Lietuvos BVP vienam gyventojui siekia 66 proc. ES vidurkio

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui, skaičiuojant pagal perkamąją galią, pernai siekė 66 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio.

Įvertinęs Lietuvoje vykusio visuotinio gyventojų surašymo duomenis, taip pat atnaujintus kitų šalių duomenis. ketvirtadienį patikslintus duomenis paskelbė statistikos agentūra Eurostatas. Birželį preliminarius duomenis skelbęs Eurostatas teigė, kad šis rodiklis siekė 62 proc. ES vidurkio.

Eurostatas pastebėjo, kad dėl surašymo Lietuvos duomenys nėra tinkamai palyginami su 2010 metų duomenimis. Visų ES šalių duomenis Eurostatas ketina dar kelis kartus tikslinti.2010 metais Lietuvos BVP vienam gyventojui, skaičiuojant pagal perkamąją galią, siekė 57 proc., 2009-aisiais - 55 proc., 2008-aisiais - 62 proc. ES vidurkio.Kitų Baltijos šalių rodikliai per metus didėjo: Latvijos išaugo iki 58 proc. (2010 metais - 54 proc.), Estijos - iki 67 proc. (63 proc.) ES vidurkio.

Turtingiausia ES šalimi pagal šį rodiklį išliko Liuksemburgas, šios pozicijos neužleidžiantis nuo 1998-ųjų - vienam jo gyventojui pernai teko 271 proc. (2010 metais - 267 proc.) ES vidurkio. Antrąją vietą išlaikė Olandija (131 proc.), trečiąją vietą dalijosi Austrija ir Airija (po 129 proc.)

Mažiausias rodiklis buvo Bulgarijoje ir Rumunijoje - atitinkamai 46 proc. ir 49 procentai.Iš ES nepriklausančių šalių Norvegijoje vienam gyventojui tenkantis BVP siekė 186 proc., Šveicarijoje - 157 proc., Islandijoje - 111 proc. ES vidurkio. Prasčiausias rodiklis buvo Albanijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje - po 29 procentus.


Šiame straipsnyje: BVP

NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
Alibutkevicius ir 140 plesiku galetu pakelti kainas dvigubai - automatiskai BVP padides dvigubai... elementaru...

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių