Mokesčių naujovės aktualios ir dirbantiems pensininkams

Nuo sausio 1 d. įsigaliojus įstatymų pakeitimams, dirbantiems pensininkams taikomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) lems ir gaunama pensija. Neįsigilinę į naujoves asmenys gali būti priversti grąžinti dalį pinigų valstybei.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atkreipia dėmesį, kad pasikeitus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatoms, nuo šių metų nustatyta nauja NPD taikymo tvarka, kuri kiekvienam gyventojui taikoma individualiai, priklausomai nuo jo gaunamų pajamų.

Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, pensijos, gaunamos iš valstybės, savivaldybių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų, taip pat tarptautinių organizacijų ir užsienio valstybinių fondų, nėra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu. VMI primena, kad NPD taikomas tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms, tačiau metiniam jo taikymo dydžiui įtakos turi ir kitos gautos pajamos, pvz., pensijos. Jeigu pensininkas gauna darbo užmokestį, tai mėnesio NPD yra taikomas atsižvelgus tik į mėnesio darbo užmokesčio (su priedais, priemokomis) dydį. NPD darbovietėje taikomas, kai yra pateiktas prašymas.

VMI primena, kad konkretus per mėnesį taikytinas NPD nustatomas atsižvelgiant į gyventojo pajamas vadovaujantis principu, kad didėjant pajamoms taikomas vis mažesnis NPD. Pajamoms, viršijančioms 3150 litų per mėnesį, NPD netaikomas. Nuo antradienio VMI tinklalapyje www.vmi.lt jau veikia atnaujinta NPD skaičiuoklės versija, kurioje gyventojai, įvedę savo duomenis, gali apskaičiuoti, koks jiems taikytinas mėnesinis NPD, atsižvelgiant į gaunamas pajamas.

„Pavyzdžiui, jei asmuo gauna 800 litų atlyginimą, jam taikomas NPD per mėnesį sudaro 470 litų. Tačiau mokestinio laikotarpio pabaigoje, apskaičiuojant per metus taikytiną NPD, į gyventojo pajamas įtraukiama ir gauta pensija, kuri gali sumažinti taikomą NPD. Jeigu pensiją gaunantis gyventojas, dirbęs visus metus, naudosis NPD visus kalendorinius metus, jam gali būti pritaikyta per didelė metinio NPD suma, kuri priklauso nuo per metus gaunamos pensijos ir darbo užmokesčio sumos. Tuomet gali atsirasti pareiga pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir sumokėti joje apskaičiuotą pajamų mokestį", - aiškino VMI Teisės departamento direktorė Vilma Vildžiūnaitė.

Pažymėtina, kad, apskaičiuojant metinį NPD į metines nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamas įskaitomos mokestiniu laikotarpiu gautos ne tik su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos, bet ir motinystės (tėvystės) pašalpos, individualios veiklos pajamos, ne individualios veiklos turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos, turto nuomos pajamos, palūkanos, pajamos iš paskirstytojo pelno, neribotos civilinės atsakomybės vieneto dalyvio pajamos, gautos iš šio vieneto apmokestinto pelno, autoriniai atlyginimai, honorarai, metinės išmokos (tantjemos) valdybos ir stebėtojų nariams, pensijos ir rentos, teismo priteistas arba pagal sutartį gautas išlaikymas, išmokos pagal gyvybės draudimo sutartis, pensijų anuitetai, loterijų ir azartinių lošimų laimėjimai, sporto varžybų prizai.

VMI, siekdama operatyviai informuoti mokesčių mokėtojus apie pasikeitusius mokesčių įstatymus, visoje Lietuvoje rengia susitikimus su gyventojais, verslininkais bei asocijuotomis verslo struktūromis. Taip pat aktualiausius paaiškinimus skelbia interneto svetainėje www.vmi.lt, skyrelyje „Mokesčių pasikeitimai 2009 metais". Čia pateikiama informacija apie Pridėtinės vertės mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio, Sveikatos draudimo įmokų, Pelno mokesčio, Akcizų, Loterijų ir azartinių lošimų mokesčio, Mokesčio už valstybės turto naudojimą patikėjimo teise tarifų, deklaravimo bei sumokėjimo pasikeitimus. Ši informacija nuolat atnaujinama, atsižvelgiant į naujausius pasikeitimus bei aktualijas, mokesčių mokėtojų pateikiamus klausimus.


Šiame straipsnyje: pensijamokesčiaiNPD

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mrs kelly

Mrs kelly portretas
Sveiki, aš esu MRS. Kelly privati paskola bendrovė, ar esate skolos? Jums reikia finansinę padidinti? mes taip pat pateikti metų pabaigoje paskolos, paskolų paketą Kalėdos, Naujieji metai, susitikti su savo sąskaitas, plėsti savo verslą, taip pat savo namų renovacijos. Aš linkęs vietos įmonėms, tarptautiniams bei labai mažomis palūkanų norma 2%. Jūs galite susisiekti su mumis elektroniniu paštu: (kellywoodloanfirm@gmail.com) Maloniai kviečiame į mūsų paskola bendrovei ir mes pateiksime geriausią paslaugų jums reikia. Ačiū ir God Bless ponia Kelly
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių