Minimalios algos našta: įmonės galės atidėti mokesčių mokėjimą

Vyriausybei nusprendus minimalią mėnesio algą (MMA) padidinti iki 1 tūkst. litų, premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad jei dėl to smulkios ir vidutinės įmonės patirs finansinių sunkumų, jos galės siekti atidėti mokesčių mokėjimą.

Anot jo, dėl to jau tartasi su Valstybine mokesčių inspekcija.

„Mes esame informavę Mokesčių inspekciją ir jie taip pat tą informaciją turi - kad jeigu smulkusis verslas mato, kad yra tam tikrų grėsmių bankrotui, jis kreipiasi į Mokesčių inspekciją ir inspekcija, išanalizavusi jo finansinę būseną, priima tam tikrus sprendimus dėl mokesčių mokėjimo atidėjimo, pavyzdžiui, pusmečiui“, - sekmadienį interviu televizijos „Lietuvos ryto TV“ laidai „24/7“ sakė A.Butkevičius.

Vyriausybės vadovas vertino, kad pirmieji trys mėnesiai smulkiajam verslui, kurį palies MMA didinimas, bus sunkiausi. Premjeras tikino, kad sprendimas didinti MMA buvo teisingas.

„Kaip įsivaizduojate galimybę išgyventi su 850 litų suma per mėnesį, kada šilumos kaina kol kas nemažėja?“, - klausė A.Butkevičius.

Premjeras taip pat prognozavo, kad MMA pakėlimas teigiamai atsilieps viešiesiems finansams, be to, tikėjosi, kad taip bus mažinamas šešėlis.

„Lygiagrečiai taikysime priemones kovoje su šešėliu“, - pridūrė premjeras.

Vyriausybė gruodį nusprendė MMA padidinti iki 1 tūkst. litų. A.Butkevičius tuomet minėjo, kad įmonės dėl to gali tikėtis mokesčių atidėjimo ar kitų mokestinių išimčių.

Teigiama, kad sprendimas padidinti MMA iki 1000 litų palies apie 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų - apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų. Kita vertus, nurodoma, jog dalis įmonių darbuotojų gali būti atleisti arba gali būti trumpinamas jų darbo laikas.

Trišalė taryba pritarė MMA didinimui, tačiau su sąlyga, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri teiktų siūlymus dėl to verslo, kuris tiek didinti MMA neturi galimybių.

Dabar MMA yra 850 litų - nuo šių metų rugpjūčio ji padidinta 50 litų.


Šiame straipsnyje: ekonomikaverslasmokesčiaiMMA

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas tenka 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas teks 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 92% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3220 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių