Investuotojų dėmesys nukreiptas į „juodojo penktadienio“ rezultatus

Europa

Ketvirtadienį, lapkričio 25 d., po vakar dienos JAV rinkų uždarymo teigiamoje zonoje ir optimizmo Azijos rinkoje, daugumos pagrindinių indeksų augimu prasidėjo ir Europos prekybos sesija. Prekyba JAV vyko optimistiškai dėl išvakarėse paskelbtų statistinių duomenų, kurie pranoko analitikų lūkesčius. Jie suteikė investuotojams tikėjimą JAV ekonomikos atsigavimu. Teigiamos įtakos darė ir Korėjos pusiasalio konflikto, kuris įvyko lapkričio 23 d. tarp Pietų ir Šiaurės Korėjos, sprendimas. Ketvirtadienį JAV prekyba nevyko, ir dėl šios priežasties pasaulio rinkų investuotojai buvo neaktyvūs.

Rinkos dalyvių dėmesys vis dar buvo prikaustytas prie įvykių Airijoje. Tarptautinė reitingų agentūra Moody's pranešė apie galimybę persvarstyti keleto Airijos bankų reitingus su neigiamomis prognozėmis. Jų tarpe Bank of Ireland. Primename, kad savaitės pradžioje agentūra pranešė, apie galimą Airijos kredito reitingo mažinimą dviem lygiais, kadangi parama iš ES ir TVF žymiai padidins valstybės skolų naštą. 2010 m. lapkričio 21 d. Airijos vyriausybė oficialiai paprašė ES ir TVF suteikti jai kreditą valstybės finansų ir nacionalinio bankininkystės sektoriaus stabilizavimui. Pagal naujausius duomenis, tarptautinio kredito apimtis sudarys apie 85 mlrd. eurų.

Nepaisant mažų prekybos apimčių, didesnę Europos  sesijos dalį vyravo pozityvi dinamika. Teigiamai sesiją baigė kalnakasybos bendrovės metalų kainų augimo dėka. Bankų sektoriaus vertybiniai popieriai, kurie išvakarėse gerokai nuvertėjo dėl atskirų Europos šalių kreditingumo abejonių, taip pat turėjo paklausos. Investuotojai parodė susidomėjimą bendrovėmis, susijusiomis su nekilnojamuoju turtu, kadangi fondas Simon Property Group pateikė pasiūlymą dėl nekilnojamojo turto bendrovės Capital Shopping Centres Group (+13,07%) pirkimo.

Prekybos duomenimis, Prancūzijos CAC 40 indeksas pakilo 0,34% ir sudarė 3760,42 punkto, Vokietijos DAX – 0,82% – iki 6879,66 punkto, britų FTSE 100 –0,74% – iki 5698,93 punkto.

Japonija

2010 m. lapkričio 26 d. prekybos sesija Japonijoje baigėsi Nikkei indekso kritimu 0,4%, tuo tarpu praeitos sesijos metu Japonijos rinka nežymiai išaugo (+0,5%). Tam įtakos tūrėjo padidėjusi užsienio investuotojų paklausa vertybiniams popieriams bei jenos kurso kritimas dolerio atžvilgiu. Pasak analitikų, dabar investuotojai santūrūs ir laukia nurodymų, į kurią pusę kitos savaitės prekybos metu pasisuks kotiruotės.

Verta pažymėti, kad vakar JAV prekyba nevyko dėl Padėkos dienos minėjimo. Statistiniai duomenys taip pat nebuvo skelbiami. Vis dėlto lapkričio 26 d. JAV prasidėjo „juodu penktadieniu“ vadinama diena, kai parduotuvėse prasideda prieškalėdiniai išpardavimai. JAV bei Japonijos investuotojų dėmesys bus nukreiptas į išpardavimo eigą ir gyventojų išlaidų lygį. Analitikai pažymi, kad geri ekonominiai rodikliai, ypač susiję su vartojimu ir darbo rinka, gali gerokai paspartinti Japonijos rinkos augimą.

Didžiausio brokerių kompanijos Nomura Holdings Inc. vertybiniai popieriai atpigo 2%, jo konkurento Daiwa Securities Group Inc. – 2,3%. Paskirstymo tinklų operatorius Muji - Ryohin Keikaku Co. sesiją baigė irgi nepalankiai. Bendrovės akcijos prarado 1,5% vertės, kadangi buvo paskleista informacija, kad Ryohin Keikaku gali užfiksuoti pelno kritimą.

Tam tikrą poveikį rinkai turėjo nepalanki situacija Korėjos pusiasalyje, kuri gresia peraugti į karą tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos.

Lapkričio 26 d. duomenimis, Nikkei indeksas nukrito 40,2 punkto (-0,4%) ir sudarė 10039,56 punkto. Dolerio kursas jenos atžvilgiu pakilo 0,25 jenos, palyginti su praeitos sesijos kursu, ir prekybos uždarymo metu sudarė 83,74 jenos/dolerį.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių