Kieno kišenėje nusėdo 600 tūkst. litų, gautų iš prekybos „eBay“?

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos (AVMI) akiratyje – interneto parduotuvėje ebay.com autodetales pardavinėję ir pajamų neapskaitę kauniečiai. Inspektoriais aiškinsis, kieno kišenėje nusėdo per 600 tūkst. litų galimai neapskaitytų pajamų ir kiek mokesčių dėl to neteko valstybės biudžetas.

Kauno AVMI, vykdydama projektą „Elektroninė prekyba“, atliko operatyvų patikrinimą automobilių detalių prekyba besiverčiančioje Kauno įmonėje. Jo metu kilo įtarimų, jog bendrovė buhalterinėje apskaitoje galimai neapskaitė per 600 tūkst. litų, gautų iš prekybos autodetalėmis elektroninės prekybos svetainėje ebay.com.

AVMI specialistai nustatė, kad automobilių remonto servisą bei detalių parduotuvę valdanti įmonė autodetalėmis elektroninės prekybos sistemoje ebay.com prekiavo nuo 2008 m., tačiau šiuos pardavimus buhalterinėje apskaitoje pradėjo fiksuoti tik pernai balandį. Kaip nurodė įmonės vadovas, iš pardavimų internete gautos pajamos, pasinaudojant piniginių operacijų tarpininku paypal.com, buvo pervedamos į vieno iš darbuotojų asmeninę sąskaitą, vėliau pinigai išgryninami ir įtraukiami į įmonės buhalteriją apskaitant juos kasos aparatu.

Siekdami išsiaiškinti, ar tikrai viskas vyko tokiomis aplinkybėmis, kaip teigė bendrovės vadovas, mokesčių inspektoriai išanalizavo minėto įmonės darbuotojo banko sąskaitos išrašus. Nustatyta, jog per paypal.com į asmeninę sąskaitą darbuotojas 2010 m. persivedė apie 100 tūkst. litų, 2011 – daugiau kaip 350 tūkst., o 2012 m. – per 155 tūkst. litų. Tačiau palyginus su kontrolinėmis kasos aparato juostomis, pastebėta, kad pinigų judėjimas asmeninėje sąskaitoje nesutampa su prekių pardavimo fiksavimu įmonės kasos aparatu – t.y. pagal pinigų pervedimo sumas iš ebay.com sistemos negalima konkrečiai nustatyti, ar minėtos sumos iš viso buvo apskaitytos kasos aparatu.

„Įvertinus šias aplinkybes, o taip pat faktą, kad darbuotojo vardu sąskaita ebay.com buvo užregistruota dar 2008 m., kyla įtarimų, kad minėtas pajamas jis galėjo gauti kaip fizinis asmuo. Tačiau, tokiu atveju, prekyba autodetalėmis internetu jis vertėsi nelegaliai, kadangi individualios veiklos nėra ir nebuvo registravęs, o iš prekybos internetu gautos pajamos mokesčių inspekcijai nedeklaruotos. Įmonės atžvilgiu bus vykdomi tolimesni kontrolės veiksmai, kurių metu ir paaiškės, kam tenka mokestinės prievolės – įmonei ar darbuotojui“, – sakė Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Kauno AVMI primena, jog projekto „Elektroninė prekyba“ metu stebės internete vykdomus aukcionus, sieks nustatyti gyventojų gaunamas pajamas už reklamos, svetainių kūrimo ir palaikymo paslaugas. Taip pat bus vertinamos ir pajamos, gautos už padidinto tarifo trumpųjų numerių naudojimą, kuriais labiausiai paplitęs apmokėjimas už filmų, muzikos siuntimą bei registraciją pažinčių svetainėse.

Taop pat žadama skirti dėmesį prekybai elektroninėje erdvėje per savo interneto svetaines vykdantiems asmenims, ypatingai tiems, kurie atsiskaitymams priimti naudojasi tarpininkų paslaugomis („PayPal“, „Moneybookers“, Mokėjimai.lt ir pan.).


Šiame straipsnyje: mokesčiaieBayprekyba internetu

NAUJAUSI KOMENTARAI

K.

K. portretas
Cirkas be pinigų

frontas

frontas portretas
tu vejo paklausk,tau vejas atsakys,tik jis mano drauge atsakys, LAJ LAJ LAJ LAJ LAIJ,EJE JE JE JE

MANO

MANO portretas
KIŠENĖJA
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių