Ketinama aptarti biokuro panaudojimą savivaldybėse

Premjeras Algirdas Butkevičius su koalicijos partneriais ketina aptarti biokuro panaudojimo savivaldybėse perspektyvas.

Anot A. Butkevičiaus, savivaldybių energetikos ūkių padėtis bus aptarta pirmadienį Seime rengiamame susitikime su Vyriausybę sudarančių partijų parlamentinių frakcijų nariais.

„Bus daug diskutuojama apie energetikos sektorių. Turime atlikę išsamią analizę, netgi pagal kiekvieną savivaldybę, kiek reikėtų investuoti, jei pavyzdžiui, šilumos gamyboje 50 proc. būtų naudojama biokuro, kokia suma susidarytų iš struktūrinės paramos“, - pirmadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jo teigimu, taip pat bus kalbama apie 2014 metais planuojamą naują programą - viešosios paskirties objektų rekonstrukciją, kurią administruos Ūkio ministerija.

„Tikimės pradėti renovaciją nuo universitetų bendrabučių“, - tvirtino premjeras.

Tuo tarpu ekspertų išvadų dėl Visagino atominės elektrinės projekto ateities Vyriausybė kol kas neturi.

„Dėl Visagino dar neturime paskaičiavimų“, - sakė A. Butkevičius.

Premjeras kalbėjo, kad ekspertai dar ruošia atnaujintą Nacionalinė energetikos strategiją - anot jo, dirbama kartu su Energetikos institutu. Strategiją turėtų atsakyti į klausimą, ar Lietuva tęs naujos atominės jėgainės statybos Visagine projektą.

„Kaip jau sakiau, viena medžiaga, analizuojant šilumos ūkio gamybos pertvarkos galimybes, yra pateikta netgi pagal kiekvieną atskirą savivaldybę: kokios yra padarytos investicijos, kiek reikėtų dar investicijų, kad sumažintume - tikslas buvo iškeltas, kad sumažintume šilumos energijos gamybos kainą 25 proc. Ir labai keista, kad pavyzdžiui, Vilniaus ir Kauno miestuose - šilumos energijos poreikis nuo bendro poreikio sudaro 40 proc. - šitiems miestams praktiškai buvo neskiriamas dėmesys arba buvo nesusikalbėjimas buvo Vyriausybės ir savivaldybių“, - kalbėjo A. Butkevičius.

A. Butkevičius anksčiau yra minėjęs, kad Energetikos ministerija ruošia dvi šalies energetikos strategijas - vieną, jei šalyje bus statoma nauja atominė elektrinė, o kitoje - be jos. Strategijos turi būti paruoštos iki gegužės 15 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jeigu

Jeigu portretas
Jeigu nenustatysite biokuro kainų lubas,bus ta pati kaina,kaip dujų.Visokie tarpininkai lups žmonių kailius ir toliau.Kaune jau apie tai prabilta,kad šiluma,gaminama biokuru nelabai ir supigs.Mat įnvestuoti į biokuro gamybą,išlaikyti tarpininkus,duodant jiems uždirbti,brangus reikalas.Šildymo klausimai turi priklausyti tik savivaldybėms,ne spekuliantams,o tos savivaldybės turėtų būti ne tokios,kaip Kaune.Tik tuomet galima tikėtis pagerėjimo.

siaip

siaip portretas
aptariant panaudojima, pravartu buti paskaityti vakar delfyje publikuota straisneli "Biomasės gamintojų krizė Lenkijoje"

Hm

Hm portretas
Jei biokuro vadinamos malkos, tai tikrai miestai be medžių liks. Vargu ar atsitiktinai sveikus medžius Kaune masiškai rėžt pradėjo kaip tik tada, kai "biokuro jėgainių" priviso. Jei biokuras - tai pjuvenos, šiaudgaliai ir kitokios degios atliekos, tada būtų nieko, tik vienas "bet": brangus tas biokuras bus, nes ir surinkti iš visų pašalių, ir gabenti reikia, ir sandėliuot kažkur, ir geri filtrai nepigūs, ir, svarbiausia, visokie nereikalingi tarpininkai prisistatę "konkurso tvarka" taip kainas sukels, kad net dujos pigesnės pasirodys...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių