Kuo pigesni kiaušiniai, tuo brangesnės Velykos?

Šventinės Velykų nuotaikos šiemet netemdo pernykščiai kiaušinių kainų šuoliai. Priešingai, kiaušinių pirkėjų armija viliojama nuolaidomis ir akcijomis, o didieji prekybos centrai pigiau siūlo įsigyti ir majonezo, krienų bei šokoladinių kiaušinių. Kainų specialistai ragina akcijas akylai sekti, jomis naudotis, bet neapsigauti: mažindami vienų produktų kainas prekeiviai dažnai atsigriebia didesniais kitų prekių antkainiais.

Kaip atskirti tikrą nuolaidą

„Prieš velykinė pamoka Nr. 1 - per daug nesižavėti akcijomis, kurios taikomos tik prieš šventes parduodamoms prekėms. Pavyzdžiui, jei prekybos centras šokoladiniais kiaušiniais prekiauja tik savaitę iki Velykų ir jau nuo pat pradžių „pardavinėja nuolaidą„, akivaizdu, kad šitaip taikomasi į lengvatikius. Todėl, jei močiutė nori pradžiuginti būrį anūkų ir nebankrutuoti, lyginti reikia tiek šventinių saldumynų kainas, tiek joms taikomas nuolaidas“,- teigia akcijų paieškos ir kainų lyginimo portalo „PriceOn.lt" direktorius Jurij Laneckij.

Nuolaidos vištų kiaušiniams - visai kas kita. Šios prekės kainas vartotojai gerai žino, todėl dirbtinėmis akcijomis prekybos centras pirkėjus tik įpykdytų. O pykdyti vartotoją prekybos centrai gali sau leisti tik tuomet, kai tai daro visi kartu - prisiminkime pernykštę kiaušinių kainų situaciją, kai objektyvus kiaušinių trūkumas rinkoje leido tinklams kainas išpūsti kone sutartinai.

Šiemet situacija kitokia. Padidėjęs importas - ypač iš ES vištų gerovės direktyvą pagaliau įgyvendinusios Lenkijos - lėmė didesnę pasiūlą ir konkurenciją, tad kainos prekybos centruose mažesnės. Nuolaidų lenktynes jau pirmąją kovo savaitę pradėjo Maxima, pasiūliusi 10 lietuviškų kiaušinių pakuotę už 2,99 Lt. Tiesa, panašias, nors ir mažiau išreklamuotas lietuviškų kiaušinių kainas galima aptikti ir „Prismoje„, „Norfoje“ bei „Iki„. O štai paskutinėmis dienomis ryžtingus žingsnius žengė „Rimi“: praėjusį savaitgalį įsigijęs prekių už 75 litus 10 M dydžio kiaušinių pakuotę galėjai gauti už 1 centą, o trečiadienį „Rimi" kiaušinius įsigyti su 20 procentų nuolaida.

Kiaušiniais sotus nebūsi

Panašios kiaušinių akcijos velykinių apsipirkimų srautus kreipia tai į vieną, tai į kitą prekybos centrą. Tačiau specialistai primena, kad rengiantis Velykoms svarbu pasitikrinti ir kitų produktų kainas. Tyrimai rodo, kad beveik pusė lietuvių Šv. Velykų rytą suvalgo ne daugiau nei du kiaušinius, o juk šventiniam Velykų stalui išleidžiamos triženklės sumos.

„Mėsos produktai, pyragai, saldumynai, alkoholiniai gėrimai ir velykinės dovanos - štai kas sudaro liūto dalį šventinių išlaidų. Norėdami sutaupyti ne 2Lt, o 20-50 Lt, orientuokitės ne tik į kiaušinių, bet visų pirma į skrupulingą didžiųjų pirkinių kainų tikrinimą",- pataria Jurij Laneckij.

Kas lygina kainas: vargšai ar turtuoliai?

Lietuvoje dažnas vartotojas tokį akylą ir reguliarių kainų bei nuolaidų stebėjimą vis dar atmeta kaip blogo tono ženklą. „Taip apgaudinėjame save pačius. Finansinė drausmė - ne nepritekliaus, o turtingo gyvenimo požymis ir pamatas„,- teigia portalo vadovas. Namų ūkio finansų valdymo išminties jis siūlo pasisemti iš maisto produktų kainų Baltijos šalyse tyrimo, kurį neseniai atliko „Swedbank“ Baltijos šalių asmeninių finansų institutas.

Apskaičiuota, jog pasinaudodama vien tomis nuolaidomis, kurias prekybos centrai taiko mitybos specialistų rekomenduojamiems maisto produktams, 4 asmenų šeima Lietuvoje vidutiniškai sutaupytų 81 litą per mėnesį. Instituto vadovė Odeta Blažienė taip pat pridūrė, jog mėnesinės išlaidos maistui susitrauktų dar labiau, jei lietuviai aktyviau naudotųsi kainų lyginimo galimybėmis.

„Tegul analitikės žodžiai keliauja ne tik Dievui į ausį, bet ir kiekvienam lietuviui į protą„, - linkėjo specialistas. „Šildymo sąskaitos už vasarį ir kovą namų ūkiams smogs stipriai, o Velykų vaišės gali atsieiti ir mažiau, jei reikiamas prekes išmoksime pirkti mąstydami“.


Šiame straipsnyje: kiaušiniaikainosVelykostyrimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių