K.Glaveckas sako, kad euras Lietuvoje bus tik po 7 metų

Eurą Lietuvoje realu įvesti tik 2017-2018 metais. Tokią nuomonę pirmadienį pareiškė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

Ši įtakingo politiko, priklausančio valdančiajai daugumai, prognozė gerokai skiriasi nuo lig šiol skelbto valdžios tikslo siekti eurą Lietuvoje  turėti jau 2014-aisiais.

Valdančiojo Liberalų sąjūdžio Seimo frakcijos narys K.Glaveckas pareiškė, kad tik nuo Lietuvos gebėjimų priklausys, kada ji įsives eurą. „Kada ir kaip Lietuva įsives eurą – priklausys ne nuo konkrečių Europos Sąjungos valstybių norų, o mūsų pačių gebėjimų“, - tvirtina BFK pirmininkas savo pareiškime, paskelbtame pirmadienį.

Jis skeptiškai įvertino pastarosiomis dienomis nuskambėjusius kai kurių skandinavų bankų analitikų komentarus, esą ES senbuvės nelabai norės įsileisti Lietuvos į euro zoną, nepaisant to, ar mūsų šalis atitiks keliamus kriterijus.

„Siūlyčiau iš anksto nekurti mitų ar legendų. Nemanau, kad euro įvedimas Lietuvoje priklausys nuo atskirų ES valstybių noro ar nenoro. Viskas mūsų pačių rankose, lems mūsų pačių gebėjimas valdyti šalies ekonomiką ir finansus“, - teigė K.Glaveckas.

Jis teigė, kad Lietuvos ekonomika bendrame ES katile yra pernelyg maža, jog darytų didelę įtaką visai bloko finansų sistemai. „Galbūt Lietuva, kaip valstybė, dėl savo finansinės būklės pastaruoju metu buvo kiek praradusi pasitikėjimą, bet, manau, mūsų šalis yra pajėgi, turi visas galimybes greitai jį vėl atgauti“, - tvirtino K.Glaveckas.

Pasak jo, akivaizdu, kad euro zona dabar išgyvena nelengvus recesijos laikus – yra ženklų, kad grįžti į augimo kelią gali užtrukti bent kelerius metus. Tačiau Lietuva jau seniai turi fiksuotą lito ir euro kursą, tad mūsų šaliai nėra taip svarbu, kada įsivesti eurą. Kita vertus, net esant galimybei jį įsivesti, pirmiausia reikėtų atidžiai pasverti visas aplinkybes.

BFK pirmininko pareiškimo pabaigoje pateikiama prognozė: „K.Glaveckas mano, kad Lietuvai įsivesti eurą realu 2017-2018 metais“.

Anksčiau valdžios žmonės ne kartą yra sakę, kad Lietuva siekia 2012-2013 metais atitikti visus euro įvedimo kriterijus, kad 2013-ųjų pavasarį būtų priimtas leidimas Lietuvai įsivesti eurą nuo 2014-ųjų metų pradžios.

Lietuva prarado galimybę įsivesti bendrą ES valiutą 2006-2007 metais, kai buvo konstatuota, jog mūsų šalis neatitinka infliacijos rodiklių. Kainų kilimo perspektyvos Lietuvoje buvo blogos, todėl ES institucijos neleido įsivesti euro.

Nuo šių metų pradžios eurą turi Estija. Kaimyninė Latvija irgi siekia šios valiutos įvedimo ir turi galimybių tai padaryti jau nuo 2014-ųjų.


Šiame straipsnyje: Kęstutis Glaveckaseuras

NAUJAUSI KOMENTARAI

eturib

eturib portretas
Euras, euras, euras. O ką jis duos konkrečiai eiliniam žmogui- dar vieną infliacijos šuolį? Kodėl niekas apie tai nekalba? Vėl katė maiše (aišku, žmonės tik įrankis gudručių rankose)..Net įdomu darosi. Vėl reikės prekybos centrams dalinti alų ir skalbimo miltelius? Ar kas nors naujesnio bus? Įdomu sužinoti.

ekonomiste

ekonomiste portretas
o ar jis reikalingas-kodel jus manot bus tvarka -susnormales viskas -ivedus eura-jis ne burto lazdele-kuris viska issprendzia ieskokit budu-kaip nugaleti biudzeto deficita-kaip daugiau lesu pritraukti-ir tuos kurie ,,jama,,is biudeto saujomis-ir nenubausti vaiksto gal sudrausminkit-nes jie elgiasi su valstybiniais pinigais lyg su savo ----

Piksas.

Piksas. portretas
Tai saunu,kad tik po 7 metu.Man jo visai nereikia .ir manau,kad Lietuvai jis visai nereikalingas.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių