Lietuvos bankas nušalino „Snoro“ valdybą, sustabdyta banko veikla

Lietuvos banko valdyba nutarė bankui „Snoras“ paskirti laikinąjį administratorių ir taikyti laikinąsias banko turto apsaugos priemones. Šiuo sprendimu siekiama užtikrinti veiksmingą banko klientų bei visuomenės interesų apsaugą, sustiprinti šalies bankų sistemos stabilumą ir patikimumą, praneša Lietuvos bankas.

Bankų įstatyme numatytų poveikio priemonių imtasi įvertinus banko finansinę būklę, pastarųjų metų veiklos tendencijas ir naujausio inspektavimo rezultatus. Priimant sprendimą įvertinti ir šiomis dienomis įvykę pokyčiai banke.

Priežiūros tikslais sukauptos informacijos analizė atskleidė, kad banko „Snoras“ turto kokybė yra prasta, kredito rizika vertinta neatsakingai. Lietuvos banko nurodymai mažinti veiklos riziką buvo ignoruojami arba vykdomi formaliai, iš esmės nekeičiant veiklos pobūdžio.

„Snoras“ vengė teikti priežiūrai būtiną informaciją. Yra požymių, kad priežiūros institucijai galėjo būti teikiami tikrovės neatitinkantys duomenys.

Dėl laikinojo administratoriaus skyrimo apsispręsta įvertinus banko „Snoras“ vadovų ir savininkų veiksmus bei įsitikinus, kad kitų įstatyme numatytų priemonių nebepakanka užtikrinti stabilią banko veiklą ir apsaugoti klientų bei visuomenės turtinius interesus.

Laikinasis administratorius Simon Freakley, tarptautinės konsultacijų bendrovės Zolfo Cooper LLP vyresnysis partneris, paskirtas vykdyti banko „Snoras“ stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos vadovų funkcijas. Jis įpareigotas papildomai išnagrinėti ir įvertinti banko finansinę būklę, galimybes imtis veiksmingų banko indėlininkų, kitų kreditorių ir klientų interesus bei visos bankų sistemos stabilumą ir patikimumą apsaugančių priemonių.

Lietuvos bankui laikinasis administratorius privalės nuolat teikti informaciją apie administravimo eigą ir atlikęs finansų ir veiklos auditą įvykdyti pertvarką, užtikrinančią stabilią banko veiklą.

Paskyrus laikinąjį administratorių, laikinai sustabdyta banko veikla bus atnaujinta artimiausią pirmadienį. Dėl būtinybės laikinai taikyti teisės aktuose numatytas banko turto apsaugos priemones bus apsispręsta įvertinus jo finansų būklę. Visi apdrausti indėliai, laikomi banke, yra saugūs. Visi sutartyse su banku numatyti skolininkų įsipareigojimai išlieka. Paskolų mokėjimai bei kiti įsipareigojimai ir toliau privalo būti vykdomi pagal grafiką.

Lietuvos banko valdyba nutarė teikti Vyriausybei išvadą, kad veiksmingiausias tolesnis banko problemų sprendimo būdas – pasinaudoti Finansinio tvarumo įstatyme įtvirtinta teise Vyriausybei perimti banko akcijas visuomenės poreikiams. Panaudojus šią priemonę būtų maksimaliai apginti indėlininkų interesai, sumažintos galimos valstybės išlaidos.

Lietuvos banko valdyba pabrėžia, kad šis nutarimas susijęs tik su vieno konkretaus banko „Snoras“ neatsakingai vykdyta veikla, kurios kelta rizika paskyrus administratorių – suvaldyta. Visų kitų užsienio ir vietos kapitalo bankų likvidumo atsargos Lietuvos banko reikalavimus reikšmingai viršija, visi bankai vykdo ir kapitalo pakankamumo rodiklį. Pokyčiai susiję su banko „Snoras“ veikla neturės reikšmingos tiesioginės kitiems šalies bankams, nes probleminio banko tarpbankiniai įsipareigojimai yra nedideli.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

lrytas buvo teisus

lrytas buvo teisus portretas
na lojikai,tai kas cia panika kelia?

ups

ups portretas
Begu indeli atsiimti.

Kisa

Kisa portretas
O ka dabar daryti. Ar galėsiu kortele iš to banko pinigu asiimt ar jau kaput
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių