Lietuvos darbdaviai atsigręžia į specialistus

Praėjusiais metais 58 proc. Lietuvoje veikiančių įmonių didino bazinius atlyginimus, 42 proc. įmonių atlygis nekito. Kitais metais darbo užmokestį ketina didinti dar daugiau – 63 proc. įmonių.

Tarptautinės vadybos ir konsultacijų bendrovės „Hay Group“ Lietuvoje tryliktą kartą atlikto metinio tyrimo duomenimis lietuviai algas didino labiau negu užsieniečiai. Pernai lietuviško kapitalo įmonių darbuotojų, kurių pareigos nesikeitė, atlyginimai kilo maždaug 4,1 proc. Užsienio kapitalo įmonės, veikiančios mūsų šalyje, atlyginimus kėlė 3,5 proc. Tačiau, pagal darbo užmokestį lietuviškų įmonių darbuotojai vis dar moka 22 proc. mažiau.

Didžiausiu darbo užmokesčio augimu galėjo džiaugtis specialistai. Jiems atlyginimai ūgtelėjo vidutiniškai 5 proc., vadovų ir darbininkų algos kilo vidutiniškai 3 proc. Anot „Hay Group“ generalinės direktorės Baltijos šalims Nedos Songinaitės, darbdaviai nori išlaikyti kvalifikuotus specialistus, todėl turi juos skatinti ir finansiškai. Specialistų atlyginimų augimą galimai lemia ir siekis kovoti su emigracija.

Pastebima, kad ekonomikos krizė padarė įtaką darbdavių turimų finansinių resursų ir darbuotojų vertinimui. „Krizė pamokė atsargiau džiaugtis turimais resursais ir įmonės finansus planuoti įvertinant perspektyvą ir galimas rizikas. Tai, kad darbdaviai dažniau atsigręžia į rinką ir priima situacijai adekvačius sprendimus, yra ženklas, kad rinka bręsta ir bendrovės juda efektyvaus darbo užmokesčio valdymo link“, - dėstė N.Songinaitė.

Tyrimo duomenimis, realus atlyginimo augimas nėra žymus. Darbuotojų algos padidėjimas tik šiek tiek viršija infliacijos rodiklius. Tačiau, tokia tendencija pastebima daugelyje šalių. Vis dėlto, Lietuvoje šie metai buvo pirmieji nuo 2007/2008 m. duomenų, kai atlyginimų augimas viršijo infliaciją.

Geriausiai apmokamos specialybės Lietuvoje liko nepakitusios. Daugiausiai Lietuvoje uždirba dirbantys rinkodaros, informacinių technologijų, finansų ir projektų valdymo srityse. Mažiausius atlyginimus gauna mažmeninės prekybos, inžinerijos, sveikatos ir aplinkos apsaugos, klientų aptarnavimo bei administravimo srityse dirbantys darbuotojai.Komentarai 8 Rašyti komentarą

aha

aha portretas
senai laikas, o tai naivuolaii vadovai tikisi kad specialistai jiem dirbs uz 800-2000

KOKIOS ČIA ALGOS.

KOKIOS ČIA ALGOS. portretas
ATLYGINIMUS TEGUL PRADEDA MOKĖT ŠITIE NEOVADOVAI. Lietuviai labiau didino algas! Cha-cha-cha-cha-ha-ha-ha-ha "iradingiau" sugalvo

chi chi

chi chi portretas
prajuokino-pagalvojau,gal ameikoj esam?

emigrantas

emigrantas portretas
Lietuvai protingų žmonių ir specialistų nereik-jai seime susirinkę visi seniai-klounai,kurie laikos buvusios komunistinės politikos ir savo kėdės,tai galvoja,kad ir jaunimas už 650-800 dirbs.Jie tyčiojasi iš visų.Daugel metų prabuvom svetur,dviejų savaičių vieno alga ir puikiausios atostogos po Europą.Ką galima ir kur galima pakeliaut už mėnesio algą LT-aš nežinau??Ten visi pensininkai Kanarų saulute mėgaujasi,čia dejonės sklinda.Yra Palangoj,sezono metu tų poilsiautojų,bet eilinis dirbantysis sau leist to negali.Bendrai,kam čia diskutuot ir taip visiems aišku,kad kas netingi-susikrovė lagaminus ir ADJOS.Niekas,tuo labiau specialistai,nenori dirbt už tokias algas.Todėl parašiau tai,kas visiems senai žinoma,žinoma net giliausio kaimo jaunimui.Taigi čia lyg ir durna diskusija.Neliks tų specialistų čia,tai faktas.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių