Lietuvos bankas: padėtis mūsų šalies bankuose – stabili

Trys komerciniai šalies bankai teigia jaučiantys tam tikrą sujudimą, susijusį su tuo, kad valstybė nacionalizavo banką „Snoras“, kuris laikinai neveikia. Bankininkai tvirtina, kad į jų bankus ateina naujų klientų, tačiau bėgančių iš bankų nėra.

Lietuvos bankas pranešė nuolat stebintis bankų veiklą - ketvirtadienio 12 val. duomenys rodo, kad šalies bankai veikia įprastu režimu. Reikšmingų tarpbankinių lėšų persiskirstymų neužfiksuota.

„Likvidumo situacija šalies bankuose, taip pat ir vietos kapitalo, – stabili. Lietuvos bankas iš šalyje veikiančių bankų nėra gavęs nei likvidumo paramos prašymų, nei paklausimų apie galimybę tokią paskolą gauti. Tai reiškia, kad likvidumo situacija visuose bankuose – užsienio ir vietos kapitalo – yra stabili“, rašoma pranešime.

Ūkio banko valdybos pirmininkas Gintaras Ugianskis BNS tvirtino, kad ketvirtadienį banke jaučiamas klientų aktyvumas, tačiau to jis per daug nesureikšmino, esą bankas dirba įprastu ritmu.

„Taip - aktyvumas jaučiasi, nesakyčiau, kad tai yra kažkokia tragedija. Ateina atsidaryti naujų sąskaitų, pasiteirauti, nes yra daug indėlių, kurie padėti internetu, tai ateina pašnekėti su darbuotojais. Pasakyčiau, kad yra eilinė diena. Verslo įmonės kreipėsi atsidaryti sąskaitas, kalba apie kreditavimą. Aš manau, kad aiškesnė situacija bus rytoj“, - BNS sakė G.Ugianskis.

Vieno iš mažųjų lietuviško kapitalo bankų - Šiaulių banko vadovas sako, kad nuo antradienio banke daugėja klientų, atidarančių naujas sąskaitas - indėlius atneša nemažai fizinių asmenų, ypač pensininkų, turėjusių sąskaitas „Snoro“ banke. Yra ir klientų, kurie išeina iš banko, tačiau tokių, pasak Audriaus Žiugždos, tik vienetai.

„Yra ir tokių, ir tokių. Žmonės nerimauja, kai kurie atsidaro sąskaitas, kad galėtų gauti pensijas. Nemažai atnešė indėlius iš “Snoro„. Vakar nuo 15 val. jautėme tokio srauto padidėjimą, bet jau ir užvakar, ir vakar įplaukė pinigų daugiau nei įprasta. Vienas kitas žmogus atsiima pinigus, bet įmonės tokios dar nėra nė vienos“, - BNS sakė A.Žiugžda.

Medicinos banko valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Gintaras Treinys BNS sakė, jog indėlininkų sujudimas jaučiamas, tačiau žmonės masiškai į banką neina, eilėse nestovi.

„Ketvirtadienį sulaukiame daugiau nei įprastai skambučių, tačiau žmonės banke nesibūriuoja. Situacija valdoma. Manome, kad patys indėlininkai bando priimti racionalius sprendimus. Esame pasirengę dirbti sudėtingesnėmis sąlygomis, tačiau to neprireikė“, - sakė G.Treinys.

Jo teigimu, bendros tendencijos, kokius sprendimus priima žmonės dėl savo pinigų, pasimatys vėliau.

Vieno didžiausių Lietuvoje bankų „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius BNS sakė, kad didesnio klientų antplūdžio į banko padalinius nėra.

„Nei vakar, nei šiandien ženklesnio klientų antplūdžio į padalinius mes nejaučiame. Panikos nuotaikų ar perdėto domėjimosi nėra, bankas dirba įprastu režimu ir toliau stebime situaciją“, - sakė S.Abraškevičius.

Didžiausio Lietuvoje komercinio SEB banko atstovas Arvydas Žilinskas BNS sakė, kad neįprastų tendencijų nepastebima, išskyrus tai, kad žmonės domisi naujų sąskaitų atidarymo klausimais.

„Mūsų banko klientai elgiasi pakankamai ramiai, sujudimo nepastebime. Vienintelis dalykas, kuris skiriasi nuo įprastos darbo dienos, žmonės domisi, kaip būtų galima atsidaryti sąskaitas banke. Banko padaliniai, kai kuriose vietovėse ketina dirbti ilgiau nei įprasta“, - sakė A.Žilinskas.

Norvegijos kapitalo vieno didžiausių Lietuvoje komercinių bankų DNB atstovas spaudai Andrius Vilkancas BNS sakė, kad bankas dirba įprastu režimu.

„Dirbame įprasta tvarka, sulaukiame klientų skambučių, pasiteiravimų“, - sakė A.Vilkancas.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipedetis

Klaipedetis portretas
As jau netikiu ka jie sako! Savo indeli jau atsemiau! Sake kad bankose viskas tvarkoje,nereikia panikuoti! Lietuvoje jau as nekam netikiu!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių