Kondicionieriai Lietuvoje tampa „deficitu“

Birželiui nebūdingi karščiai paskatino Lietuvos gyventojus šluoti nuo parduotuvių lentynų vėsinti skirtą įrangą. Dabar nusprendusiems įsirengti namie kondicionierių, jo laukti reikės beveik iki vidurvasario.

Pardavimą kelia temperatūra

Prekyba gyvenamųjų patalpų kondicionieriais Lietuvoje prasidėjo maždaug prieš penkerius metus, kai kilo naujų statybų bumas. Nors statybų sektorius sunkmečiu išgyveno didelę griūtį, kondicionierių pardavėjai kasmet didino savo apyvartą. Mat pastaraisiais metais vis daugiau kondicionierių įrengiama senos statybos daugiabučiuose namuose.

Palyginti su ankstesnėmis vasaromis, pasak pardavėjų, ši vasara yra išskirtinė keliais bruožais. Pirma, karščiai užklupo labai anksti, todėl kone mėnesiu anksčiau prasidėjo kondicionierių pardavimo bumas. Antra, pasimokę iš praėjusių metų klaidų, kai pritrūko kondicionierių, šiemet užsakė daugiau šios įrangos į sandėlius. Tiesa, pasirodo ir šiemet kondicionierių jau pradėjo trūkti.

"Vos tik termometras pasiekė 30 laipsnių, pasipylė užsakymų. Gaila, kad lietuviai nesusizgrimba savo patalpų vėsinimu pasirūpinti dar pavasarį, kai sezonas dar neprasidėjęs. Birželio pradžioje dar buvo galima gauti tinkamo naudingumo kondicionierių, tačiau jau dabar esame priversti klientus "statyti" į eilę", – sakė Tomas Kučinskas, bendrovės "Octus" pardavimų vadovas.


Populiariausi – už 2 tūkst. litų

Jis sakė pastebėjęs, kad rinkdamiesi kondicionierių žmonės dažniausiai jau būna numatę tam tikrą biudžetą – apie 2 tūkst. litų.

"Dažniausiai žmonės vėsina didžiausią būsto patalpą. Populiariausi ir šiuo metu labiausiai perkami yra 3,5 kW galingumo kondicionieriai, kainuojantys apie 2 tūkst. litų. Tarp pirkėjų populiarūs ir 2,6 kW galingumo kondicionieriai, jų kaina siekia apie 1,5 tūkst. litų", – jam pritarė ir bendrovės "Naujos inžinerinės technologijos" inžinierius Saulius Marcinkevičius.

Jis pridūrė, kad šiemet labai išpopuliarėjo nešiojami, vadinamieji mobilūs, kondicionieriai. Pagrindinis motyvas – mažesnė kaina (apie 1,5 tūkst. litų) ir labai pigus montavimas bei galimybė pastatyti skirtingose patalpose.Prekybos tinklų "Topo centras" ir "Euronics" atstovas spaudai Erikas Kundreckas taip pat tikino, kad  mobilių kondicionierių pardavimas šiuo metu taip pat išaugęs dešimt kartų. Apie 15 proc. šių įrenginių žmonės perka išsimokėtinai.

Paklaustas apie kondicionierių kainų pokyčius, S.Marcinkevičius sakė, kad jų kaina beveik nesikeičia, tačiau jų technologija labai smarkiai populiarėja, jie tampa moderniškesni ir ekonomiškesni. Teigiama, kad 3,5 kW įrenginys per valandą sunaudoja apie 1 kWh elektros energijos.

Ventiliatorių netrūksta

Skirtingai nei kondicionierių atveju, ventiliatorių parduotuvėse netrūksta. Prieš kelias vasaras oro ventiliatorių buvo pritrūkę, tai jau pamokė pardavėjus. Jie šių įrenginių pripildė sandėlius, todėl pardavimo vietose nekyla kovų dėl paskutinių ventiliatorių.

Skaičiuojama, kad šią vasarą oro ventiliatorių parduodama dešimt kartų daugiau nei pernai. Pasak prekybos tinklų "Topo centras" ir "Euronics" atstovo spaudai E.Kundrecko, pernai per karštymetį per savaitę buvo parduodama 100 ventiliatorių, o šiemet – 1000.

Vėsinti skirtos įrangos pardavėjai sakė, jog po kiekvienos vasaros jau atrodo, kad kitąmet darbo bus mažiau, tačiau ši rinka dar nėra prisotinta. Viliamasi, kad su ekonomikos atsigavimu ir prognozuojant karštas vasaras Lietuvoje, vis daugiau žmonių investuos, kad patalpos būtų kokybiškiau vėsinamos.


Dienraščio eksperimentas: bruka, ką turi

Dienraščio žurnalistė, apsimetusi eiline kliente ir atlikusi eksperimentą nusipirkti kondicionierių, įsitikino ne tik tuo, kad dabar nelengva įsigyti patalpoms vėsinti skirtos įrangos, bet ir tuo, kad ne visi pardavėjai elgiasi sąžiningai su klientais.

Mat kondicionierių stokojantys ir bet kokia kaina pelno siekiantys pardavėjai gali įsiūlyti brangią, bet neefektyvią prekę. Dažniausiai nieko apie tai, kaip vėsinti patalpas, neišmanančiam klientui siūlomas mažo galingumo kondicionierius.

Dienraščio žurnalistei pasiteiravus kondicionierių kainos ir nuo ko ji priklauso, vienoje bendrovėje atšauta, jog kainą lemia kondicionieriaus galingumas: kuo galingesnis, tuo brangiau. Taip pat pridurta, kad "mažesnio galingumo įrenginio jums užteks ir jis kainuos mažiau".

Todėl tariamai pirkėjai dviejų kambarių 50 kv. m bute pasiūlyta įsirengti sieninį 2,5 kW galingumo kondicionierių, kurio kaina 2 tūkst. litų, arba tokio pat galingumo mobilų kondicionierių, kurio kaina – 1,4 tūkst. litų.

Tačiau dienraščio žurnalistę konsultavę specialistai pateikė visiškai kitokias rekomendacijas.

Bendrovės "Naujos inžinerinės technologijos" inžinierius S.Marcinkevičius sakė, kad didžiausia klaida, kurią daro perkantys kondicionierius, – nesuderintas patalpos plotas ir kondicionieriaus galingumas.

"Todėl neretai nusiperkamas per silpnas įrenginys. Taip atsitinka arba dėl prasto patarimo, arba dėl mažesnės kainos. Dar labai svarbu – montavimas, nuo kurio priklauso įrenginio kokybiškas darbas", – sakė S.Marcinkevičius.

Pasiteiravus patarimo, kokio galingumo kondicionierių jis rekomenduotų standartiniam dviejų kambarių 50 kv. m ploto butui vėsinti, specialistas padiktavo taisyklę. Esą 10 kv. m plotui vėsinti reikia 1 kW galingumo kondicionieriaus. O norint pasiekti, kad patalpos būtų efektyviai vėsinamos, kiekvienoje patalpoje reikia statyti atskirą kondicionierių.

Bendrovės "Octus" pardavimų vadovas T.Kučinskas teigė, kad dar viena klientų klaidų – jie nepasirūpina kondicionieriumi vykstant būsto statyboms.

"Kai remontas jau būna padarytas, įrengti kondicionierių yra sudėtingiau ir brangiau. Tačiau pastebime, kad dabar statydami naujus namus ir butus žmonės jau numato vietą kondicionieriui", – sakė T.Kučinskas.

Pasak pašnekovų, gyvenamosiose patalpose įsirengdami kondicionierius žmonės dažniau klysta, nes nežino, o ne todėl, kad taupo. Nes esą skirdami šiam įrenginiui kelis tūkstančius litų žmonės nori, kad kondicionierius tarnautų ilgiau nei ventiliatorius.


Šiame straipsnyje: karštiskondicionierius

NAUJAUSI KOMENTARAI

demesio

demesio portretas
reklama

tikrai

tikrai portretas
ir dar nepamirskit kad poryt jau cukrus brangsta..50procentu...

pigi propaganda

pigi propaganda portretas
panasu ireklama, matyt visai pirkimai nukrito
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių