Kasos aparatų pirkimas įsibėgėja

Liko šiek tiek daugiau nei savaitė, iki turguje prekiaujantieji privalės turėti kasos aparatus. Tuomet baigiasi ir šimtaprocentiniam jų kompensavimui skirtas laikas.

Iki šios dienos sulaukta beveik tūkstančio tokių prašymų, bendra kompensacijų suma šiuo metu siekia daugiau nei 900 tūkst. litų. Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų atstovams tikinant, kad kasos aparatų prekiautojai vis dar neskuba įsigyti, Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia, kad ledai pajudėjo, praneša LTV „Panorama“.

Šiuo metu šalyje įregistruoti jau beveik 1,2 tūkst. naujų kasos aparatų. Beveik už tūkstantį aparatų prekybininkai valstybės prašo maždaug milijono litų kompensacijos. Aktyviausiai juos perka Kauno apskrities prekybininkai. Čia įsigyta trečdalis visų aparatų. Pasyviausios – Marijampolės, Tauragės ir Telšių apskritys, kur nupirkta maždaug po trisdešimt.

Smulkiųjų verslininkų organizacijos aiškina, kad nuo gegužės 1-osios privaloma tapsiančią darbo priemonę labiausiai perka ne smulkieji prekiautojai.

„Mūsų duomenimis, daugiausiai kasos aparatų įsigijo stambūs ūkininkai, kurie turėjo samdomus santykius, nors privalo turėti kasos aparatus, taip pat įsigijo įmonės, kurios delsė, bet privalėjo turėti. O verslo liudijimų turėtojai, fiziniai asmenys tikrai neskuba“, – teigė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininko pavaduotojas Arūnas Dirvinskas.

Finansų ministerija prognozavo, kad dengtose turgavietėse mėsa ir daržovėmis prekiaujantieji įsigis apie 3 tūkst. aparatų. Finansų ministrė teigiamai vertina, kad jau nupirktas trečdalis viso prognozuoto kiekio. Kartu tikimasi, jog prekiautojai aparatus pirkti suskubs per likusias dešimt dienų, nes balandis paskutinis mėnuo, kada perkant bus galima gauti 100 proc. kompensaciją.

„Nuo gegužės 1-osios bus pradėtas taikyti 50 proc. kompensacijos mechanizmas, tai reiškia, kad kompensacija bus, bet mažesnė. Manau, kad daugiau pratęsinėti šimtaprocentines kompensacijas, ko gero, neturime pagrindo, bet dalinė kompensacija išliks iki metų pabaigos“, – sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Kai kurie prekiautojai ir jų atstovai aiškina, kad aparatų pirkimą labiau skatina ne kompensacijos, o baudos.

„Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) – juos visus konsoliduoja ir rengia su mumis susitikimams, kad dabar jau pradėtų spaudimą, gąsdinimą. Eis per turgų policininkas, VMI ir kitų priežiūros institucijų darbuotojai, kad baustų. O baudos iš tikrųjų labai didelės, yra ir baudžiamoji atsakomybė“, – kalbėjo Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos atstovas Eduardas Šablinskas.

„VMI pozicija yra suteikti pagalbą, teikti informaciją siekiant išvengti, kad kuo mažiau būtų padaryta klaidų, tačiau VMI tikrai laikysis principingos pozicijos tiems, kurie ignoruos Vyriausybės sprendimus dėl kasos aparatų“, – tikina Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Valdžia teigia, kad įvedus kasos aparatus ir sutvarkius apskaitą turguose, padaugės pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų. Skaičiuota, kad dėl to biudžetas gali gauti dešimtis milijonų litų papildomų pajamų. Tačiau kai kurie prekybininkai teigia, kad dėl aparatų prekiautojų turguose apskritai sumažės.

„Be jokios abejonės, galbūt kas nors atisakys vykdyti šią veiklą, tuomet realizacija padidės prekybos tinkluose ar kitose prekybos vietose, mažose parduotuvėlėse, individualiose įmonėse. Manau, kad įvertinti galėsime tik metų pabaigoje“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Visuomenės apklausos rodo, kad kasos aparatus turguose palaiko daugiau nei pusė gyventojų.


Šiame straipsnyje: kasos aparatai

NAUJAUSI KOMENTARAI

na ir kam

na ir kam portretas
tie aparatai, štai restoranuose, kavinėse jau daug netų kasos aparatai stovi, o kaip slepė taip ir toaliau sleps tikrąją apyvarta savininkai, ir nemuša į kasą, tą pati darys ir turginiai nieko čia naujo...manau reiktų VMI klierkai niekada nieko negalės padaryti kad visu sugaudytų :))

RK.

RK. portretas
VMI klerkai tikrai negalės visų sugaudyti. Tačiau žmonės, reikalaudami čekio gali tai padaryti. Valstybė pinigų pati neuždirba, tik perpaskirsto. Todėl visų mūsų rūpestis, kad būtų daugiau ką skirstyti. Aš moku mokesčius - turi mokėti visi.

ol

ol portretas
nieko nesum,azes tu prekiautoju kur jie dings prisikinmse pinigu kisenes dirbs toliau ju ir su pagaliu is ten neisvysi taip pat reikia kasos aparatu prekiaujantiems drabuziais ir zuvim taip pat turi dideli pelna taip pat prekiaujant gelemis
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių