JAV remia Lietuvos Visagino atominės elektrinės projektą

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) remia naujos atominės elektrinės projektą Lietuvoje, teigia JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton pasiuntinys Eurazijos energetikai, pridurdamas, jog projektas - turint omenyje Ignalinos atominės uždarymą turėtų sulaukti Europos Sąjungos paramos.

"Mes labai remiame Visagino atominę elektrinę. Mums ypač malonu, kad JAV kompanijos rodo susidomėjimą šiuo projektu. Taigi, mes labai teigiamai žiūrime į šį projektą", - ketvirtadienį susitikime su žurnalistais Vilniuje sakė H.Clinton specialus pasiuntinys Richardas Morningstaras.

Anot jo, turint omenyje tai, jog Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta (laikantis ES reikalavimų - BNS), Europos Sąjunga galėtų paremti Visagino projektą - jo nuomone, IAE uždarymas paverčia Visagino AE projektą tokiu, kuris turėtų būti finansuojamas Europos Sąjungos.

"Ir aš spėju, kad Visagino projektas gaus Europos Sąjungos paramą. Bet, aišku, tai yra Vilniaus ir Briuselio reikalai", - kalbėjo R.Morningstaras.
Diplomatas taip pat teigiamai atsiliepė apie ES trečiąjį energetikos paketą.

"Trečiasis energetikos paketas yra labai geras dalykas. Jis dar netobulas, tačiau jau pažengęs nemažai. Manau, kad Briuselyje yra pasiryžimas (siekti užsibrėžtų tikslų - BNS)", - sakė diplomatas.

Tuo tarpu Lietuva, specialaus pasiuntinio nuomone, turi subalansuotą strategiją - anot jo, svarbiausia, kad Visagino, suskystintų gamtinių dujų, elektros ir dujų jungčių su Švedija ir Lenkija projektai būtų baigti.

"Yra sričių, kur galėtumėte pagerinti padėtį, pavyzdžiui padidinti energetinį efektyvumą", - pastebėjo R.Morningstaras, pridūręs, jog visos šalys turėtų siekti diversifikacijos, tačiau svarbu tai daryti racionaliai. Anot jo, JAV palaiko visus tarptautinius reikalavimus atitinkančius energetinius projektus.

"Aš paprasčiausiai pasakyčiau, kad mes labai stipriai remiame Visaginą (Visagino AE - BNS). Mes neprieštaraujame visiems projektams, kurie atitinka tarptautinius reikalavimus", - kalbėjo R.Morningstaras, paklaustas apie Baltarusijoje planuojamą statyti atominę elektrinę.

H.Clinton specialaus pasiuntinio Eurazijos energetikai misija, anot JAV Baltųjų rūmų, yra "tiesiogiai bendrauti su aukšto rango Europos, Vidurio Azijos, Rusijos ir kitais politinių ir verslo lyderiai, kad būtų remiamas ir plėtojamas regiono energetikos sektorius". Šias pareigas R.Morningstaras užima nuo 2008-ųjų kovo.

Į Lietuvą ketvirtadienį pavakarę atvyksianti H.Clinton susitikimuose su šalies vadovais daugiausia dėmesio skirs energetinio saugumo klausimams. JAV ambasadorė Vilniuje Anne E. Derse (En Ders) prieš vizitą žurnalistams šią savaitė pabrėžė, kad JAV remia Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją "kaip subalansuotą, ilgalaikį būdą pasiekti energetinės diversifikacijos, saugumo, o galiausiai ir mažesnių kainų".

JAV valstybės sekretorės vizitas vyksta Seimui priėmus įstatymą, kuris turėtų tapti tapti teisiniu pagrindu Lietuvoje įgyvendinti vadinamąjį trečiąjį Europos Sąjungos energetikos paketą. Seimas ketvirtadienį leido Vyriausybei iš esmės pertvarkyti dujų importo ir transportavimo bendrovę "Lietuvos dujos", per kelerius metus atskiriant magistralinius dujotiekius ir juos perduodant valdyti valstybei. Be to, bus atskirta ir skirstomųjų dujotiekių bei dujų tiekimo veikla.

Anot Vyriausybės, įgyvendinta ši direktyva susilpnins Rusijos dujų monopolininko "Gazprom" pozicijas Lietuvos ir atvers sąlygas konkurencijai dujų rinkoje.


Šiame straipsnyje: atominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

elektra

elektra portretas
Pries kazka statant turi buti atlikti skaiciavimai. Turi buti aiskiai pasakyta, kiek Lietuvos gyventojams kainuos viena kilovatvalande elektros energijos pastacius atomine elektrine ir kiek metu kalejimo gaus tie, kurie apgaus tauta. Jeigu i siuos du punktus nebus atsakyta, apie elektrine uzmirskite, nes tai bus eiline pinigu plovykla. Ar nebus cia toks pats variantas kaip su Valionio ir Austreviciaus pasakomis apie didziule ir neismatuojama nauda Lietuvai istojus i ES ir uzdarius Ignalinos AE.

666

666 portretas
jAV remia debiloidu projekta kuris jokios naudos lietuvos ekonomikai neduos kaip ir jos gyventojams , o debiloidams svarbu projekta prasukt kad pinigeliu is valstybes pavogt .

666 to 1

666 to 1 portretas
as tau galiu paskaiciuoti pra kelias minutes . per 26 metus neatsipirko ignalinos atomine elektrine ,. kaip galvoji ar sita atsipirks ? ir svarbiausia kad bedarbiams islaikyti iseina tiek pat kiek is atomines gautum pelno , ir dar nepamirsk kad sodrai bankrotas. O is atsinaujinanciu saltiniu ir jei pastatyti fabrikus kurie gamintu vejo jegaines tai bedarbiu neliktu , sodra atsigautu o elektros pilnai uztektu . Bet nuosmaukos is valstybes tarnybu sito nenori suprasti nes jiems is to nieko neliktu o valstybe isbristu is skolyu ir taptu nepriklausoma energetiskai .
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių