Karaliaučiaus vadovas: rusų reaktorius pats saugiausias pasaulyje

Vilniuje viešintis Rusijos Karaliaučiaus srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas teigia, kad šiame regione planuojamos Baltijos atominės elektrinės (AE) reaktorius yra saugiausias pasaulyje.

Tačiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pabrėžia, kad Lietuvai reikia ne rusų įtikinėjimų jų branduolinės jėgainės saugumu, o tai pagrindžiančių, bet iki šiol nepateiktų skaičių.

"Karaliaučiaus srities gyventojai įdėmiai stebi AE statybas, jie nerimauja dėl saugumo. Tačiau aš neseniai kalbėjau su "Rosatom" vadovu Sergejumi Kirijenka, ir jis sakė, kad mes atviri dialogui, mes pasirengę atsakyti į visus klausimus ir ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių klausimus. Jis patvirtino, kad tai saugiausias reaktorius pasaulyje, jis sertifikuotas Europoje", - ketvirtadienį žurnalistams sakė N.Cukanovas.

Anot jo, šią atominę jėgainę galės tikrinti visi norintys inspektoriai. Karaliaučiaus gubernatorius taip pat teigė, kad EA statyba yra nulemta ne politinių, o ekonominių motyvų.

"Mes nuolat gyvename rizikos zonoje, mes atplėšti nuo pagrindinės Rusijos teritorijos ir turime keletą problemų - energetinis, informacinis saugumas. Kasmet žiemos šildymo periodu susiduriame su sunkumais, kai kuri nors iš pusių ar tranzitinė šalis mums nutraukia dujų tiekimą. Savų energijos šaltinių neturime. Mes suprantame, jei pas mus atsiras atominė elektrinė, atsiras daugiau laisvės", - dėstė N.Cukanovas.

A.Ažubalis po susitikimo su Karaliaučiaus vadovu Užsienio reikalų ministerijoje teigė, kad Rusija kol kas nėra atsakiusi į Lietuvos pateiktą notą dėl Baltijos AE statybos ir saugumo.

"Nėra skaičių, nėra faktų. Vien pasakymais, kad mes atviri, kad pateiksime visą informaciją - tai yra tokie gera linkintys pažadai, kurie, deja, su šios dienos realybe neturi nieko bendro. Lietuva prašo ne patikinimo, prašo atsakymų, kurie būtų paremti skaičiais ir faktais, kuriais panašūs projektai ir remiasi", - kalbėjo ministras.

Lietuva kritikuoja Rusijos planus statyti atominę elektrinę prie pat Lietuvos sienos. Lietuvos pareigūnams nerimą kelia planuojami reaktoriai, pasak jų, iki šiol nepaaiškinta, kodėl pasirinkta aikštelė yra visai šalia Lietuvos sienos, neparengti planai avarijos atvejui, skubant ignoruojami saugumo klausimai.

Lietuva pati siekia per 10 metų pasistatyti atominę elektrinę Visagine. Pagal planą, projekte dalyvautų stambi užsienio bendrovė, taip pat trijų Baltijos šalių ir Lenkijos vyriausybės.


Šiame straipsnyje: atominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
tai tegu stato prie maskvos

Bocmanas

Bocmanas portretas
Pas maskolius visada buvo viskas geriausia pasaulyje: ir baletas pats gražiausias, ir tarybiniai žmonės laimingiausi, ir tarybiniai drambliai didžiausi ir laimingiausi drambliai pasaulyje. Jie nepataisomi, tie barono Miunhauzeno tolimi giminaičiai.........

Kęstas

Kęstas portretas
Kubilinio mintys apie branduolinę fiziką: Kaip jūs nesuprantate. Mes kariaujame su rusais. Čia tinka viskas, net atominės elektrinės. Tas, kurios Japonijoje, mes vadiname saugiomis. Tas, kurias stato rusai, mes vadiname nesaugiomis. Kai pastatysim, visi kartu pasikarsim, kad nesikankinti nuo vėžio. Kodėl mes vis kariaujame su rusais? Nes nieko kito nemokame. Truputį fizikos mokėjome (laboranto lygiu), bet jau viską pamiršome.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių