Mažės dirbančiųjų su verslo liudijimais

Vyriausybės atstovų teigimu, esą kai kurie verslininkai rinkoje sukuria nesąžiningą konkurenciją.

Smulkiųjų verslininkų atstovai sako, kad panaikinus dalį verslo liudijimų bus monopolizuota stambių įmonių veikla, o vartotojai už gaminius, produktus bei paslaugas mokės daugiau.
Panevėžietis Antanas Juzėnas sako pragyvenimui užsidirba sargaudamas. Tačiau dar yra įsigijęs ir verslo liudijimą taisyti laikrodžius, tačiau, sako, kad padidinus reikalavimus dirbantiems su verslo liudijimais, greičiausiai tektų atsisakyti mėgstamos veiklos.  

„Dirbu nuo 18 metų, nenorėčiau pakeisti, jeigu pačiam reikės buhalteriją vesti, viskas, tada labai reikės viską apgalvoti“, – sakė laikrodininkas Antanas Juzėnas.

Vyriausybė ketina naikinti verslo liudijimus kai kurioms verslo rūšims. Tarp jų gali patekti statybos darbai, baldų gamyba, patalpų nuoma, apgyvendinimo paslaugos, didmeninė prekyba. Tačiau galutinis sąrašas dar nesudarytas. Verslo liudijimų siekiama atsisakyti dėl, neva, nesąžiningos konkurencijos. Mat esama atvejų, kai verslo liudijimų turėtojai dirba darbo santykių principu. Uždirbtus pinigus atiduoda savininkui, o jis realizavęs prekes vėliau su jais atsiskaito. Taip neva piktnaudžiaujama lengvatomis, skirtomis smulkiajam verslui.  

„Būtent tai, ką sumoka patentininkai, yra labai maži mokesčiai ir Vyriausybė surenka labai mažai. Jei ir būtų vertinama didelė rizika, kad mažesnis verslas pasitrauktų į šešėlį, praleidimas kaip mokesčių, jis valstybei nėra didelis, bet šitoj situacijoj nėra siekiama, kad surinkti kuo daugiau mokesčių, bet užtikrinti konkurencingas verslo sąlygas, skaidrią apskaitą“, – sakė Ministro Pirmininko patarėjas Mykolas Majauskas.  

Svarstoma vietoj verslo liudijimų įdiegti naują veiklos rūšį – mažąją bendriją su didesne buhalterine atskaitomybe.

Tačiau Laisvosios rinkos instituto prezidentė sako, kad tai dar labiau suvaržys smulkųjį verslą.

„Yra paruošta mažosios bendrijos koncepcija, pagal kurią būtų galima įsteigti juridinį asmenį, bet su juridiniu asmeniu ateina krūva įvairiausių reikalavimų, žymiai sudėtingesnis ir brangesnis, iš paskos atseks daugiau žymiai reguliavimų“, – kalbėjo Rūta Vainienė.
Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų atstovė teigia, kad tokie Vyriausybės žingsniai stiprintų stambiųjų įmonių monopolį.

„Yra skelbiamas didžiulis pavojus visiems verslo liudijimo turėtojams. Vyriausybė tikrai pasirengusi naikinti verslo liudijimus. Aš manau žlugdys smulkų verslą. Aš manau, kad smulkieji verslininkai yra konkurencingi įmonėms. Padeda palaikyti kainų įvairovę. Labai reikalingi gyventojams“, – teigė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė.

Laisvosios rinkos instituto prezidentė sako, kad verslo liudijimų naikinimas didins nelegalų darbą.

„Jeigu bus iš verslo liudijimo sąrašų išbrauktos, kur įvyksta atsiskaitymai tarp gyventojų, tiems gyventojams bus užkrauta didelė našta steigti šeimos įmonę, mikro įmonę arba bet kokią įmonę, kokią pasiūlys Ūkio ministerija, manau, kad daugelis tų, kurie dabar užsiima pagal verslo liudijimą, pradės slėpti pajamas“, – pažymėjo R. Vainienė.

Šiuo metu su verslo liudijimais dirba apie 100 specialybių žmonės – iš viso 60 tūkst. šalies gyventojų.


Šiame straipsnyje: verslo liudijimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liudna

Liudna portretas
Valstybe tik smaugti ir sugeba,

666

666 portretas
80 % dirba be jokiu liudijimu ir vagia pvm ir t.t.

...

... portretas
Valstybė sugeba bent kažką, o jūs ką, tik komentarus rašyt.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių