Lietuvos bankas: visus pinigus atgaus 9 iš 10 „Snoro“ indėlininkų

Lietuvos bankas tikina, kad šalyje veikianti indėlių bankuose draudimo sistema apima beveik 90 proc. banke „Snoras“ esančių fizinių ir juridinių asmenų indėlių.

„Didžiajai daugumai „Snoro“ klientų tikrai nėra ko jaudintis dėl indėlių – jiems taikoma indėlių draudimo apsauga, įstatymas garantuoja pinigų atgavimą“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys Audrius Misevičius.

Banke „Snoras“ 440 tūkstančių juridinių ir fizinių asmenų indėliai sudaro 5,6 mlrd. litų, draudimo išmokos sudarytų 4,1 mlrd. litų. Suveikus draudimo sistemai, visą indėlį atgaus 11,1 tūkst. juridinių asmenų - 88,5 proc. visų juridinių asmenų, turinčių banke indėlius, ir 376,3 tūkst. fizinių asmenų  - tai sudaro 88,3 proc. visų fizinių asmenų indėlių.

Lietuvos bankas priminė, kad pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, juridinių ir fizinių asmenų indėliai bei grynieji pinigai (litais, JAV doleriais, eurais ir Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinėmis valiutomis, Islandijos kronomis, Norvegijos kronomis, Šveicarijos frankais) sąskaitose kartu paėmus viename banke iki 345 280 litų (100 000 eurų) yra apdrausti valstybės. Paaiškinta, kad sąvoka „indėlis“ apima ir fizinių bei juridinių asmenų pinigus einamosiose sąskaitose.

Įstatymas numato, kad draudimo išmokos bankrutuojančio draudėjo (šiuo atveju – banko „Snoras“) indėlininkams išmokamos iš Indėlių draudimo fondo, kurį administruoja draudimo įmonė, lėšų. Draudimo išmokos išmokamos per 20 darbo dienų nuo draudėjui iškeltos bankroto bylos. Draudimo įmonės taryba gali pratęsti šį terminą ne daugiau kaip 10 darbo dienų. Draudimo išmokų būdą pasirenka draudimo įmonė.

Kiekvienu draudimo išmokų mokėjimo atveju draudimo įmonė per žiniasklaidą informuoja visuomenę, kur ir kaip mokamos draudimo išmokos.

Pagal įstatymą, draudimo išmokų negaus banko administracijos, filialų vadovai, tarybos ir valdybos nariai, asmenys, turintys ne mažesnę kaip 5 proc. banko akcinio kapitalo dalį, šių asmenų vaikai, įvaikiai, sutuoktiniai, partnerystę įregistravę sugyventiniai, tėvai ir įtėviai, taip pat kiti įstatyme numatyti asmenys.

Indėlininkams, dėl kurių indėlių lėšų įsigijimo teisėtumo kreiptasi į teisėsaugos institucijas ar teismus, tačiau dar nepriimtas sprendimas, draudimo išmokų mokėjimas yra sustabdomas iki sprendimo įsiteisėjimo.

Tarp nedraudžiamų indėlių yra paties draudėjo išleisti skolos vertybiniai popieriai (indėlio sertifikatai) ir įsipareigojimai, susiję su jo akceptuotais bei paprastaisiais vekseliais, pagal hipotekinių obligacijų ir hipotekinio kreditavimo įstatymą išleistos hipotekinės obligacijos.

Taip pat nedraudžiami Lietuvos banko, įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas”, kredito įstaigų, finansų maklerio įmonių, pagal Draudimo įstatymą veikiančių draudimo įmonių, pensijų fondų, valdymo įmonių, įmonių, kurios verčiasi lizingu ar finansine nuoma, kolektyvinio investavimo subjektų indėliai ar įsipareigojimai jiems.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Tai ką dabar Veselka pasakys,taip gynęs to "Snoro" žulikus?

susirupines

susirupines portretas
Jei iki Kaledu istikruju atgausime pinigus, sventes tikrai nebus sugadinos, galesime istikruju nuosirdziai padekoti Lietuvos valdziai.

bol

bol portretas
taip ir nesupratau ar bus galima atgauti pinigus uz obligacijas?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių