K. Glaveckas: verslas ras kelių, kaip nemokėti padidintos algos

Parlamentinio Finansų ir biudžeto komiteto narys liberalas Kęstutis Glaveckas prognozuoja, kad nuo sausio padidinus minimalią algą (MMA) iki 1 tūkst. litų, versle nepadaugės darbuotojų, uždirbsiančių daugiau negu iki šiol.Jis mano, kad yra labai nedidelė tikimybė, jog žmonės gaus didesnę MMA.

„Labai labai nedidelė tikimybė“, - antradienį per 2013 metų biudžeto projekto antrą svarstymą Seime sakė K.Glaveckas.

Jis prognozuoja, kad tie verslininkai, kurie nenorės didinti darbuotojams MMA, tai be vargo galės padaryti.„Jie pasikvies darbuotoją, pasiūlys perrašyti darbo sutartį, kad bus dirbama už tuos pačius 850 litų, bet ne 8 darbo valandas, o mažiau“, - sakė K.Glaveckas.Liberalų frakcijos vadovas Eligijus Masiulis sakė, kad nuo MMA didinimo labiausiai nukentės provincija ir smulkus verslas.

„Jiems šitas pakėlimas gali labiausiai atsiliepti. Didžiuosiuose miestuose ir didelėse įmonėse tokių atlyginimų, kurie yra lygūs MMA, jau nebėra. Ir valdžios sprendimas didinti MMA neturės įtakos“, - sakė E.Masiulis.

Trišalė taryba, kurioje dirba Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovai, MMA didinimo klausimas planuojamas svarstyti antradienį 14 val.Skaičiuojama, jog MMA pakėlimui iki 1 tūkst. litų nuo kitų metų pradžios reikės 160 mln. litų.Dabar MMA yra 850 litų - nuo šių metų liepos ji padidinta 50 litų.


Šiame straipsnyje: MMAmokesčiaiMinimali alga

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 850 litų, tai darbininkas netenka 1% savo atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkas netenka dar 2% savo atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA silpniausiesiems, „nepastebimai” didėja mokesčiai jiems.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Esant nuvertėjantiems pinigams, prie dabartinių vis didėjančių kainų, neapmokestinamasis pajamų dydis šiuo metu Lietuvoje turėtų būti 2870 litų per mėnesį.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių