Gyventojai agituojami nepirkti kontrabandinių rūkalų

Ketvirtadienį prasideda informacinė kampanija, kurios metu per žiniasklaidą gyventojai bus raginami nepirkti kontrabandinių cigarečių.

Aštuonias savaites truksianti kampanija, kurią rengia viena Lietuvos tabako gaminių bendrovė kartu su Policijos ir Muitinės departamentais bei Valstybės sienos apsaugos tarnyba, tikimasi, kels visų gyventojų nepakantumą nelegaliai prekybai rūkalais.
Informaciją apie šešėlinio cigarečių verslo žalą numatoma platinti per visuomenės informavimo priemones - interneto portaluose, dienraščiuose, savaitraščiuose.

„Vienas iš šitos kampanijos uždavinių, kurį remiame, - pateikti gyventojams informaciją ir supratimą, kad pirkdami kontrabandines cigaretes, pirkdami kontrabandines prekes jie daro žalą patys sau“, - kampanijai pristatyti skirtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius.

Anot jo, gyventojai neturėtų pamiršti, kad didžiąją dalį perkamo tabako gaminio pakelio kainos sudaro mokesčiai, mokėdami tuos mokesčius valstybei piliečiai turi galimybę gauti jos teikiamas paslaugas, o pirkdami nelegalų pakelį, kurio kainos skirtumas tikrai nėra didžiulis, jie tuos mokesčius sumoka nusikaltėliams.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla savo ruožtu pabrėžė, kad itin sunku kovoti su kontrabanda neturint visuomenės palaikymo. Jis taip pat aiškino, kad kontrabandininkai yra išradingi, tad reikia nuolat keisti kovos su jais strategijas.

„Turime suprasti labai aiškiai, kad tai yra verslas, susijęs su organizuotui nusikalstamumu ir, kaip žinome, šitame versle sukasi labai didžiuliai pinigai, tad valstybei svarbu adekvačiai reaguoti į naujus iššūkius. Kontrabandininkų priemonės, būdai nuolat mutuoja, keičiasi, jei prisitaikai tam tikroje vietoje, tai mūsų priemonės tarsi būna pasenusios. Be abejo, Lietuvos policija, kalbant apie kovą šalies viduje, persiorientavo - mes anksčiau daugiau buvome orientuoti į tuos asmenis, kurie gabena, dabar orientuojamės į sandėliavimo vietas“, - pasakojo R.Požėla.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Vainius Butinas sakė, kad techniškai sustiprinus sienos su Karaliaučiaus sritimi apsaugą, pastaruoju metu daugiau nelegalių prekių gabenama per Baltarusijos sieną.

„Šiais metais, kai valstybinė siena su Kaliningrado sritimi yra techniškai beveik jau įrengta, aprūpinta, didžioji dalis kontrabandinių cigarečių persimeta iš Baltarusijos Respublikos“, - dėstė pasienietis.

Tabako gamintojų skaičiavimais, maždaug kas trečia šiandien Lietuvoje surūkoma cigaretė yra nelegali.
Informacinę kampaniją finansuos ją kartu su valstybės institucijomis inicijuoja bendrovė „Philip Morris Baltic“.


Šiame straipsnyje: cigarečių kontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
seimas agituojamas pakelti algas,sumazinti kuro ir maisto kainas,sumazinti silumos kainas ir elektros kainas.....pradziai tiek

666

666 portretas
mentai turgu dirba savo darba , stoties turguje priesais mentu langus cigonai pardavineja cigaretes , o cia ble dar agitacijos

AS

AS portretas
Jūs nejuokinkit su savo agitacijom, eikit i seima ar prie jo ir agituokit didesnias algas, ar apeliuokitės i policinkų ir jų viršininkų sąžines kurie ir yra pagrindiniai organizatoriai sitų nelagalių pajamų.o mes ka vargšeliai gaudami 800 lt norėdami nors kiek nervus nuraminti užtraukiant cigaretę manote galvosim kaip valstybei būtų geriau kaip filip mores pelną paremt nesulauksit.......
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių