Gyventojai naujuosius metus pasitinka optimistiškai

Kai kurie ekspertai pasaulį krėtusiai ekonomikos krizei jau deda tašką, tačiau kiti ragina dar per daug neatsipalaiduoti.  Tuo tarpu Lietuvos gyventojai tiki šviesesne ateitimi – beveik penktadalis viliasi, kad po metų jų finansinė padėtis bus šiek tiek geresnė, o beveik pusė mano, kad ji bent jau nepablogės.

Tokius duomenis pateikė „Swedbank“ Asmeninių finansų institutas. Jo vadovės Odetos Bložienės nuomone, 2012-ieji nebuvo labai stabilūs metai, tačiau ateinančius metus gyventojai pasitinka nusiteikę gana optimistiškai.

Labiausiai pagerėjo kaime gyvenančių ir žemiausią išsilavinimą turinčių žmonių lūkesčiai. Pasak O.Bložienės, kaimo žmonių optimistiniai lūkesčiai yra susiję su planais didinti minimalią algą ir kitais naujosios valdžios pažadais.

Nors rudenį visų šalies gyventojų ateities lūkesčiai buvo pablogėję, tai nesumažino jų noro išlaidauti. Mažėjantis nedarbas ir nežymiai kylantys atlyginimai skatino gyventojus daugiau pinigų išleisti prekėms bei paslaugoms.

Realus namų ūkių vartojimo augimas šalyje šiemet buvo vienas didžiausių tarp Europos sąjungos šalių. Vartojimas augo sparčiau negu kainos – vidutinė mėnesinė alga per metus padidėjo 2,4 proc., o vartojimo augimas siekė 3 proc.

Pasak O.Bložienės, iš pirmo žvilgsnio vartojimo augimas gali pasirodyti paradoksalus, nes gyventojų atlyginimai per metus beveik nepajudėjo iš vietos. Tačiau ji pridūrė, kad vartojimui bei perkamajai galiai įtaką daro ne tik atlyginimų statistika, bet ir  mažėjantis nedarbas, socialinės išmokos, santaupos, skolintos lėšos, perlaidos iš užsienio.


Šiame straipsnyje: finansaipinigaitaupymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

clemensas ventura

clemensas ventura portretas
Po Gruodžio mėn. šildymo sąskaitų optimizmas staigiai subliūkš....

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus, tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. 22 metus partinės gaujos naikino Lietuvą. Negerai
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių