Lietuva apimta alternatyviosios energijos plėtros entuziazmo

Turėdama tragiškai neefektyvų energetikos sektorių, Lietuva apimta alternatyviosios energijos plėtros entuziazmo. Šalies energetikos strategija yra priimta, tačiau skirtingų partijų atstovų ji dažnai interpretuojama savaip, rašo "Verslo žinios".

Prezidentės ekonomikos patarėjas Nerijus Udrėnas teigia, kad vystant alternatyvius energijos šaltinius veikia stiprūs ekonominiai motyvai - plėtoti atsinaujinančius išteklius yra daug pelningiau nei ieškoti galimybių didinti efektyvumą.

"Norint taupyti - reikia keisti įpročius, o tam būtinos bendros visuomenės ir valdžios pastangos", - sako N.Udrėnas.

Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus Raimondo Kuodžio požiūriu, Vyriausybė, užuot skatinusi investicijas į taupesnį energijos vartojimą ir vietos energijos išteklių plėtrą, sutelkė pastangas įvairinti dujų importo šaltinius.

"Jos versija - nauji Siderių dujų saugyklos, suskystintų dujų terminalo Klaipėdoje, vamzdynų jungties su Lenkija projektai - rodo, kad Lietuva ketina investuoti į geležį ir toliau žada deginti dujas. Sėdime ant adatos ir manome, kad vietoje vieno švirkšto turėti tris bus geriau.", - teigia R.Kuodis.

Anot jo, šimtais milijonų, kurie kasmet sumokami "Gazprom", galėtų būti finansuotos investicijos į efektyvesnį energijos vartojimą, renovuoti daugiabučiai namai.

Jis siūlo rimtai išanalizuoti Čekijos pavyzdį, kuri "šoko vystyti alternatyvių energijos generavimo šaltinių, o dabar tos šalies vartotojai už elektros energiją priversti mokėti gerokai brangiau".

"Nors alternatyvių energijos šaltinių lobistai dabar labai aktyvūs, valstybė subsidijuodama "žaliąją energetiką" turi elgtis labai atsargiai - dėl vėjo jėgainių, atrodo, jau perlenkta lazda", - įspėjo R.Kuodis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Siauras mastymas

Siauras mastymas portretas
Kam jau kam, o gerb Kuodžiui turėtų būti aišku, kad atsinaujinančių energijos išteklių negalima lyginti tik pagal kainą, atsietai nuo visumos. Visame pasaulyje pinigine išraiška įvertinamos atsiradusios darbo vietos, naftos ar duju importui neišleisti pinigai, energetinės priklausomybes mažėjimas ir kt. Pagal dabartinį mastymą ekonomiškiausia būtų mesti šiukšles tiesiai per langą, pigiausia. Nei išvežimo, nei savartynų mokesčių.

petriukas

petriukas portretas
kazkoks labai jau nerislus straipsniukas. Alternatyvi energija yra labai gerai, bet viskas turi buti labai suderinta ir susagstyta. Vejo enegija yra labai nestabili, del to jai reikalinga akumulaivimo infrastruktura, beto neverat statyti jegainiu bile kur, tik pajuryje jos dirbs efektyviai. Labai gerai , kad vyriausybe sustabde lesu issvaistymo operacija, kurioje "ukininkai" norejo tapti energetikais, net tose Lietuvos vietose, kuriose vejas itit retas reiskinys :)) Viena realiausiu alternatyviu energijos rusiu lietuvoje yra biomase, i jos gamyba galima itraukti daug darbo jegos resursu, del to atisrastu darbo vietu. Zinoma uzdarbis is biomases niekad nebus toks kaip is duju importo ar sanaudu nereiklaujanciu vejo malunu.

to petriukui

to petriukui portretas
petriukai labai klysti jei manau kad ukininklai nestato vejo jegainiu aplink dreverna ir preikule isdygs vejo jegainiu parkai kuriuos nori statyti ukininkas vasiliauskas is drevernos ir tai laimina rajono valdzia slapcia keisdama detaliuosiu planus ir pan.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių