Lietuviai į pensiją išeina nenoriai

8 iš 10 pensinio amžiaus sulaukę gyventojai sprendimą išeiti į pensiją vis atidėlioja. Atlikta gyventojų apklausa atskleidė, jog gyventojams sunkiausia susitaikyti su faktu, jog pajamos ženkliai sumažės.

Kiek daugiau nei pusė dabartinių pensininkų svarstė iki 1 metų, kol pasiryžo išeiti į pensiją, 1-3 metus delsė penktadalis, 4-7 metus – 6 proc. pensinio amžiaus gyventojų. Keli respondentai (1,2 proc. gyventojų) teigė, jog išeiti į pensiją delsia jau daugiau kaip 10 metų. „Apklausos duomenimis, net 8 iš 10 gyventojų teigė, jog sprendimą išeiti į pensiją atidėjo dėl gerokai sumažėsiančių pajamų, 6 proc. respondentų teigė, jog nenorėjo prarasti aktyvios darbinės veiklos, neturėjo galimybės perduoti darbus kitiems. Dėl nenoro vadintis pensininku išėjimo iš darbo vengė 2 proc. gyventojų“, – teigia „ERGO Life Insurance“ SE Gyvybės draudimo departamento vadovė Audronė Kupliauskienė.

Vidutinė „Sodros“ mokama senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, šių metų trečią ketvirtį sudarė 842 litus. Vidutinis darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, siekė 1686 litus. Skaičiuojama, jog išėjus į pensiją gyvenimo kokybė nesuprastėtų, jeigu gaunama apie 70 proc. ankstesnių pajamų, tuo tarpu tarp vidutinės pensijos ir atlyginimo atotrūkis ženkliai didesnis. Būtent tai ir yra priežastis, kodėl užuot mėgaujęsi laiku su artimaisiais, skyrę dėmesį poilsiui, mėgstamiems užsiėmimams pensinio amžiaus sulaukę gyventojai ir toliau jėgas atiduoda darbui.

Draudimo ekspertė pataria, kaip kaupti senatvei nejaučiant naštos - nuoseklus kaupimas, net atsidedant kelis litus per dieną, suteikia galimybę užsitikrinti didesnes pajamas senatvėje. Kaupiant ilgą laikotarpį, finansinė našta nejuntama, tuo tarpu kasdien atidėta net maža suma ateityje gali atnešti didelę naudą.

Apklausos duomenimis, pensinio amžiaus sulaukusios moterys išėjimą į pensiją linkusios mažiau atidėti nei vyrai: į pensiją tą pačią dieną, kai tik suėjo terminas išėjo 21 proc. moterų ir 17 proc. vyrų. Vyrų dalis taip pat didesnė tarp tų gyventojų, kurie į pensiją išeiti nepasiryžta 10 metų ir daugiau. Tokį laikotarpį sukakus pensiniam amžiui dėl išėjimo iš darbo svarstė 2,3 proc. vyrų ir tik 0,3 proc. moterų.

Tarp lyčių skiriasi delsimo išeiti į pensiją priežastys. „Dėl gerokai sumažėsiančių pajamų išėjus į pensiją labiau nuogąstauja moterys nei vyrai. Šią priežastį įvardino 79 proc. vyrų ir 86 proc. moterų. Tuo tarpu vyrai, dažniau nei moterys, nenori prarasti aktyvios darbinės veiklos (šią priežastį įvardino 9 proc. ir 4 proc. moterų), taip pat į pensiją išeiti nenori, kadangi sutuoktinis ar partneris dar nėra nutraukęs darbinės veiklos (3,4 proc. vyrų ir 1,3 proc. moterų).

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės gyventojų reprezentatyvi apklausa buvo atlikta spalio 10-27 dienomis. Jos metu buvo apklausti 509 pensinio amžiaus respondentai iš visos Lietuvos.


Šiame straipsnyje: pensijapensininkaiamžius

NAUJAUSI KOMENTARAI

65 metis

65 metis portretas
Man 65 metai, bet i pensija iseiti net nesiruosiu, nebent darbdavys isvarys. Neisivaizduoju kaip reiketu pragyventi is pensijos, vien mano buto sildymas apie 550-650 litu ziema.

demagogija

demagogija portretas
ko jus neivardijat kokie pencininkai ir kodel nepalieka savo darbo vietu.Tai tie kurie sedi minkstose kedese,biurokratai susireiksmine,kad be ju nieks darbo taip neatlyks,kiti kurie laukia,kad jiems uz ilgameti darba butu sumoketa iseitine kompensacija,nes darbdavys naudojasi tuo,kad darbuotojas pats rasytu pareiskima,uz kuri gauna tik uz du menesius.Otuo tarpu issimokslines jaunimas,negaves darbo turi palikti tevyne.Pencininkui,kuriam darbas buvo sunkus,jis palieka is pirmos dienos.NEBESKLEISKIT EREZIJU SU SAVO APKLAUSOMIS,ZMONES MATO.

loto

loto portretas
o kaip isgyvent is tos pensijos?Gal seimunams gana pliaukst niekus apie oria senatve.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių