I.Dargytė karjeros laiptais kopia Londone

Lietuvoje Indrė Dargytė greičiausiai arba pirmiausia būtų žinoma kaip verslininko Roberto Dargio vaikas. Londone – ji sparčiai karjeros laiptais kopianti alternatyvių fondų analitikė, dėliojanti stambius investicinius portfelius.

Pasitikėjimą didina žinių bagažas

"Palaukite, ar pamatavote savo riziką?" – paklausta patarimo tokį klausimą savo draugams ir artimiesiems dažnai užduoda Londone studijas baigusi ir šiame mieste alternatyvių fondų analitike dirbanti I.Dargytė.

Mokytis į Londoną vos septyniolikos išvykusi I.Dargytė žinojo tik tiek, kad jos tėvai jai garantuoja tvirtą pagrindą po kojomis, o baigus studijas pati turės kabintis į gyvenimą. Baigusi verslo valdymo studijas viename prestižinių Londono universitetų ji nesusikrovė lagamino atgal į gimtinę. To dar neketina daryti ir artimiausiu metu. Ji įsitikinusi, kad dabar atėjo laikas jai pačiai investuoti į savo karjerą.

Bendrovė "Laven Partners", kurioje alternatyvių fondų analitike dirba I.Dargytė, yra vos trisdešimties žmonių kolektyvas, valdantis stambių institucinių klientų investicinius portfelius. Bendrovė dirba dviem kryptimis – kuria naujus investicinius fondus bei juos valdančias bendroves ir analizuoja esamų investicinių fondų struktūras. Pastarąjį darbą jau trejus metus ir atlieka Londone gyvenanti lietuvaitė. Pasak jos, alternatyvios investicijos – tai žaliavos, nekilnojamasis turtas, privataus kapitalo ir rizikos fondai.

Jos darbo vieta tapo svarbi per finansų krizę 2008-aisiais, kai pasaulyje nuvilnijo skandalas, susijęs su investiciniais fondais, kurie surenka iš žmonių pinigus, juos perinvestuoja, o realiai jokių investicinių produktų nevaldo. "Aš žinau, kad tai labai perspektyvi veikla, žinau, kad į mano darbo vietą pretenduoja šimtas norinčių. Todėl neturiu nuvilti, turiu nuolat tobulėti", – sakė pašnekovė.

Patarinėja investavimo milžinams

Į "Laven Partners" I.Dargytė pateko per praktiką, kai pati iš universiteto pateikto praktikos vietų sąrašo išsirinko sau patrauklią bendrovę.

"Žinojau, kad noriu gilinti į finansų sritį. Mano norai greitai pradėjo pildytis. Vos po mėnesio praktikos man pasakė, jog norėtų, kad pasilikčiau dirbti, o po mėnesio pasirašiau darbo sutartį. Netrukus turėjau leistis į komandiruotę Paryžiuje, kur teko analizuoti vieno investicinio fondo veiklą. Dabar mano darbas toks ir yra – susitikimai su fondų valdytojais Londone, Paryžiuje, Ženevoje, Niujorke ir kituose pasaulio miestuose. Klientai iš manęs tikisi patarimų dėl investicinių fondų, kiek jie  patikimi, kur didžiausia rizika", – apie savo darbą pasakojo I.Dargytė.

Bendrovėje ji jauniausia, tačiau darbdavio ir klientų pasitikėjimą įgijo nesunkiai. Esą užsienyje, priešingai nei Lietuvoje, labai daug dėmesio kreipiama į išsilavinimą ir praktiką. I.Dargytės klientai – stambūs Centrinės Europos privatūs bankai, draudimo bendrovės pensijų fondai. Jos klientų investavimo sumos prasideda nuo 100 tūkst. eurų, bet dažniausiai yra milijoninės.

"Palaukite" reiškia "stop"

Lietuvoje gyvenantys I.Dargytės draugai neretai prašo jos patarimo ir į Londoną elektroniniu paštu siunčia įvairius dažniausiai iš komercinių bankų gautus investicinius pasiūlymus.

"Neretai draugai sako, kad investuoti į konkretų fondą juos labai įkalbinėja banko vadybininkai, kurie tikina, kad tai labai perspektyvu, nes investicinė grąža labai gera. Visada sakau: "palaukite." Ir užduodu klausimų, į kuriuos negali atsakyti nei susigundę "investuotojai" nei tų bankų vadybininkai", – pasakojo pašnekovė.

"Lietuviai žino tik tiek, kad gali pasiskolinti iš banko ir jame padėti indelį. Daugiau nieko. Patiklus įvairių investicinių pasiūlymų vertinimas naudingas bankams, bet pražūtingas daugeliui žmonių. Finansinio raštingumo jau mokoma mokyklose, tačiau žmonių finansinis išprusimas dar labai menkas", – mano pašnekovė. Pasak jos, žmonės dar nėra įpratę investuoti, o jeigu tai daro, tai nepamatuoja savo rizikos.

"Lietuviai labai pasitiki tuo, kas jiems sakoma. Vien statistika apie įvairius telefoninius sukčius ir pinigų išviliojimus iš išsilavinusių žmonių rodo, kokia patikli tauta esame. Nors investuoti siūlo bankų vadybininkai, nereikia jais pasitikėti aklai.

Šie finansiniai patarėjai neretai net nežino, kur iš tikrųjų yra investuojami žmonių pinigai, niekada nėra matę tikrųjų fondų valdytojų. O paklausti apie fondo investicinę grąžą nuo pat jo įkūrimo datos taip pat nieko negali pasakyti. Nežinant, kaip fondui sekėsi investuoti skirtingais ekonomikos laikotarpiais, pasikliauti vien trumpalaike investicine grąža, kad ir kokia graži ji būtų, yra labai didelė rizika", – teigė jauna analitikė.

Paprašyta patarti, ką daryti, I.Dargytė sako, kad nereikia apsiriboti vieno banko pasiūlymais ir "nesusirišti" su viena kredito įstaiga visam gyvenimui. Antra, reikia bandyti susitikti su žmonėmis, kurie priima sprendimus. Trečia, skaityti pasirašomus dokumentus ir kritiškai juos vertinti. Ir, žinoma, užsiimti finansine savišvieta.

Dosjė

Indrė Dargytė, 25 metų.

Pareigos: alternatyvių fondų analitikė, "Laven Partners", Jungtinė Karalystė. Alternatyvių fondų kūrimo ir investavimo analizės bendrovė "Laven Partners" Londone įkurta 2005 m.

Išsilavinimas: Londono universiteto Karaliaus koledžo verslo valdymo bakalauras.

Karjera: prieš pradėdama dirbti bendrovėje "Laven Partners" 2008-aisiais, I.Dargytė dirbo nuosavo kapitalo rinkų departamente "UniCredit" grupėje Londone.

Ateities planai: Londone sukaupti didesnį patirties bagažą ir sugrįžti į Lietuvą. Savo veiklą Lietuvoje I.Dargytė sieja su šeimos verslo veikla ir planuoja įsteigti alternatyvų nekilnojamojo turto investicinį fondą.


Šiame straipsnyje: Digrytė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ina

Ina portretas
Vat tada nesakys 'palaukit', o skatins ir taip plauks pinigeliai

Jonas

Jonas portretas
Pagarba šiai jaunai merginai. Ir sėkmės jai.

mmm

mmm portretas
jei jau tokių verslo magnatų vaikai dirba užsienyje, tai ko vertos visos kalbos apie jaunimo pasilikimą ir galimybes Lietuvoje?
VISI KOMENTARAI 16

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Antstoliams perduotos skolos skandina tiek žmonių, kiek gyvena Kaune
  Antstoliams perduotos skolos skandina tiek žmonių, kiek gyvena Kaune

  Vienas iš dešimties Lietuvos gyventojų turi skolų, perduotų antstoliams. Tai 250 tūkst. žmonių, arba beveik tiek, kiek gyventojų yra Kaune, teigia Nevyriausybinių organizacijų tinklas, renkantis parašus po peticija „Lietuvoj...

  5
 • „Sodra“ atveria daugiau duomenų apie darbuotojų pajamas šalies įmonėse
  „Sodra“ atveria daugiau duomenų apie darbuotojų pajamas šalies įmonėse

  „Sodra“ nuo šiol teikia daugiau viešų duomenų apie įmonių darbuotojų uždirbamas pajamas. Pradėta viešai skelbti įmonių, kuriose yra daugiau nei 20 darbuotojų, atlyginimų mediana, standartinis nuokrypis, 25 proc. kvan...

  2
 • Iš lietuviškų prekių gali likti tik gražūs prisiminimai
  Iš lietuviškų prekių gali likti tik gražūs prisiminimai

  Ar valstybės turi ginti rinkas nuo svetimų pigesnių prekių, o gal turėtų skatinti savo gamintojus? Žmonės yra linkę vertinti, kaip yra geriau jiems asmeniškai, o ne visam pasauliui", – mano buvusi finansų ministrė, parlamentarė In...

 • Lauko prekybai – vienodi nameliai
  Lauko prekybai – vienodi nameliai

  Miestas už 88 tūkst. eurų nupirko vienodus metalinius namelius, skirtus lauko prekybai. Nuo šiol tokiai veiklai licencijas metams įsigiję klaipėdiečiai statiniais galės naudotis nemokamai. Tačiau esą prekeivių yra daugiau nei naujos įrangos....

  7
 • G. Surplys: Kinija ir dalis Europos sieks spartinti prekybą
  G. Surplys: Kinija ir dalis Europos sieks spartinti prekybą

  Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, jog Kinija bei 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių sieks paspartinti tarpusavio prekybą.  ...

  1
 • V. Šapoka: kova su šešėliu aktuali visai ES
  V. Šapoka: kova su šešėliu aktuali visai ES

  Lietuva palaiko Europos Sąjungoje (ES) svarstomas priemones, kurios leistų geriau bendradarbiauti kovojant su sukčiavimu dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM), teigia finansų ministras Vilius Šapoka. ...

  6
 • Pagal alkoholio vartojimą Lietuva pasaulyje – vis dar pirma
  Pagal alkoholio vartojimą Lietuva pasaulyje – vis dar pirma

  Pagal alkoholio vartojimą Lietuva pasaulyje - vis dar pirma. Tai konstatuota Ekonominio bendradarbiavimo pasaulio organizacijos (EBPO) ataskaitoje, kuri paskelbta penktadienį. Lietuvos sveikatos politikai teigia, kad skaičiai atspindi praeitį, įvedus alko...

  7
 • Rinkliavos išvengs ir per Jonines
  Rinkliavos išvengs ir per Jonines

  Joninių ir tarptautinio folkloro festivalio "Parbėg laivelis" šventinių mugių prekeivius ir paslaugų teikėjus siūloma atleisti nuo rinkliavos. Tam dar turi pritarti miesto taryba. Skaičiuojama, kad dėl to savivaldybė neteks beveik 3 ...

  1
 • Vilnių atranda vis daugiau turistų
  Vilnių atranda vis daugiau turistų

  Sostinėje ir toliau daugėja turistų. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Vilnius sulaukė 7,5 proc. daugiau svečių nei pernai šiuo laikotarpiu. Daugiausiai - per 40 proc. - išaugo keliautojų srautas iš Vokietijos. ...

  3
 • Lietuvos bankas išleis Joninėms skirtas kolekcines monetas
  Lietuvos bankas išleis Joninėms skirtas kolekcines monetas

  Lietuvos bankas birželio 7 dieną į apyvartą išleis dvi kolekcines monetas, skirtas Joninėms (Rasos šventei), iš serijos „Tradicinės lietuvių šventės“. ...

Daugiau straipsnių