Kyla kainos: penktadaliu brangsta aliejus

Prastas rapsų, saulėgrąžų, sojų ir linų derlius Europoje jau sukrutino aliejaus kainas parduotuvių lentynose. Aliejus brangsta. Kai kurių jo rūšių kaina pasistiebė 15–20 proc. Kol kas ūkininkai nekelia tiktai pačių išspausto sėmenų aliejaus kainos, rašo „Lietuvos rytas“.

Europos ūkininkai geru aliejinių kultūrų derliumi šiemet nesigiria. Rapsų, saulėgrąžų, sojų, linų šiemet prikulta vos 27 mln. tonų – mažiausiai per pastaruosius ketverius metus.

Žemės ūkio ir verslo informacijos centro duomenimis, rapsų derlius, palyginti su pernykščiu, Europoje sumažėjo 0,3 mln., saulėgrąžų – 1,1 mln., sojų – 0,2 mln. tonų.

Vos žaliavos pasiūla pradėjo trauktis, aliejingų grūdelių kaina stryktelėjo. Todėl aliejaus gamintojai ir fasuotojai perkainoja savo gaminius.

„Obelių” bei „Vilniaus” prekės ženklo aliejų pilstanti įmonė „Rukola” už žaliavas pastaruoju metu atseikėja vis daugiau pinigų.

„Nuo metų pradžios sojų aliejus pabrango ketvirtadaliu, saulėgrąžų – maždaug dešimtadaliu. Rapsų aliejus tai brango, tai pigo, tad vidutinė jo kaina šiemet išliko maždaug ta pati”, – sakė „Rukolos” direktorė Gražina Žitkauskienė.

Jos teigimu, prekybos tinklų konkurencija Lietuvoje apskritai iškreipė tikrąją aliejaus kainą.

Pigiausio, garsaus prekės ženklo neturinčio aliejaus litro kaina turėtų suktis apie 5–6 litus. Vis dėlto parduotuvėse už jo litrą, jei tik neskelbiamos akcijos, tenka kloti 7–9 litus.

„Kainų kirviai – jau įkirsti. Nors pagal žaliavos kainą pigiausias turėtų būti sojų aliejus, po to – rapsų, o brangiausias – saulėgrąžų, parduotuvių lentynose viskas yra atvirkščiai. Pigiausias – saulėgrąžų aliejus, nes jis mūsų šalyje populiariausias. Todėl prekybininkai spaudžia jo kainą kiek įstengdami, kartais net prisidarydami nuostolių. Tad vargu ar teks ilgai laukti, kol ir šis aliejus pabrangs”, – sakė G.Žitkauskienė.


Šiame straipsnyje: aliejusaliejaus kainakainos

NAUJAUSI KOMENTARAI

qq

qq portretas
Suvalkai gales dar vienam naujam prekybos centrui uzsidirbt :D:D:D,balamuuutai tie lietuyviu verslinykai

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

dlija

dlija portretas
Branginant prekes nieko nenugazdins,ateina i Lietuva Lenku maisto produktai,todel nemanau ,kad keliant kainas islos vietiniai verslininkai .Isileistu i didesnius miestus "Lidlla ",tada tikrai butu ivairiu produktu konkurencija.Bijo konkurencijos ir kelia kainas,keista ... .Zmones ismoko ir be aliejau kepti,gaunasi sveikesnis maistas,taip kad nenusigasime... ,o tik sveikiau gyvensime.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių