Karaliaučius: VAE saugumas turi rūpėti ir Lietuvai

Kaliningrado srityje referendumą dėl statomos Baltijos atominės elektorinės inicijuojantys politikai ir visuomenės veikėjai sako, jog projekto saugumas kelia rimtų abejonių, ir Lietuva neturėtų likti nuošalyje, svarstant klausimus dėl projekto ateities.

"Tai ne tik Kaliningrado srities problema, bet ir viso regiono - tai yra Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos. Aš manau, kad mes kartu turime pasiekti bent jau svarstymo, kiek tai (AE statybos - BNS) yra būtina", - pirmadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Rusijos Kaliningrado srities Dūmos narys Vladimiras Sultanovas.

Seimo Europos informacijos biure surengtoje konferencijoje kalbėjęs Karaliaučiaus srities politikas tvirtino, jog informacija apie atominės jėgainės statybas visuomenei neteikiama. Jis sakė pats oficialiai kreipęsis į atitinkamas institucijas, tačiau atsakymų negavęs.

"Atsakymų iki šiol nėra atsiųsta, nors privalėjo atsakyti per mėnesį, visi terminai praėjo, ir aš jų gauti jau ir nebesitikiu", - sakė Kaliningrado Dūmos narys.

Piliečių iniciatyvinės referendumo grupės įgaliotinis Michailas Kostiajevas tvirtino, jog kyla klausimų dėl statomos Baltijos AE saugumo.

"Kiek ji bus saugi, nežinoma. Yra duomenų, kad vykdant parengiamuosius Baltijos atominės elektrinės statybos darbus, buvo padaryta šiurkščių pažeidimų", - sakė spaudos konferencijoje dalyvavęs M.Kostiajevas.

Kaip vieną jų iniciatyvinės grupės atstovas įvardijo tai, jog dar iki jėgainės statybų regione turėjo būti įrengtos ne mažiau kaip trys seisminės stotys, tačiau tai, jo teigimu, nebuvo padaryta: "Seisminis fona neištirtas pakankamai, o statybos jau vyksta".

Kaliningrado srities rinkimų komisija iniciatyvinę piliečių grupę referendumui regione dėl būtinybės statyti atominę elektrinę įregistravo liepos pabaigoje .Klausimas, kurį iniciatyvinė grupė siūlo regiono referendumui, yra "Ar manote, kad siekiant užtikrinti konstitucinę gyventojų teisę į tinkamą natūralią aplinką, reikia nutraukti atominės elektrinės statybą Kaliningrado srities teritorijoje?"

Baltijos AE Rusijos valstybinė kompanija "Rosatom" Kaliningrado srities Nemano rajone pradėjo statyti 2010 metų vasarį.


Šiame straipsnyje: atominė elektrinėVisagino AE

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaliningradiečiams

Kaliningradiečiams portretas
Siūlykite AE statyti Maskvos centre.Objektas saugos,energijos poreikis didelis,o ir Maskvos upės žiemą nebeužšaltų.Būtų patogu.

Pikasas

Pikasas portretas
Sovietų Sąjungos teisės į karinio anklavo teritoriją Karaliaučiaus srityje jau seniai išseko. Jei Rusija eitų demokratiniu keliu, tai vykdytų Potsdamo susitarimus dėl šios vietovės teisinės priklausomybės. Dabar to nėra. Vietoj to, sritis ir aplinkinės valstybės tampa priklausomos nuo Rusijos oligarchų įgeidžių turėti atominę elektrinę, nors kol kas netgi nėra aiškių prielaidų, kas tą elektros energiją pirks, jei nebus užtikrinti tarptautiniai AE saugumo reikalavimai. Jei statybos vyks taip, kaip prie Sankt Peterburgo, kur neseniai sugriuvo statomos atominės elektrinės gaubto konstrukcijos, tai gali grėsti netgi rimta katastrofa. kai kas aiškino, kad ten dirbo girtuokliai ir vagys. o kokie dirbs Karaliaučiaus AE statybose? Gal atvyks iš Peterburgo AE statybų?

Kęstas

Kęstas portretas
Kad Lietuvoje išrinktų į Seimą, reikia lenktyniauti vyriškumu davatkų akyse. Atsimenat profesoriaus Landsbergio skerso dėjimą ant tokios Lietuvos? Davatkos bijo atominės, kaip velnias kryžiaus. Todėl atominės įrengimas Rusijos pašonėje yra puikus tariamo vyriškumo įrodymas. Va ir statome atominę davatkų siaubui ir pasigėrėjimui.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių