Mokesčių isterija ir panika valdžios laive

Dabar visa Lietuva apimta mokesčių isterijos, kuri tikrai nekuria pakantumo, tolerancijos atmosferos. Priešingai – yra supriešinami žmonės: vieni už pensininkus, kiti už verslininkus, treti už...., bet mes visi  esame kažkieno tėvai, vaikai, seserys, broliai, tetos, dėdės....

Trūksta žinios savo šalies įmonėms, investuotojams, žmonėms, net ir užsieniečiams, kad jie aiškiai žinotų ir suprastų, kokioje mokesčių šalyje jie gyvens ir dirbs, kokia Lietuvoje mokesčių sistema, ir kaip mes jos laikysimės.

Rūpinkimės tos žinios skleidimu, o ne žaiskime atskirų  mokesčių žaidimą. Šiandien toks, ryt gal kitoks...

Nė vienas sveiko proto investuotojas, ypač dabar, esant tokiam nestabilumui, nenorės rizikuoti investuoti. Nieko nėra blogesnio už neaiškumą ir neprognozuojamą mokesčų sistemą.

Kurkime tik tokią mokesčių sistemą, kuri padėtų kurti darbo vietas, mažintų nedarbą, didintų investicijas ir solidarizuotų Lietuvos žmones. Kiekvienas naujai įvedamas ar panaikinamas mokestis turi tarnauti tik šiems tikslams.

Kiekvienas, nors ir mažiausias, priimamas naujas, ar panaikinamas senas mokestis, turi tarnauti vieninteliam tikslui- geresniam žmonių gyvenimui.

Pateikime pagaliau aiškų atsakymą pirmiausia savo šalies žmonėms, įmonėms, kad jie aiškiai žinotų ir suprastų, kokioje šalyje jie gyvens.

Manau, kad taip aiškiai įvardydami ir laikydamiesi tų principų, pritrauksime daugiau investuotojų, sukursime daugiau darbo vietų.

Pagaliau ir kiti  mokesčių mokėtojai išlįs iš to nelemto šešėlio ir atneš nemenką indėlį į Lietuvos biudžetą,-  ir visi lengviau atsikvėps.

Leninų ir tadų blindų atgimimas

Dabar valdžia dirba svieto lygintojais - leninais ir tadais blindomis: „Iš dar uždirbančiųjų atimsim ir kam nors atiduosim“. Sau už “svieto lyginimą”, žinoma, nepamiršdami išsimokėti komisinių.

Dar valdžia beprotiškai nori įsiteikti neturtingiems ir išlaikytiniams (o dėl tokios politikos jų kasmet vis daugėja), ir visus dirbančiuosius skatina išvažiuoti dirbti kur nors kitur.

Jaunimui ar žmonėms, nesugebantiems užsidirbti Lietuvoje, netinka ne gyvenimo sąlygos - jiems netinka valdžios požiūris į juos. Valdžios, kuri mato tik reikalaujančius iš biudžeto pinigų savo piliečius, ir nerodančios jokios pagarbos tuos pinigus uždirbančiai tautos daliai. Ir jei dar kurį laiką taip tęsis, Lietuvoje nebeliks dirbančiųjų – liks vien išlaikytiniai ir aferistai, gerai gyvenantys iš valdžios apgaudinėjimo. Ar tokią Lietuvą mes kuriame?

Prabanga?

Skambiu vardu pavadintas “Prabangos mokestis” labiau panašus į kerštą ir viešųjų ryšių akcijas, skubant į “greitaegį reitingų liftą”, negu į sveikai mąstančio žmogaus mintis.

Galiu lažintis, kad jachtos , lėktuvai ir brangūs automobiliai iš Lietuvos iškeliaus taip pat, kaip ir dalis naujų jau iškeliavo į Latviją. O kokybiški (brangūs) namai bus statomi kitose šalyse, Lietuvoje bus tik prasti, neekonomiški.

O jau tada pradėsim galvoti apie programas, skatinančias statyti ekonomiškus namus, sukursim porą naujų komitetų, padalinį prie ministerijos, darbo grupę vyriausybėje, įdarbinsim pusšimtį etatų ir keletą saulėlydžio komisijų.

Ir “suvalgysim” visus tuos surinktus mokesčius ir dar pritrūks, teks kurpti naują šaliko mokestį (juk šalis – tai prabangos prekė, tiesa?).

Gerovės augimo kelias

Taigi ką daryti?

Išeitis paprasta: priimti įstatymą, kad valstybės biudžetas negali viršyti 25proc. BVP. (moksliškai yra įrodyta, kad neefektyvu per biudžetą perskirstyti daugiau nei 25 proc., nes tada mažėja BVP augimas ), ir kad biudžetas negali būti deficitinis.

Remiantis tais skaičiais ir planuoti išlaidas.

O ne atvirkščiai - suplanuoti išlaidas, ir po to, pasiėmus naganą, eiti medžioti dar išlikusių gyvų mokesčių mokėtojų bei iš jų išreketuoti trūkstamą sumą į,pagal kažkokius mistinius Palubinsko kriterijus, sukurtą biudžetą.

Trūksta biudžete pinigų, nori įgyvendinti kokį nors projektą? Pagalvok, kaip padidinti BVP, ir tada pinigų padaugės. Tokiu atveju valdžia taptų geriausiu žmonių draugu, nes visiems rūpėtų didinti BVP, o kartu – ir savo pajamas.

Nori didesnės dalies biudžete? Pasiūlyk idėją, kur kitur galima sutaupyti arba kaip galima padidinti Lietuvos BVP.

Oi, kaip gražiai tada visi dirbtume Lietuvos naudai.

Nebereiketų ieškoti nagano ir galvoti benderiškų schemų, kaip iš tų, dar krutančių savo šalies piliečių, išlupti paskutinius grąšius.

Negerovės augimo kelias

O benderiškos schemos, kurias labai mėgsta mūsų tautos atstovai, yra tokios: “Neleisim žmonėms gerai gyventi! Nubausim ir išbuožinsim visus, kurie nusiperka geresnius automobilius, kokybiškesnius namus ir banke turi daugiau, nei reikia kelionei į pigų Turkijos kurorta! Gyvenkite varge arba išvažiuokite iš Lietuvos!”

Ar tikrai mes to norime?


Šiame straipsnyje: mokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

raudonkepuraite

raudonkepuraite portretas
Labai grazus Onos raudoni plaukai, ir straipsnis

pensininkas--Patriotas

pensininkas--Patriotas portretas
DIEVE,DIEVE!susigraudinau skaitydamas,kokie teisingos gerb.Onutes mintys!!!....melskimes,kad sie protingi patarimai istriktu vyriausybes ir seimo KLOUNU galvose!DIEVE,ISKLAUSYK ONUTES B.SAUKSMA. IR PRASKAIDRINK VALDZIOJE ESANCIUJU PROTUS...!.......

nuomone

nuomone portretas
Once , bet juk jusu koalicija ir partijos [ '' liberalu '' ] visad gyveno ir valde pagal Ostapo Benderio principus ? Juk tik jusu partieciai visada buvo nusipelne gyventi geriau ? Tad kam gi tad , jeigu ne jums patiems skirtas tas bereiksmis ir tuscias straipsnis ?
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kas atsitinka su senais televizoriais?
  Kas atsitinka su senais televizoriais?

  Senų televizorių perdirbimas yra brangus procesas, tačiau tą daryti būtina. Sąvartynuose ar prie konteinerių paliekami televizoriai teršia aplinką ir gali sukelti nepageidaujamą poveikį mūsų sveikatai. Koks yra senų televizorių, kurių kas...

  1
 • Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?
  Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?

  Pernai bendras skelbimų skaičius apie reikiamus darbuotojus išaugo daugiau nei dešimtadaliu – apie 12 procentų, atskleidžia darbo portalo CVbankas.lt statistika. Darbdaviai aktyviau ieškojo darbuotojų, kūrė naujų darbo viet...

  1
 • Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus
  Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus

  Vilniaus politikai atsisakė idėjos įvesti aptarnavimo rinkliavą į Lietuvos sostinę atvykstantiems turistams. ...

 • Siūloma kol kas nenaikinti lengvatų žemdirbiams
  Siūloma kol kas nenaikinti lengvatų žemdirbiams

  Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas siūlo kol kas nekeisti mokesčių lengvatų žemdirbiams. "Valstietis" Andriejus Stančikas nori palaukti naujojo Europos Sąjungos (ES) finansinio laikotarpio, kuris prasidės 2020 metais, kai galbūt pasik...

  1
 • Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais
  Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais

  2016 m. Lietuvoje iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gaminama elektros energija patenkino net 18,9 proc. šalies energijos elektros poreikio. Tai – geriausias iki šiol užfiksuotas rodiklis. Pastebima, kad iš...

  3
 • A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra
  A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra

  Vis kalbama, kad reikia kelti kultūros prestižą, bet kokią kultūrą matėte per pastaruosius keturis mėnesius: kalno griūtis, operos skandalas, tautinis kostiumas, fortepijonas Seimui, LRT KLASIKAI sako Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas...

  1
 • Pirmą kartą bus rengiama ataskaita apie valstybės turtą
  Pirmą kartą bus rengiama ataskaita apie valstybės turtą

  Valstybės turto valdytojas Turto bankas turės kasmet parengti ataskaitą apie šį turtą. Pirmoji ataskaita apie valstybės valdomą turtą už 2016-uosius bus parengta jau šiemet. ...

 • Turizmo tendencijos: populiarės trumposios išvykos ir asmeniniai konsultantai
  Turizmo tendencijos: populiarės trumposios išvykos ir asmeniniai konsultantai

  Atsispirdami nuo turizmo sektoriui gana sudėtingų 2016-ųjų, kuomet neramumai iš populiariausių Egipto, Turkijos kurortų persikėlė į Europos didmiesčius ir sukėlė ekonominių, psichologinių padarinių, 2017–uosius rinkos ekspertai vert...

 • Darbuotojų trūksta, bet išrankumas auga
  Darbuotojų trūksta, bet išrankumas auga

  Nors daugelyje sektorių jaučiamas darbuotojų stygius, dalis darbdavių ne mažina, o didina reikalavimus darbuotojams. Personalo atrankos ir laikinojo įdarbinimo bendrovės „Manpower Lit“ vadovė Gerda Baltrūnaitė teigia, kad rinkoje pastebim...

 • Klaipėdai reikia „pagalvės“ mokesčio?
  Klaipėdai reikia „pagalvės“ mokesčio?

  Pirmadienį miesto savivaldybės, turizmo sektoriaus atstovai susitiko su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais. Artėjant vasaros sezonui, svarstoma, kaip į Klaipėdą pritraukti daugiau turistų. Užsiminta ir apie vadinamąjį pagal...

Daugiau straipsnių