Gyventojai kurs racionalaus elektros vartojimo receptų knygą

Pabrangus elektros energijai daugelis gyventojų ėmė ieškoti išeičių, kaip sutaupyti. Rytų skirstomieji tinklai (RST), skatindami gyventojus pasidalinti savo idėjomis, nuo vasario 1 d. paskelbė racionalaus elektros energijos vartojimo receptų konkursą.  

Šešias savaites iki kovo 15 d. konkurse dalyvaujantys gyventojai ne tik galės pateikti savo idėjas, bet ir balsuos už naudingiausius pasiūlymus. Kartą per savaitę bus renkamas „taupiausio recepto“ autorius, konkurso laimėtojai bus apdovanoti vertingais prizais.  

„Mūsų specialistų paskaičiavimais nustatyta, kad atsakingai vartojant energiją galima nesunkiai sutaupyti iki 20 proc. jai skiriamų išlaidų. Manau, nemažai gyventojų žino daug paprastų ir naudingų būdų taupyti, taigi tikimės sulaukti daug naudingų ir kūrybiškų idėjų“, - pranešime spaudai cituojamas RST racionalaus elektros vartojimo ekspertas Mantas Vaskela.

Po konkurso jo dalyvių genialiausios ir racionaliausios idėjos taps elektronine racionalaus elektros energijos  vartojimo receptų knyga, kurią iš projekto „Tiek, kiek reikia“ svetainės (www.tiekkiekreikia.lt) galės parsisiųsti bet kuris gyventojas.

Konkursas prasidėjo nuo vasario ir truks pusantro mėnesio - iki kovo 15 dienos. Savo idėjas, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą, gyventojai galės teikti projekto „Tiek, kiek reikia“ svetainėje. Geriausias idėjas kas savaitę išrinks svetainių lankytojai. Savaitės laimėtojas bus apdovanotas elektros energijos matuokliu, rodančiu viso būsto elektros energijos suvartojimą ir jos kainą realiu laiku. Šio prietaiso pagalba norintys racionaliau vartoti elektrą galės identifikuoti didžiausius elektros „ryjikus“. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti elektriniu dviračiu bei automatiniais dulkių siurbliais-robotais.

Nevyriausybinių organizacijų susidomėjimas RST konkursu parodė tiek elektros energijos taupymo aktualumą, tiek žmonių išradingumą. „Organizuodami elektros taupymo projektų konkursą nevyriausybinėms organizacijoms gavome beveik 60 projektų paraiškų. Projektų kūrėjai pateikė įvairių pasiūlymų - nuo švietėjiškų ir kūrybinių idėjų iki konkrečių taupymo sprendimų. Pavienių žmonių idėjos tikriausiai labiau koncentruosis į elektros taupymą namuose, neabejoju, kad jos bus labai naudingos, nes jas turėtų būti labai paprasta pritaikyti“, - kalbėjo M. Vaskela.

Apie RST socialinę iniciatyvą „Tiek, kiek reikia“

Rytų skirstomieji tinklai, pasitelkę partnerius - Pilietinės atsakomybės fondą - 2009 m. pabaigoje pradėjo ilgalaikę socialinę iniciatyvą „Tiek, kiek reikia“. Iniciatyva siekiama skatinti gyventojus racionaliai naudoti elektros energiją, įtraukti bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas į konkrečių elektros energijos taupymo projektų kūrimą bei įgyvendinimą.

Iniciatyva „Tiek, kiek reikia“ norima kurti ir stiprinti atsakingo elektros vartojimo tradicijas. Jos metu gyventojai informacinėmis priemonėmis raginami atkreipti dėmesį į ydingus savo elektros vartojimo įpročius ir skatinami juos keisti. Racionalus elektros vartojimas - galimybė ne tik sumažinti savo asmeninių išlaidų elektrai didėjimą, bet ir prisidėti prie šalies gerovės - didinti energetinę nepriklausomybę, bei globalių tikslų - aplinkos tausojimo.

Svarbios šios iniciatyvos dalys - elektros energijos taupymo projektų konkursas bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) ir racionalių elektros vartojimo receptų konkursas gyventojams. Bendruomenių ir NVO konkurso laimėtojai bus išrinkti vasario 9 d. Projektai bus vykdomi iki gegužės mėnesio. Daugiau informacijos apie socialinę iniciatyvą  „Tiek, kiek reikia“ ir vykdomus projektus - svetainėje (www.tiekkiekreikia.lt).

Apie gyventojų konsultacijas

Iki šių metų gegužės mėnesio RST racionalaus elektros vartojimo ekspertas Mantas Vaskela teikia tiesiogines konsultacijas, kaip mažinti išlaidas elektros energijai. Gyventojų klausimai laukiami elektroniniu paštu (elektra@rst.lt).


Šiame straipsnyje: elektra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių