Lietuva tapo 44-a konkurencingiausia šalimi pasaulyje (atnaujinta)

Lietuva tapo 44-a konkurencingiausia šalimi tarp 142 pasaulio valstybių, teigiama trečiadienį paskelbtoje Pasaulio ekonomikos forumo (World Economic Forum) 2011-2012 metų konkurencingumo ataskaitoje.

Per metus pagal konkurencingumo indeksą Lietuva pakilo 3 pozicijomis - pernai jai teko 47 vieta.

Pasaulio ekonomikos forumo ekspertų vertinimu, Lietuva atsiliko nuo inovatyviausiomis pripažintų 35-ių šalių grupės ir kartu su Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija ir kitomis buvo priskirta į antrąją 18-os šalių, vadinamąją pereinamąją grupę. Už inovacijų lygį Lietuvai skirta 50-oji vieta pasaulyje.

Ir toliau gerai vertinamas Lietuvos gyventojų aukštojo išsilavinimo lygis (26 vieta pasaulyje), taip pat IT raštingumas (34), tačiau didžiausi stabdžiai šaliai siekiant konkurencingumo, ekspertų nuomone, išlieka prastai išsivysčiusi finansų rinka (89), maža rinka (79) bei prasta makroekonominė aplinka (73). Ekspertai pastebėjo, jog Lietuvoje nedideli tarptautinės prekybos tarifai (4 vieta pasaulyje), lankstus darbo mokesčio nustatymas (8), tačiau sudėtingas darbuotojų samdymas ir atleidimas (117), didelis „protų nutekėjimas“ (117).
Estija išlaikė pernai užimtą 33-ą vietą, Latvija iš 70-osios pakilo į 64-ąją. Lenkija, pernai buvusi 39, šiemet smuktelėjo į 41 vietą.

„Lietuvos kilimą Pasaulio konkurencingumo indekse reikia vertinti teigiamai, tačiau būtina prisiminti, kad mūsų šalis kol kas tik atstato 2008 ir 2009 metais prarastą konkurencingumą. Ta pačia - 44-ąja - vieta kaip ir šiemet Lietuva buvo įvertinta dar 2008 metais, o aukščiausia - 38-oji - vieta Lietuvai teko 2007 metais“, - Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) išplatintame komentare teigė instituto ekspertas Vytautas Žukauskas.

Anot jo, yra veiksnių, pagal Lietuva yra vertinama prastai, tačiau kuriuos galima palyginti lengvai pagerinti.

„Jie yra susiję su aktyviais valdžios veiksmais, reguliavimu. Vienas iš jų - darbo rinkos neefektyvumas, kurį didele dalimi lemia ir daugelio vietinių bei užsienio investuotojų nurodomas griežtas darbo rinkos reguliavimas“, - teigė V.Žukauskas.

LLRI taip pat atkreipė dėmesį, kad jau kelerius metus beveik nesikeitė Lietuvoje apklaustų įmonių įvardytos didžiausios problemos. Pasaulio ekonomikos forumo apklausos duomenys atskleidė, jog didžiosios keturios problemos yra susijusios su mokesčiais ir reguliavimu: biurokratija (18,3 proc. respondentų), mokesčių administravimas (13,1 proc.), mokesčių tarifai (12,8 proc.) ir korupcija (11,8 proc.).

Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai, vertindami šalis, išskyrė tris pagrindinius kategorijas - pagrindinius reikalavimus, efektyvumą skatinančius bei inovacijas skatinančius veiksnius. Lietuvai pagal šiuos kriterijus šiemet skirtos atitinkamai 49, 48 ir 50 vietos.

Pasaulio ekonomikos forumo ekspertų vertinimu, konkurencingiausia pasaulio šalimi išliko Šveicarija, į antrąją vietą pakilo Singapūras, į trečiąją iš antrosios nusmuko Švedija.

Į ketvirtąją į septintosios pakilo Suomija, o JAV, pernai buvusios ketvirtoje vietoje, toliau smuko - nukrito į penktąją. Didžiausia pasaulio ekonomika JAV sąraše trečiuosius metus iš eilės - 2008-aisiais šalis laikyta konkurencingiausia pasaulyje.

Pasaulio ekonomikos forumas konkurencingumo indeksą skelbia penktuosius metus iš eilės. 2009 metais Lietuva užėmė 53 vietą, 2008-aisiais - 44-ą vietą, 2007-aisiais - 38-ą vietą.NAUJAUSI KOMENTARAI

RK.

RK. portretas
Tikrai gera žinia. Po tokio finansinio/ekonominio chaoso išlaikyti pozicijas ir net jas pagerinti - puikus rezultatas.

lietuvė

lietuvė portretas
Tikrai gražu, kad nesame kažkur gale. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje yra natūralus vanduo ir jo neišsenkantys šaltiniai, kažin ar ateityje nebūsime pirmoje vietoje, kaip jau yra geriamo vandens stygius pasaulyje. Tuomet ir mūsų tautos kaip lietuvių nebereiks - bus kitų....

KODEL

KODEL portretas
NEPARASYTA KOKS IDIOTAS SUSAPNAVO SY SAPNA ?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių