Ignalinos AE - aistros dėl atlyginimų

Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) kyla įtampa. Senbuviai nepatenkinti vis gausėjančia naujokų armija, kuri gauna dešimtis ar net šimtus tūkstančių litų. Neapsikentę inžinieriai kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu padidinti algas ir jiems, rašo "Lietuvos rytas".

Naujasis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) vadovas Žilvinas Jurkšus pradėjo šeimininkauti iš peties - per mėnesį į elektrinę priimti dirbti aštuoni nauji žmonės. Kai kurie - be jokių konkursų. Be to, nė vienas naujokas nėra susijęs su branduoline energetika.

Uždarytai ir nebeveikiančiai elektrinei staiga prireikė kopijavimo mašinų operatorės, personalo bylų tvarkytojos, naujos mokymo centro vadovės, vadovo patarėjo, skyrių viršininkų, sandėlio vedėjo ir kitų darbuotojų.

Į elektrinės generalinio direktoriaus kėdę prieš mėnesį atsisėdęs Ž.Jurkšus kaip vieną savo patarėjų pasikvietė Aidą Šuopį. Pastarasis pasižymėjo tuo, kad pernai keturis mėnesius vadovavo didelių finansinių problemų turinčiai bendrovei "Ranga IV". Vos kiek daugiau nei metus elektrinėje išdirbęs Vygintas Leipus gavo apie 100 tūkstančių litų išeitinę kompensaciją iš IAE uždarymo fondo.

Verslininkui Laimučiui Pinkevičiui priklausanti įmonė statė branduolinių atliekų saugyklą. Bet susidūrus su problemomis darbai buvo perleisti "Vėtrūnai". Neoficialiomis žiniomis, A.Šuopys įelektrinę pateko energetikos ministro Arvydo Sekmoko iniciatyva.

Ž.Jurkšaus patarėjas gauna apie 10 tūkstančių litų mėnesio algą. Jei vadovybę tenkins rezultatai, alga kils. Tokią algą savo patarėjui nustatė Ž.Jurkšus.

"A.Šuopys yra atsakingas už infrastruktūros, statybos ir vadybos projektų valdymą", - sakė elektrinės komunikacijos vadovė Daiva Rimašauskaitė.

Pasak šaltinių atominėje elektrinėje, ministras A.Sekmokas įvedė tiesioginį valdymą, o Ž.Jurkšus tėra uolus jo įsakymų vykdytojas.

A.Šuopys - ne vienintelis asmuo, į atominę elektrinę atėjęs iš bendrovės "Ranga IV". Prieš du mėnesius elektrinės personalo vadove tapusi Silvija Petrošiūtė-Gailiuvienė taip pat yra dirbusi šioje bendrovėje. Naujajai personalo vadovei buvo paskirtas 16 tūkstančių litų mėnesi atlyginimas/

"Lietuvos ryto" žiniomis, pasipiktinę elektrinės darbuotojai buvo nuėję pas naująjį vadovas Ž.Jurkšų ir pasakė, ką mano apie tokią kompensacijų skaičiavimo tvarką.

"Mūsų nuomone, atlyginimų dydžiai nėra proporcingi. Todėl manome, kad darbuotojai turėtų gauti daugiau. Dėl to kreipėmės į Europos Komisiją", - sakė Ignalinos AE nepriklausomos darbuotojų profsąjungos pirmininkas Vladimiras Dranikas.

Ž.Jurkšus Ignalinos AE generaliniu direktoriumi paskirtas šių metų balandžio pabaigoje. Jis šiose pareigose pakeitė kiek daugiau nei metus įmonei vadovavusį Osvaldą Čiukšį, kuris paskirtas Ignalinos AE korporatyvinių reikalų direktoriumi.


Šiame straipsnyje: Ignalinos atominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

asd

asd portretas
Juokingi tie žmonės

pesimistas

pesimistas portretas
Tai geriausias pavizdys kaip plaunami pinigai. Bet kai atominiai vadovauja visiški diletantai, tai itariu kad ši atominė gali virsti antru Černobiliu. Nebereiks nei Astravo nei Kaliningrado, kai paaiškės, kadnebelieka piningų uždarymui, o kaltų kaip visada nebeliks. Tik kai kas labai labai gerai iš to prasisuks.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių