Per mėnesį kainos Lietuvoje truputį sumažėjo

Birželį, palyginti su geguže, vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje sumažėjo 0,1 proc., praneša Statistikos departamentas.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui, anot statistikų, didžiausią įtaką turėjo atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, drabužiai ir avalynė ir pabrangusios sveikatos priežiūros prekės ir paslaugos, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos birželį, palyginti gegužę, smuktelėjo 0,3 proc., paslaugų kainos ūgtelėjo 0,5 proc.

Daržovės ir bulvės per mėnesį pigo 11,2 proc., mėsa ir jos produktai – 1 proc., vaisiai ir uogos – 2,2 proc. Duona ir grūdų produktai brango 0,7 proc., kava, arbatžolės, kakava – 2,2 proc., pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai – 0,6 proc.,– žuvys ir jų produktai – 1,2 proc.

Drabužių ir avalynės grupės kainų pokyčiui įtaką darė dėl sezoninių nuolaidų 1,5 proc. sumažėjusios avalynės bei 0,3 proc.– drabužių valymo, taisymo ir nuomos paslaugų kainos. Drabužiai pabrango 0,3 proc.

Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 15,2 proc. pabrangusios sanatorijų paslaugos, 0,7 proc. – odontologų paslaugos, 0,1 proc. – farmacijos gaminiai.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 0,9 proc. pabrangusi šilumos energija, 0,6 proc. – kietasis kuras, 0,5 proc. – suskystintos dujos maistui gaminti ir 0,7 proc. atpigusios būsto priežiūros ir remonto medžiagos ir paslaugos.

Birželį metinė (2011 metų birželį, palyginti su 2010 metų birželiu) infliacija sudarė 4,8 proc. Metinį kainų pokytį lėmė pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, transporto prekės ir paslaugos ir atpigusios ryšių bei poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos.
Vartojimo prekės per metus pabrango 6 proc., paslaugos – 1 proc.


Šiame straipsnyje: kainoskainų didėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

oi...

oi... portretas
Kokioj Lietuvoj kainos sumazejo???? I Lietuva noriuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anglija info

Anglija info portretas
Kilogramas cukraus Anglijos parduotuvėse kainuoja 68 pensai (2 litai 64 centai) Litras pieno Anglijos parduotuvėse kainuoja 55 pensai (2 litai 14 centų). Kilogramas miltų Anglijos parduotuvėje kainuoja 52 pensai (2 litai 2 centai) Litras dyzelino Anglijos (BP) kolonėlėse kainuoja £1.43 (5 litai 56 centai) *************** *********** *************** *********** Žmogaus darbo valandos minimalus atlyginimas Anglijoje yra £5.93 (23 litai 26 centai) *************** ********** *************** ********** *************** ********** Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) Anglijoje yra £622.92 mėnesiui (2423 litai). Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. *************** *********** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2011 - 2012 metams: £7,475.00 metams (apie 30 000 litų) Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 metams (apie 25 600 litų) *************** *********** *************** *********** *************** *********** ** 2011 kovas *************** ***

Kęstas

Kęstas portretas
Beveik visą laiką kalbu tokiems, koks esu pats: geriausias mokinys mokykloje, geriausias studentas kurse, išsilavinęs ir pasiturintis verslininkas. Bet reikia atkreipti dėmesį ir į likusius. Jie nemažiau svarbūs tautos išlikimui negu mes. Kam iš jų Lietuvoje dar galima kentėti? Kam jau reikia prašytis darbo ar net prieglobsčio svetur? Jei mažiau negu penktadalį jūsų maisto kalorijų sudaro kas nors kita negu pagrindinai krakmolas (bulvės, kruopos, duona), tai jūsų šeima nepakankamai gali skirti lėšų maistui. Kenkiate jūsų ir jūsų artimųjų sveikatai. Reikia dingti iš čia. Bent laikinai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių