Išsiskyrė nuomonės dėl elektrinės statybų Kaune

Pastačius naują 350 megavatų galios kogeneracinę jėgainę Kaune šilumos kaina miestiečiams sumažėtų penktadaliu, sako Kauno meras, Liberalų sąjūdžio atstovas Rimantas Mikaitis.

Tačiau "milijardinių investicijų" ir "pigesnės šilumos kauniečiams" perspektyva Lietuvos centrinės valdžios institucijoms neatrodo magiška - neoficialiai kai kurie pareigūnai tikina, kad "pajudėjus Visagino atominės elektrinė projektui" Kauno termofikacijos elektrinės vietos Lietuvos energetikos sektoriuje liko dar mažiau, trečiadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".

Kauno elektrinės projekto (50 proc. akcijų Kauno termofikacijos elektrinė, valdoma rusų dujų milžinės bendrovės "Gazprom", kitos - neįvardijamų investuotojų) vykdytojus ir naujos sudėties Kauno tarybą centrinės valdžios abejingumas erzina.

Neatsakingas centrinės valdžios požiūris, Kauno termofikacijos elektrinės vadovo Antano Pranculio nuomone, antrą pagal dydį Lietuvos miestą nuo 2016-ųjų gali palikti be pagrindinio šilumos šaltinio - tada įsigalios naujos Europos Sąjungos aplinkosaugos nuostatos, ir dėl jų reikalavimų dabar 95 proc. šilumos Kaunui tiekiančią jėgainę teks uždaryti. Didumą (95 proc.) Kauno termofikacijos elektrinės pagaminamos šilumos savivaldybės valdoma "Kauno energija" yra įsipareigojusi pirkti iki 2018 metų.

Kauno termofikacijos elektrinės šilumos monopolį yra pasišovusi išardyti Suomijos kapitalo valdoma "Fortum Heat Lietuva", Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje planuojanti statyti termofikacijos elektrinę už 170 mln. eurų. Ji degintų biokurą ir nepavojingas buitines bei pramonės atliekas. "Fortum Heat Lietuva" verslo plane rašoma, kad nauja jėgainė Kaune užtikrintų apie 100 megavatų šilumos paklausos ir pagamintų apie 50 megavatų elektros energijos.

Kol kas stringa Petrašiūnų elektrinės atnaujinimo projektas, joje ketinama įrengti biokuro katilus, tačiau nesusitarta, kokiu principu vyks modernizavimas. Šiame projekte planavo dalyvauti "Lietuvos energija" ir Kauno miesto savivaldybės valdoma "Kauno energija".
"Mes siūlėme "Kauno energijai" steigti bendrąją įmonę, modernizuoti Petrašiūnų jėgainę ir tiekti miestui šilumą, tačiau atsakymo į pasiūlymą kol kas negavome", - teigė "Lietuvos energija" generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Tačiau atrodo, kad Kauno valdžia pasirinko kitą sprendimą. "Mes nenorime, kad šilumos infrastruktūrą valdanti "Kauno energija" imtųsi gamybos, tegul ji iš gamintojų superka šilumą ir centralizuotai tiekia miestui", - paaiškino meras.NAUJAUSI KOMENTARAI

energetikas

energetikas portretas
parsidavė gazpromui kauno naujoji "penkių milijardų" valdžia. jau nebereikia investicijų iš Lietuvos energijos, nes... bla bla bla (reikia užtikrinti monopolį gazpromui). leido statyt gazprominiam elektrinę, kurios po atominės pastatymo - mums išvis nereikės. ir vėl būsim priklausomi nuo rusiškų dujų, o mikiui dar ilgai eis atkatai už gerus darbus mūsų piniginėms...

666

666 portretas
lai stato , . bet reikia leisti atsijungti nuo centralinio visiems norintiems . gali statyti beleka tik ne valdiski sektoriai nes ten eilines vagystes o veliau jie bus tik zala miestui ,. TURIM UPE NEMUNA va is jo ir reikia imti visa energija , kaip is vejo ir saules

666

666 portretas
o kauno m. savivaldybe turi rupintis sliuksliu rusiavimu , perdirbimu, siuksliu deginimu , lapiu savartyno perdirbimu o jo vietoje padaryti kazka panasaus i kruonio ten butu kaupiama atsinaujinanciu saltiniu pagaminta elektra vandens pavidalu kurias veliau sugeneruotu elektra
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių