Jūros šventės svečius apnuodijusiai įmonei - bauda

Bendrovei „Bernelių smuklė“ už Klaipėdoje per Jūros šventę sukeltą salmoneliozės protrūkį skirta 20 tūkst. litų bauda. Tokią baudą įmonei antradienį skyrė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Kaip jau buvo skelbta, net 62 šią vasarą Klaipėdoje vykusios Jūros šventės dalyviams iš įvairių Lietuvos regionų, pasivaišinusiems bendrovės „Bernelių smuklė" lauko kavinėje pardavinėtais žirniais su spirgučiais, teko kreiptis į medikus - jiems buvo diagnozuoti susirgimai ūmiomis žarnyno užkrečiamosiomis ligomis. Iš jų 38 nuo salmoneliozės buvo gydomi ligoninėse.

Gavus pranešimus apie ūmiomis žarnyno užkrečiamosiomis ligomis susirgusius asmenis, Klaipėdos visuomenės sveikatos centras bei Klaipėdos miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko per maistą plintančių užkrečiamųjų ligų protrūkio tyrimą.

Atlikus laboratorinius ir epidemiologinius tyrimus nustatyta, kad ligas sukėlė bendrovės „Bernelių smuklė" lauko kavinėje realizuotas maistas. Paimtuose spirgučių padažo ir cepelinų su spirgučių padažu pavyzdžiuose buvo išskirtos salmonelės.

Išanalizavus patikrinimo medžiagą prieita išvados, kad gaminant padažą buvo pažeista gamybos technologija, mėsa spirgučiams buvo nepakankamai termiškai paruošta ir minėti maisto produktai neatitiko produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytų produktų saugos reikalavimų.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gruodžio 29 d. posėdyje išnagrinėjo bylą dėl Maisto įstatymo pažeidimo ir nutarė „Bernelių smuklė" skirti 20 tūkst. litų baudą.

Už Maisto produktų įstatymo pažeidimą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimu 2 tūkst. litų baudą į valstybės biudžetą turės sumokėti ir bendrovė "Granum Food". Nustatyta, kad ši bendrovė į Lietuvą atvežė beveik 12 tūkst. kilogramų fasuotų grikių kruopų "Granum ekstra" (kilmės šalis Lenkija).

 Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamentas, atlikęs tyrimus, šiose grikių kruopose aptiko 6,4x10¹ KSV/g pelėsinių grybų, kruopų kvapas ir skonis pripažintas neatitinkančiu privalomųjų reikalavimų patvirtintų Žemės ūkio ministro 2001 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 52.

Vykdydama kontrolės institucijos nurodymus bendrovė „Granum Food" sandėlyje likusių nesaugių grikių kruopų į rinką nepateikė, o išplatintą produktą iš rinkos surinko ir grąžino gamintojui.

Keturis kartus produktų saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytą didžiausią leistiną pesticidų (oksamilo) kiekį viršijo bendrovės „Rivona" pateikti į Lietuvos rinką ( „Norfos mažmena" parduotuvių tinklą) pavojingi maisto produktai - baklažanai (kilmės šalis - Lenkija). Nustatyta, kad „Rivona" pavojingus maisto produktus į Lietuvos rinką pateikė neturėdama gamintojo kokybės sertifikato.

Kėdainių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė realizuoti patikrintą baklažanų siuntą (700 kg) bei įpareigojo bendrovę iš prekybos įmonių surinkti išplatintus baklažanus ir pranešti apie sugrąžintą kiekį bei utilizavimo būdą.

 Deja, nuo baklažanų pateikimo į rinką iki laboratorinių tyrimų rezultatų gavimo dienos visi baklažanai jau buvo parduoti.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas atkreipė dėmesį, kad neretai nesaugių maisto produktų, ypač greitai gendančių, laboratoriniai tyrimai užtrunka pernelyg ilgai ir kol gaunami jų rezultatai produktai jau būna realizuoti vartotojams.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimu už Maisto įstatymo pažeidimą  „Rivona" skirta 2 tūkst. 500 litų bauda.


Šiame straipsnyje: Bernelių smuklėsalmoneliozė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių