I.Šimonytė: „Snoras“ nemokus, jo įsipareigojimai viršija turtą

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė patvirtino, kad nacionalizuoto probleminio „Snoro“ banko įsipareigojimai viršija turtą.

Ministrė teigia, kad nacionalizuotas bankas „Snoras“ yra nemokus. Anot jos, tarp laikinojo administratoriaus pateiktų pasiūlymų yra galimas banko likvidavimas, jo rekapitalizavimas, padengiant trūkstamas lėšas, banko padalijimas, o likę būdai - šių variantų modifikacija.

Seime atsakydama į parlamentarų klausimus apie padėtį prieš savaitę nacionalizuotame „Snore“ finansų ministrė patvirtino, kad dar tą pačią dieną Lietuvos banko valdyba žada priimti sprendimus dėl šio probleminio komercinio banko ateities.

„Nesutikčiau, kad, kaip kartais yra sakoma, sprendimai atidėliojami. Nes jau anksčiau Lietuvos bankas buvo apsisprendęs ir paskelbęs, kad galutinius sprendimus dėl „Snoro“ priims ketvirtadienį. Tas ir bus padaryta. Vėliau bus galima pateikti konkretesnių detalių dėl banko padėties ir jo ateities. Bet galiu tikrai patvirtinti, kad banko įsipareigojimai viršija turtą“, - sakė I.Šimonytė.

Anot jos, „kai tik bus pasirašyti audituoti duomenys apie banko „Snoras“ padėtį, indėlininkų atstovams nebus jokių nors problemų susipažinti su jais“.

Finansų ministrė papriekaištavo Latvijai už tai, kad ši vieną parą užvilkino sprendimo dėl „Snorui“ priklausančio „Latvijas Krajbanka“ tolimesnės veiklos priėmimą. „Latvija buvo dar praėjusį trečiadienį informuota apie Lietuvos banko priimtus sprendimus dėl „Snoro“, tačiau tik ketvirtadienį apribojo „Krajbanka“ veiklą ir dar vėliau ėmėsi visų kitų veiksmų. Per tą laiką sugebėta per „Krajbanka“ atlikti tam tikrus veiksmus, kurie tikrai nepasitarnavo šio banko ir „Snoro“ stabilumui“, - teigė ji.

Į Seimo narių klausimus atsakė ir premjeras Andrius Kubilius. Jis pakartojo, kad tebelaukiama Lietuvos banko audito duomenų ir sprendimų, susijusių su „Snoru“. Tik po to esą bus galima konkretizuoti žinias apie „Snoro“ ateitį.

Premjeras sakė, kad ketvirtadienį Finansų ministerija pervedė savivaldybėms avansines išmokas mokytojams ir kitiems biudžetininkams. „Problemos su „Snore“ laikytomis lėšomis buvo iškilusios tik penkioms savivaldybėms, o ne 40-čiai, kaip čia buvo skelbta. Ir tos problemos sprendžiamos. Kai bus priimti sprendimai Lietuvos banke, visuomenei bus pateikta visa išsami informacija“, - patikino A.Kubilius.

Vyriausybės vadovas patikino, kad „Snoro“ problemos yra vienetinės, susijusios tik su šiuo banku, o ne su visa Lietuvos komercinių bankų sistema. „Manau, turėtume ir Seime vengti bet kokių abejonių tokiais jautriais klausimais“, - tvirtino A.Kubilius, atsakydamas į socialdemokrato Justino Karoso klausimą, ar situacija „Snore“ neparodo, kad „vėžys yra apėmęs visą Lietuvos bankų sistemą“.

Finansų ministrė pabrėžė, kad „visi kiti Lietuvos bankai nėra nemokūs, ten įsipareigojimai neviršija turto, tokios problemos paprasčiausiai nėra“. I.Šimonytė, kaip ir premjeras, irgi pakartojo, kad „Snoro“ problemos, įskaitant ir su turto bei įsipareigojimų disbalansu, sietinos tik su šiuo banku, o ne su visa bankų sistema.

„Būtų geriau, kad šis bankas nebūtų priauginęs tiek neigiamo balanso, kiek buvo priauginęs“, - pridūrė ministrė.

Pasak premjero, praėjusią savaitę priimdamas sprendimus dėl „Snoro“ veiklos sustabdymo ir nacionalizavimo Lietuvos bankas „veikė greitai ir ryžtingai“.


Šiame straipsnyje: SnorasIngrida Šimonytė

NAUJAUSI KOMENTARAI

algis greitai

algis greitai portretas
Snoro“ banko įsipareigojimai viršija turtą". Prašom duoti informaciją apie kitus bankus. Greitai.

sigis

sigis portretas
visi bankeliai glaudžiai surišti su taip vadinamu LB bei valdančiaisias ir vyriausybe, visi šie asmenys daro bizniuką ir tarp savęs dalinasi vadinamą navarą: vienu žodžiu visi žino, kad daro nusikaltimą, bet pinigai ima viršų. Tik dalis tos nusikaltėlių šaikos pradeda eit per plačiai, nekreipt į nieką dėmesio, spjauna ant savo užtarėjų, nes žino kad bus nebaudžiami ir išlys sausi ir kaip sakė Volodzka "godumas pražudė frajerį", todėl apdega nagus, bet būna jau apsirūpinę keliems gyvenimams, o turtas padėtas visame pasaulyje. Visiems seniai viskas aišku, kad visus nuostolius dengs pasiųsti myriop perdylos, kuriems gydyt pinigėlius valdžia pasideda į bankelį gaut pelnui ir atimant iš jų dalį pientcijos, taip vadinamus asilų ir žulikų penkis procentus, kuriuos dalinai neatkurs (už tuos kelis metus jie jau nuplaukė), bet grąžins tik 2012 metams ir vien tik tam, kad būtų išrinkti seiman, o vėliau vėl bus pensijos eksproprijuotos kaip toj pasakėlėj "trukt už vadžių ir vėl iš pradžių" ir vėlo viskas kartosis dar mažiausiai keturis metus. Tik viena prezidentė turi imtis atsakomybės, uždraust visas tas tskp ir kitas partijukes, įvest prezidentinį valdymą, o nusikaltėlių kliką be jokių senaties terminų perduot prokuratūrai iškelt byloms, nubaust, išieškot visus padarytus nuostolius žmonijai ir po bausmės atlikimo uždraust visą gyvenimą užimt pareigas valstybinėse organizacijose.

Kavenskas

Kavenskas portretas
Nevok, nes valdžia konkurentų nemėgsta...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių