Ministras R.Palaitis siūlo skolą pareigūnams pripažinti valstybės skola

Vidaus reikalų ministras siūlo vidaus tarnybos sistemos pareigūnams nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimą laikyti valstybės skola.

Su tokiu pasiūlymu Raimundas Palaitis antrą kartą kreipėsi į premjero tarnybą. Ministras siūlo nesumokėtų pinigų grąžinimą reglamentuoti specialiu įstatymu bei jį įgyvendinančiais teisės aktais.

„Dar kartą keliu klausimą, kas - valstybė ar statutinės įstaigos - privalės padengti tas darbo užmokesčio nepriemokas vidaus tarnybos pareigūnams, kurios susidarė ribojanti priemokų dydį, - pranešime spaudai cituojamas ministras R. Palaitis. - Nesutinku, kad iš tokių skurdžių statutinių įstaigų darbo užmokesčio fondų, kokie yra šiais metais, dar būtų užkrauta prievolė išmokėti pareigūnams 13,7 mln. litų nepriemoką ir 1-1,5 mln. litų jų samdytiems advokatams apmokėti. Šią finansinę naštą - nepriemokas, nelaukiant teismų papildomų sprendimų, privalo prisiimti valstybė, numatydama tinkamiausią skolos kompensavimo mechanizmą“.

Pasak pranešimo, tuo tikslu Ministro Pirmininko potvarkiu turėtų būti sudaryta darbo grupė, kurios vadovu būtų paskirtas Finansų ministerijos atstovas, kadangi kuriamų projektų nuostatos būtų tiesiogiai susijusios su valstybės biudžeto lėšų planavimu.

Mūsų šalies teisinėje sistemoje jau taikyti neišmokėto darbo užmokesčio kompensavimo specialiu įstatymu atvejai (pvz., Teisėjams nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimo įstatymas).

Jei nebus sprendimo padėsiančio išvengti bylinėjimosi su pareigūnais, Vidaus reikalų ministerija, siekdama užtikrinti esamą vidaus reikalų statutinių įstaigų funkcijų vykdymą, bus priversta kreiptis dėl papildomų valstybės biudžeto lėšų teismo sprendimams vykdyti.

„Manau, kad Vyriausybė privalo pademonstruoti valstybinį požiūrį į šią problemą ir išspręsti ją su kuo mažesniais nuostoliais ir biudžetui, ir valstybei tarnaujantiems pareigūnams, - nurodo ministras R. Palaitis. - Jei valstybė neperims įsiskolinimo naštos tiesiogiai, tai teks daryti peržiūrint asignavimus ar ieškant papildomų lėšų rezervo fonde“.

Pasak R.Palaičio, vien tik policijos sistemoje nepriemokos pareigūnams sudaro 8,5 mln. Lt. (kartu su socialinio draudimo įmokomis). Tai sudaro 25 proc. vieno mėnesio darbo užmokesčio fondo. „Ką turėtų daryti policijos įstaigų vadovai, gavę teismų sprendimus su tokia išmokų suma, kai policijos įstaigoms ir taip trūksta 11-12 mln. Lt minimaliems metiniams poreikiams patenkinti“, - retoriškai klausia ministras.

Praėjusios savaitės duomenimis, į teismą jau kreipėsi 701 pareigūnas, išnagrinėti 39 skundai, priteista 89 426 Lt. „Tikėtina, kad ir kiti - iš viso 11 tūkstančių - pareigūnai, kuriems buvo nesumokėti darbo užmokesčio priedai, kreipsis į teismą, - neabejoja ministras R. Palaitis. - Taip bus papildomomis bylomis užverstas teismas, o pareigūnai, vietoj to, kad dirbtų tiesioginį savo darbą, gaiš laiką teismuose. Atlikdami pareigą valstybei jie duoda didesnę naudą, nei bylinėdamiesi teismuose“.

Nepriemokos pareigūnams susidarė dėl valstybės tarnybos įstatymo nuostatų, galiojusių iki 2009 m. Šios nuostatos pripažintos antikonstitucinėmis. Šiuo metu priedų ribojimai už dirbtus viršvalandžius ar darbą švenčių dienomis nebetaikomi.


Šiame straipsnyje: pareigūnaivalstybės skola

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių