Italijos įmonei nepavyko nuslėpti 30 mln. litų PVM

Italijos įmonės nuolatinė buveinė Lietuvoje po mokesčių inspektorių patikrinimo valstybės biudžetą papildė per 30 mln. litų.

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Telšių AVMI) nustatė atvejį, kai galimai buvo mėginama nuslėpti per 30 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio (toliau - PVM).

Italijos įmonės nuolatinė buveinė Lietuvoje, kurios veikla susidomėjo Mokesčių inspekcijos specialistai, po patikrinimo į valstybės biudžetą sumokėjo ne tik 30 mln. litų nedeklaruoto pardavimo PVM, bet ir daugiau kaip 1 mln. litų šio mokesčio delspinigių. Mokestinio tyrimo metu nustatyta ir daugiau neatitikimų.

Pagal prieš trejus metus su užsakovu sudarytą sutartį Italijos įmonė, Lietuvoje įregistravusi nuolatinę buveinę, įsipareigojo suprojektuoti, pastatyti ir perduoti eksploatacijai naują įrenginį. Darbai buvo atliekami bendrovės ,,ORLEN Lietuva“ teritorijoje.

Pastatų remonto, restauravimo ir rekonstravimo veiklą vykdančia nuolatine buveine Telšių AVMI susidomėjo analizuodama duomenis apie prekių įsigijimus iš Europos Sąjungos.

Patikrinus įmonės veiklą nustatyta, kad didžiuliais kiekiais į Lietuvą įvežti instaliavimui skirti įrenginiai sunaudoti statant naują įrenginį. Šių metų birželį jis pripažintas tinkamu naudoti ir pradėtas eksploatuoti. Kol buvo atliekami darbai nuolatinė buveinė užsakovui išrašinėdavo PVM sąskaitas faktūras, tačiau be įvežtų į Lietuvos teritoriją instaliuotų įrenginių vertės.

Telšių AVMI Patikrinimų skyriaus specialistams pradėjus tikrinti į Lietuvos teritoriją pervežtų instaliuojamų įrenginių panaudojimą, nuolatinė buveinė privalėjo patikslinti PVM deklaraciją už birželio mėnesį: PVM apmokestinamus tiekimus padidino 163,4 mln. Lt ir 31 mln.Lt pardavimo PVM.

,,Pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą prievolė apskaičiuoti PVM už tiekiamą prekę arba teikiamą paslaugą atsiranda išrašius PVM sąskaitą faktūrą, kurią privaloma išrašyti nedelsiant patiekus prekes ar suteikus paslaugas - nuolatinė buveinė tai turėjo padaryti birželio mėnesį, kuomet buvo surašytas naujai pastatyto įrenginio pripažinimo tinkamu naudoti aktas, - sako Telšių AVMI viršininkas Algimantas Laucevičius. - Pardavimo PVM už instaliuotus įrenginius reikėjo nurodyti taip pat birželio mėnesio PVM deklaracijoje ir priskaitytą pardavimo PVM sumokėti iki liepos 25 d.“.

Telšių AVMI baigė nuolatinės buveinės mokestinį tyrimą. Jo metu pastebėta ir daugiau neatitikimų - skyrėsi išskaičiuotas gyventojų pajamų mokestis nuo deklaracijose pateiktų duomenų. Nuolatinė buveinė papildomai deklaravo apie 80 tūks. litų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio.  Ši suma į valstybės biudžetą taip pat jau sumokėta.

Tai ne pirmas atvejis Telšių apskrityje, kai atliekant kontrolės veiksmus mokesčių inspekcijos akiratin patenka milijonines sumas galimai slėpusios užsienio kompanijų nuolatinės buveinės. Telšių AVMI primena, kad šių metų pradžioje buvo nustatyti mokesčių vengimo faktai - AB ,,Mažeikių nafta“ teritorijoje statybos darbus vykdžiusios nuolatinės buveinės nuslėpė daugiau kaip 11 mln. litų.  

Telšių AVMI informuoja, kad apie pastebėtus mokesčių įstatymų pažeidimus galima pranešti ne tik Mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882,  bet ir užpildžius elektroninę anketą Mokesčių inspekcijos interneto svetainėje arba atvykus į Mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių.  


Šiame straipsnyje: mokesčių slėpimasPVM

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių