Kompensacijų už šildymą dar šį sezoną gali tikėtis ir nuomininkai

Šį šildymo sezoną nepasiturintys gyventojai gali tikėtis naujos kompensacijos – gyvenantiems nuomojamame būste, jei bus pakeisti įstatymai, bus grąžinama dalis šildymo kainos. Baiminantis fiktyvių nuomų bus reikalaujama turėti legalią, registruotą nuomos sutartį.

Valdžia tikisi, kad tokiu būdu bus legalizuota dalis šešėlio – butus nuomojantys, tačiau valstybei mokesčių nemokantys gyventojai bus skatinami legalizuoti savo veiklą.

Nuo Naujųjų metų šildymo našta kai kuriems gyventojams gali palengvėti. Asmenys, kurie gyvena nuomojamame būste ir turi mažas pajamas, gali tikėtis kompensacijų už šildymą, karštą ir šaltą vandenį.

Pavyzdžiui, nepasiturintis žmogus, gyvenantis 50 kvadratinių metrų nuomojamame bute, gali tikėtis, kad valstybė jam padengs visą šildymo kainą.

Iki šiol į tokias kompensacijas galėjo pretenduoti tik tie socialiai remtini žmonės, kurie gyvena nuosavame būste.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtos įstatymo pataisos jau svarstomos Seime. Esą labiausiai šios kompensacijos padėtų jaunoms, savo būsto dar neturinčioms šeimoms.

„Yra sąlyga, kad tas būstas būtų nuomojamas legaliai, t.y., turėtų būti pasirašyta sutartis ir įregistruota viešajame registre. Tai padaryta dar ir galvojant, kad taip savotiškai būtų legalizuota būstų nuomos rinka“, – sako Svetlana Kulpina, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė.

Kiek valstybei kainuos ši nauja kompensacija, iš anksto nesumuojama, nes esą neįmanoma suskaičiuoti, kiek Lietuvoje mažas pajamas turinčių šeimų ar asmenų gyvena nuomodamiesi.

„Jei žiūrėtume į tą grupę, kuri gyvena nuomojamame būste, tai yra prielaidų manyti, kad jeigu jie dar šalia to gauna ir mažas pajamas, jiems tos paramos labai reikia, nes jie skiriasi nuo tų žmonių, kurie gyvena savo būste, tuo, kad jiems tenka mokėti dar ir nuompinigius“, – teigia finansų analitikė Julita Varanauskienė.

Vis dėlto specialistai neatmeta, kad gali pasitaikyti ir sukčiavimo atvejų – fiktyvių nuomų norint susigrąžinti už šildymą sumokėtus mokesčius.

„Galbūt kažkas nesikreips vien todėl, kad nenorės parodyti legalios nuomos sutarties arba nelegaliai nuomojant gali pats nuomotojas nesutikti. Bet jeigu viskas yra tvarkingai, manau, kad tai paskatins žmones kreiptis ir tikėtis tokių kompensacijų iš valstybės“, – sako Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Tačiau, anot savivaldybių, ketinantiems piktnaudžiaujant siekti kompensacijų nuo kitų metų bus statomas užkardas, nes visi socialinės paramos gavėjai bus tikrinami griežčiau.

Tokių veiksmų imtasi, nes šiemet savivaldybės skaičiuoja, kad piniginės paramos nepasiturintiems gyventojams bus išmokėta rekordinė suma – milijardas litų.


Šiame straipsnyje: šildymasšilumos kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

nesuprantu

nesuprantu portretas
Kad už šildymą kompensuojama, tai dar aišku, neis gi žmogus į gatvę, bet nesuprantu, kodėl kompensuojama už vandenį. Tai visai neskatina taupyti. Ir dar, skaičiuojant pajamas ir verkiant dėl mažų atlyginimų, "pamirštama" priskaičiuoti 300-400 Lt kompensacijų. Juk tai irgi pajamos.

666

666 portretas
Valdžia tikisi, kad tokiu būdu bus legalizuota dalis šešėlio – butus nuomojantys. Eilinine priedanga tam kad islaikyt gazproma silumos tiekeja ,ir atsakas silumos kontrolei reguliuojant tiekima. nes nuosmaukos nedirba savo darbo ir rija valstybes pinigus neieskodami tu kas nuomoja , . nuoma dokumentose gali buti ir 10 lt , o valstybei nuo to minusas nes gaus 3 lt i menesi o praras kompensuodama 400 ,. dediloidai tik ir kenkejai gali sugalvot toki pasiulyma surast nuomotojus.

nmn

nmn portretas
O tai ka daryti toms jaunoms seimoms kurios pajieme paskola bustui jie tokie patys nuompinigai tik bankui o kitoms jaunoms seimoms kurios sildosi dujomis ir nera centrinio sildymo vadinasi obuoli baranka b.... tau i ranka.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių