taisykles ir susijusius reikalavimus, informacijos teikimo apie kuro išteklių kainas reikalavimus, lyginamosios analizės aprašą.

Galutinį sprendimą šiuo klausimu Vyriausybė dar turės priimti kitos savaitės posėdyje.


Šiame straipsnyje: šildymaskainos

NAUJAUSI KOMENTARAI

vvv

vvv portretas
Ir i darbotvarke itraukti silumininku apetitu sumazinimo atlyginimams.

atsidursime

atsidursime portretas
Ji niekad nepigs ir visi gatvėj atsidursim jei neatsijungsim nuo centrinio šildymo. Kažkokie vėjai už 60m2 mokėjom 500 už vasario mėn tai jei 20 proc pabrango 600 Lt nu tai nesąmonė gryną o jei kas mėn didins tai žiū 1000. Nu neuždirbam tiek
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių