K.Glaveckas: biudžeto „skylę“ siūloma lopyti didinant PVM

Pajamų, kurias Vyriausybė yra suplanavusi gauti kitais metais, nebepakanka - dar nepriimtame ir Vyriausybei Seimo grąžintame 2012 metų biudžete, skaičiuojama, trūksta 800-900 mln. litų, kuriuos siūloma gauti didinant pridėtinės vertės mokestį (PVM) bei mažinant ministerijų išlaidas, sako parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto vadovas

„Juos reikia vienaip ar kitaip gauti, nes skolos didinimas ir auginimas valstybei darosi per brangus“, - trečiadienį žurnalistams Seime sakė Kęstutis Glaveckas.

Jis pabrėžė, kad svarstomi ir kiti „greitų“ pajamų į biudžetą gavimo šaltiniai, tačiau juos atskleisti atsisakė.

Beveik 1 mlrd. litų pajamų trūkumą siūloma padengi, 2 procentiniais punktais - nuo 21 proc. iki 23 proc. - didinant PVM ir 5-10 proc. mažinant išlaidas ir atlyginimų fondus ministerijoms ir joms pavaldžioms įstaigoms.

„Daugelis ministerijų, turime tokių pavyzdžiu, metai baigiasi, ir jie turi didžiulius mokos fondų rezervus ir skuba juos kaip nors išleisti, yra neužimtų etatų dar“, - sakė K.Glaveckas. Anot jo, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis yra pripažinęs, kad jo vadovaujamojo įstaigoje yra „orinių“ etatų.

Parlamentaras prognozuoja, kad PVM didinimo poveikis bus didelis - viskas ne tik brangtų, bet lietuviai vėl pultų važiuoti apsipirkti į Lenkiją: „Atsidarytų Lenkijos problema pasienyje dėl kainų skirtumo“.

Iš padidinto PVM ketinama į biudžetą surinkti maždaug 700 mln. litų, o sumažinus išlaidas - sutaupyti apie 150 mln. litų.

K.Glavecko teigimu, skubus nekilnojamojo turto mokesčio įvedimas naudos neduotų, nes jo pajamos būtų įskaičiuojamos į 2013 metų biudžetą. Pasak jo, apie automobilių mokestį nėra kalbama.

Parlamentaro teigimu, nieko nedarant, vadžios sektoriaus deficitas kitais metais siektų 4 proc., o valstybei skolintis bus brangu: „Tikėti, kad pinigai pasiskolinti bus pigūs, yra labai mažai vilties. Jeigu nieko nedarysime, mūsų deficitas išaugs iki 4 proc. Su tokiais procentais išeitų skolintis. Jeigu italai skolinasi už 7 proc., tai mums skolintų už 12 proc.“, - sakė komiteto vadovas.

Pasak jo, skolinimąsi pabrangino ne tik vidaus įvykiai - „Snoro“ bankrotas, bet ir tarptautinė padėtis, pirmiausia Europoje. K.Glavecko teigimu, kitais metais vien turimų skolų aptarnavimas valstybei kainuos 2 mlrd. litų.


Šiame straipsnyje: biudžetasPVM

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ema

Ema portretas
skubiai įveskit progresinius mokesčius, argi nematot kiek uždirba bankininkai ir netik jie. Jie turėtų mokėti 50% pajamų mokesčio. Reikėtų didinti ir pelno mokestį.

XXI a baudžiava Lietuvoje

XXI a baudžiava Lietuvoje portretas
Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau ... Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai pavyzdys aiškumui. Anglijoj £622 (apie 2500 litų) žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje … 121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo 800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio. Anglijoj … : ) (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio. Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų (vargdienių) sąskaita. Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje??? Taip. Kas vykdo baudžiavinę priespaudą? Visi premjerministrai nuo 2004 metų. Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.

Anglija info

Anglija info portretas
Anglijoje maisto produktams ir vaikų drabužiams PVM netaikomas. Tai yra ... PVM = 0
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių