I.Šimonytė: pagaliau įkliūna ir „didelės žuvys“

Finansų ministrė Igrida Šimonytė sako, kad valstybės pajamos auga dėl geresnio mokesčių administravimo. Jos teigimu, ekonomikos nuosmukis Lietuvoje truko trumpiausiai iš Baltijos valstybių, tačiau viešųjų finansų krizė dar nesibaigė.

"Jau 2010 metų paskutinių mėnesių pajamose, mūsų vertinimu, atsispindėjo rezultatyvesnis mokesčių administravimas. Šių metų pirmo ketvirčio rezultatai rodo, kad pajamų iš mokesčių planas vykdomas, gavę BVP įverčius nagrinėsime, kokiam veiksniui kiek rezultato galime priskirti. Džiugina ir tai, kad atrodo, jog ir "didelės žuvys", o ne vien odiozinės "bobutės" pagaliau įkliūna pareigūnams", - interviu naujienų portalui alfa.lt sakė finansų ministrė.

Paklausta, ar pirmojo šių metų ketvirčio rezultatai nenuslopino optimizmo iš "šešėlio" ištraukti milijardą litų, I.Šimonytė sakė tai vertinanti kaip ambiciją, iššūkį, o ne kaip viltį ar užgaidą.

"Todėl ir "optimizmas" čia netinkama etiketė. Patys teigėme, kad planas ambicingas, todėl biudžete taip pat įtvirtinta sąlyga, kad, jei pajamų planas nevykdomas, kaip numatyta, biudžetas turi būti peržiūrimas, kad būtų pasiektas užsibrėžtas deficito uždavinys ir tai neatrodytų kaip tušti pažadai", - kalbėjo ministrė.

Ji dar kartą perspėjo, kad nors Finansų ministerija iki 5,8 proc. padidino šių metų BVP prognozes, pernelyg džiūgauti vis dar negalima: Lietuva gyvena tebesikraudama skolos "kuprą".

"Ekonomikos nuosmukis Lietuvoje truko trumpiausiai iš Baltijos valstybių, nes 2008-uosius baigėme dar "su pliusu", o 2010-ieji taipogi baigti su nedideliu augimu (...). Lūžio taškų būta ne vieno: eksportas "nagučius" parodė dar 2009-aisiais, darbo rinkoje lūžį fiksavome 2010-ųjų antroje pusėje. Žinoma, šis augimas kol kas "vedamas" eksporto, tačiau kiti svarbūs parametrai (darbo rinkos, vartojimo perspektyvos) taipogi stabilizavosi ir taisysis", - kalbėjo finansų ministrė.

Vis dėlto, pasak jos, viešųjų finansų krizė dar nesibaigė.

"Manau, kad apie tai neapdairu kalbėti tol, kol gyvename ne pagal išgales, o tegul ir lėčiau nei 2009-2010-aisiais, bet kraudamiesi skolos kuprą. Nes užsiliūliavimas posmu "visos šalys skolinasi" yra neatsargus ir tokio užsiliūliavimo kainą aiškiai rodo Graikijos ar Portugalijos pavyzdys. Be to, reikia stebėti, kad vėl nepradėtų reikštis senos bėdos - netvarus darbo užmokesčio augimas ir einamosios sąskaitos problemos. Todėl užvis pavojingiausia yra mąstymo krizė, kai vienu metu norima eiti priešingomis kryptimis ir stebimasi, kad tai nepavyksta. Kol kas nedrįstu teigti, kad pastaroji jau baigėsi", - kalbėjo I.Šimonytė.


Šiame straipsnyje: Ingrida Šimonytėmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

juozas

juozas portretas
Kas iš to kad įkliūna? Ar atsiimsite bent ką?

Victoria

Victoria portretas
aha... valstybes pajamos auga... kodel vis dar nera turto mokescio? Iveskite, tada tikrai vastybes biudzetas kaip tuscia puodyne nebarskes. Nevedate, nes dar nesugalvojote budu kaip nuslepti savo turta. O jei valdantieji susimazintu perpuse altyginimus... Tai tada ir skoloms moketi atsirastu pinigu

runkelis

runkelis portretas
jo,biurokratu ziauriai per daug,jie dauginasi kaip ant mieliu ,skolos kupra tik dides LT,neisvengiamai...runkeliai tai suprato seniai ir visom kryptim varo laimes ieskot..
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių