I.Degutienė: svarbu gauti Japonijos patikinimą, kad statoma AE saugi

Seimo pirmininkė Irena Degutienė susitikimuose su Japonijos parlamento Patarėjų rūmų atstovais aptarė branduolinės energetikos saugumo klausimus, trečiadienį pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.

Seimo pirmininkė pabrėžė, jog Lietuvos kaimynystėje Baltarusijoje ir Rusijos Karaliaučiaus srityje planuojamos atominės jėgainės kelia abejonių dėl jų atitikimo tarptautiniams standartams, ir šiame kontekste Lietuvos gyventojams ypač svarbu išgirsti Japonijos patikinimą dėl Visagino atominės projekto saugumo.

Su darbo vizitu Tokijuje viešinti Seimo pirmininkė I.Degutienė ir jos pavaduotojai Algis Čaplikas bei Virginija Baltraitienė branduolinės energetikos klausimus aptarė susitikę su Japonijos parlamento Patarėjų rūmų Užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Tetsuru Fukujama, opozicinės Liberalų demokratų partijos atstovu Hirofumiu Nakasone, sakoma pranešime spaudai.

„Mus nerimą kelia Lietuvos kaimynystėje vykdomi atominių jėgainių projektai, dėl kurių saugumo atitikimo tarptautiniams reikalavimams kyla nemažai abejonių. Matant tokius neigiamus pavyzdžius, Lietuvos žmonės visai pagrįstai klausia, ar Visagino atominės elektrinės projektas bus išties saugus. Todėl svarbu išgirsti Japonijos nuostatą šioje elektrinėje diegti geriausius trečios kartos pagerinto saugumo reaktorius ir poziciją, kad į Visagino atominės elektrinės projektą žvelgiama kaip į galimybę reabilituoti gerą Japonijos kompanijų ir branduolinės energetikos vardą“, - sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė susitikimuose domėjosi ir Japonijos parlamento vykdoma kontrole energetikos sektoriuje. Vieno iš svarbiausių parlamento komitetų pirmininkas ir opozicijos atstovas patvirtino, kad po Fukušimos tragedijos šiai sričiai tiek Parlamentas, tiek Vyriausybė skiria daugiau dėmesio energetikos sektoriui ir branduolinio saugumo kontrolei.

Dar šią vasarą Japonijoje buvo priimtas sprendimas iki kitų metų pavasario prie Aplinkos apsaugos ministerijos įsteigti naują branduolinės saugos agentūrą, kuri ypatingą dėmesį skirs atominių elektrinių saugumui ir vykdys branduolinio sektoriaus kontrolę

Susitikimo su Seimo vadovybe metu Užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininkas padėkojo Lietuvai už pagalbą po Fukušimos tragedijos ir prisiminė, kad šiais metais šalys mini dvišalių diplomatinių santykių dvidešimtmetį.

„Per du dešimtmečius mūsų santykiai ir bendradarbiavimas kultūros srityje yra pasiekę labai nemažai. Tačiau vien kultūrinių ryšių nepakanka, būtina plėtoti ekonominius ryšius“, - sakė T.Fukujama. - I.Degutienė


Šiame straipsnyje: atominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

TTT

TTT portretas
valina ji na*** . jai matai svarbu kad kazkas pasakys kad saugu . valink tu na*** . tautos atsiklausk ar ji nori chemines bombos savo mazoje salyje .

evaldas

evaldas portretas
Atominė energetika iš principo nesaugi ir nuo pasakymų ar kokios nors bažnyčios pašventinimų niekas nepasikeis. Tik kubiloidų godumas tėra to rojekto varomoji jėga. Ir už tos aferos stūmimą juos reikia patikimai atskirt nuo bet kokios valdžios. O vadovus, kad ir pačią degutienę - teisti.

Kęstas

Kęstas portretas
V.Landsbergio duomenimis Rusijos strateginiuose planuose yra idėja karo atveju sunaikinti tikslesnio pataikymo raketa Ignalinos elektrinę, užteršiant radiacija žymią Lietuvos teritorijos dalį. Vykime iš valdžios tuos, kurie didina Lietuvos strateginį pažeidžiamumą, parsiduodami japonų monopolijai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių