Į Norvegiją nori išvykti dirbti net 60-mečiai

Nedarbas Lietuvoje, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo, o norinčių išvykti padirbėti užsienio šalyse skaičius kinta nežymiai. Taip pat pastebima, kad darbo svečiose šalyse ieško vis daugiau kvalifikuotų specialistų.

Paskutiniais apklausų duomenimis, apie 13 procentų lietuvių per artimiausius metus ketina išvykti dirbti arba ieškotis darbo užsienyje. Dar kas dešimtas teigia, kad tokių planų turi ir jų šeimos nariai.

Vien oficialiais duomenimis, per pastaruosius porą metų iš Lietuvos išvyko daugiau nei 130 tūkstančių žmonių – tai yra tiek, kiek žmonių gyvena Alytuje, Marijampolėje ir Jonavoje. Vien jaunų bedarbių, liepos duomenimis, Lietuvoje buvo per 25 tūkstančius: daugiau nei pusė iš jų – nekvalifikuoti, kiek mažiau nei pusė – visiškai neturintys darbo patirties, beveik penktadalis – turintys aukštąjį išsilavinimą.

„Šiuo metu registruotas nedarbas Lietuvoje sudaro 209 tūkst., tai yra 10,4 proc. nuo darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus. Jeigu lygintume su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, tai praėjusiais metais sudarė 223 tūkst., atitinkamai procentinė dalis buvo šiek tiek didesnė“, – teigia Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petras Balašaitis.

Sociologai pastebi, kad sumažėjus daugiau nei 13-ka tūkstančių bedarbių, nedarbo lygis smarkiai nepakito – tai labiau sezoninis svyravimas, nes vasara yra sėkmingiausias laikotarpis darbo rinkoje.

„Dalis nedarbo sumažėjimo susidaro dėl emigracijos, gal netiesiogiai išvyksta bedarbiai, bet išvyksta dirbantys ir pajamas turintys žmonės, jų vietas užima bedarbiai. Tokiu būdu, aišku, kad emigracija daro įtaką nedarbo sumažėjimui. Tikrai tie pokyčiai darbo rinkoje yra teigiami, bet vertinti reikia labai atsargiai ir reikėtų daryti bendrą išvadą, kad padėtis Lietuvos darbo rinkoje yra pakankamai įtempta“, – tvirtina Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius prof. Boguslavas Gruževskis.

Įdarbinimo užsienyje agentūros pastebi, kad norinčiųjų dirbti svečiose šalyse skaičius smarkiai nesikeičia. Tačiau šiemet skiriasi šalys, kurias rinktųsi padirbėti norintys žmonės. Tarp populiariųjų atsirado Norvegija ir Vokietija.

„Vykstančių į Norvegiją žmonių padaugėjo, vyksta įvairaus amžiaus asmenys, net negalėčiau išskirti, kokio amžiaus iš tiesų būtų, nes kreipiasi tiek 18, tiek 63 metų darbuotojai. Nuo praeitų metų juntamas žmonių, vykstančių į Vokietiją, srautas, nes Vokietija atidarė duris mūsų lietuviams, dabar netgi nebereikalingi tie leidimai vykti dirbti“, – sako įdarbinimo užsienyje agentūros direktorė Ramunė Katiliūtė.

Šiemet taip pat pastebima, kad ieškoti darbo užsienyje planuoja žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys didesnes nei vidutinės pajamas, žmonės, turėję savo verslą, dirbę bankuose. Ankstesniais metais dirbti užsienyje daugiausia ketindavo jaunimas, žmonės, turintys vidurinį išsilavinimą, gaunantys mažus atlyginimus. Naujausi duomenys rodo, kad emigracija Lietuvoje paliečia vis kitus socialinius sluoksnius.


Šiame straipsnyje: darbasnedarbasemigracija

NAUJAUSI KOMENTARAI

antanas

antanas portretas
Grei ir Kubilas jieskos darbo,geriausiai tiktu kinija

taip

taip portretas
dirba uzsieni ir 60 meciai ir vyresni, dirba kartu su jaunimu, kartais jaunimas neatlaiko kruvio, o vyresni laikosi ir dirba, taip , kad ner cia ko stebetis

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių