Krizė Japonijoje gali sulėtinti atominės energijos plėtrą pasaulyje

Įvykiai Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje gali sulėtinti atominės energijos technologijų plėtrą pasaulyje ir dar labiau apsunkinti kovą su klimato kaita, pareiškė Tarptautinė energetikos agentūra (TEA).

"Pastebiu augančius visuomenės būgštavimus dėl atominės energijos sektoriaus, kuriuos paskatino įvykiai Japonijoje", - sakė agentūros vadovas Nobuo Tanaka.

"Nors ir suprantu žmonių reakciją, tačiau nerimauju dėl jos poveikio šiai technologijai, atsižvelgiant į jos svarbą užtikrinant energetinį saugumą ir mažą taršą", - sakė jis.

Pernai paskelbtoje TEA ataskaitoje sakoma, jog atominės energijos plėtra turėtų sudaryti 6 proc. plano sumažinti anglies dvideginio emisiją perpus iki 2050 metų, nes tai būtina siekiant išvengti pasaulio temperatūros augimo daugiau nei 2 laipsniais pagal Celsijų.


Šiame straipsnyje: VAEAEJaponija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

 Kęstas portretas
Protingas mokosi iš savo ir kitų klaidų. Pasirodo Japonijoje Fukushima 1 kiekvienas atominis reaktorius priklauso nuo elektros, kad būtų aušinamas, nesusprogtų ir neužterštų aplinkos. Jei tos elektros nebegauna (žemės drebėjimo pasekmės ar teroristinis antpuolis, sunaikinantys laidus), tai tas reaktorius pasidaro pavojingas žmonėms, kurie gyvena prie jo, nes išsiskirianti šiluminė energija daro jį nesuvaldomu. Japonai jau dalija kalio jodido tablynes, padedančias apsisaugoti nuo radijoaktyvaus jodo. Toks žingsnis kelia daugelio branduolinės energetikos ekspertų nerimą. Kas gyventų prie naujų lietuviškų reaktorių? Mano vargšė mažutė lietuvių tauta. Ji jau ir taip nyksta akyse. Trūksta jai tik pastatyti nuo elektros priklausomą branduolinį katilą pašonėje. Vokiečiai įdėmiai žiūri į japonų problemas. Vokiečiai vyriausybės lygyje ir laikraščių pirmuose puslapiuose svarsto dar ryžtingiau branduolinės energetikos reikalingumą Vokietijoje. Vokiečiams bepigu. Jie moka savimi pasirūpinti. Lietuviai gi yra raminami, kad geri dėdės ir tetos Lietuvoje įdėmiai seka, kad branduolinių atliekų debesys neateitų iš Japonijos į Lietuvą. Blogiausiu atveju kelios galingos moteriškės nupūs tuos debesis šalin. Ar tokio aptarimo mums dabar reikia? Kodėl mūsų valdžia ir spauda tyli? Tokia informacija sujaukia taip vadinamos energetinės nepriklausomybės planus. O tie planai yra svarbesni už tautos išlikimą, nes leidžia vogti ir apie rusų grėsmę rėkti. Iš brangesnio statybų projekto daugiau pavagiama. Ko daugiau reikia? Blogiausiu atveju, pastačius elektrinę, elitas pasitrauktų kur toliau į užsienį prie prisivogtų milijonų. Daug kas bėdavoja dėl rusų atominių projektų. Be reikalo. Tai, ką daro rusai, yra rusų reikalas. Rusijoje mes daugiau nieko nepakeisim. Tai dabar yra svetima mums šalis. Mes už rusų valdžią nebalsuojam. Už mūsų valdžią mums tenka balsuoti. Už mūsų valdžios veiksmus mes visi atsakome.

pavas

pavas portretas
ne atomines reikia statyti, kuriu uzterstos atliekos net po 100 metu yra kenksmingos ir labai brangus ir pavoju zmonems ir aplinkai keliantis ju sandeliavimas (kazkodel apie tai kalbeti vengia tiek atomo gerbejai tiek politikai). Jei rimtai galvojama apie gamtos saugojima ir anglies dvideginio emisiju mazinima, tai reikia statyti vejo, vandens jegaines, saules parkus... Atomines technologijos yra labai pavojinos ir gamtai ir visai zmonijai.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių